Jump to content
Executor

Завишен разход на газ

Recommended Posts

Колата е сивик 6(англичанка), 1.4, 75 коня. Нормално колата си гореше 8-9-10 литра газ зависи вече как се кара. През последните месеци баща ми се оплака че разхода е скочил на 14 без видима причина. Ходих на газаджия, смени изпарителя, смени дюзите, разхода падна на 12. Пак я настройваха падна на 10 но не искаше да вдига над 120, което пак не е добре. Ходих при друг газаджия да настройва нещо си , сега върви добре, но разхода пак се върти около 11-12, пада на 9-10 ако се кара 90-10, нещо което преди не беше така.

Успях да направя снимка докато настройва, в момента в който каза че е готово и аз успях да щракна с телефона. :devil:

Настройки.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж въздушния филтър на колко км. е. При мен разхода се вдигна от него, щото го бях поизпуснал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами сменян е преди 2000 км. Днес видях че когато са сменяли маслото са го сменили и него.

Тия стойности които съм снимал добре ли са зле ли са ? Мой познат който се занимава НЕпрофесиоанлно с това каза че тва са някви абсурдни стойности. Не знам при кой да отида вече, единия прави добър разход но колата не вдига повече от 120, другия прави да върви както си трябва но пък разхода е убийствен. 
Преди смяната на изпарителя всичко си беше нормално. А изпарителя е сменян с абсолютно същия като предния.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неизвестни има тук.

Най-важното - има ли промяна в разхода на бензин?

Допълнително - един и същи човек при едни и същи условия ли кара колата?

Какъв е пробегът? Реглаж на ходова част? Свещи, бобини сменяни ли са, дава ли грешки и т.н.?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колата се кара само от баща ми. Независимо от това какви интервенции са правили по газовата част на бензин няма никакви проблеми.

След изминати 80 000 на газ човекът който му сменя маслат аму е препоръчал да ревизират газовото (дали е било необходимо не знам). Сменят изпарителят TOMASETTO AT09 ALASKA и дюзите - Valtek със абсолютно същите както преди това. Рейката не са я пипали. Подменят и всички маркучета които са видими. Добре обаче колата прави много голям разход. И вече започва сагата или върво нормално в целия диапазон но гори 12-13 дори 14, или върви до 120 и гори нормално. Последно аз я карах на МАЙСТОР, който не знам какво настройва (направих снимката която съм прикачил по-горе). Исках да ви питам това нормални стойности ли са. Колата съм я взел аз да я покарам да видя как са нещата за сега върви идеално ще видя какъв е разхода когато изпразня бутилката.

Н

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли може да се прецени само от заснетото меню. Не е толкова проста настройката - доколкото знам коефициентите се калибрират така, че горивните тримове да са възможно най-близо до нулата. И това се прави за целия диапазон от обороти по такъв начин, че колата да запази нормалната си мощност. За съжаление от разказаното изглежда, че белята идва от това ревизиране на газовата - т.е. някой някъде си е оставил ръцете. Освен да търсиш друг по-читав газаджия, друго не се сещам.

Пробвай да питаш и в този сайт.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тази снимка единственото, което мога да ти препоръчам е да видите хлабините на клапаните. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реглаж на клапаните е правен преди 26 000 км. Казаха ми отново след 40 000.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че има отношение към разхода, можеби но налягането на газта е високо за пропан бутан, ако си перфекционис. За да се свали трябва да се разприбиват разпръсквачите.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 7/27/2022 at 10:04 PM, Executor said:

Реглаж на клапаните е правен преди 26 000 км. Казаха ми отново след 40 000.

40 хил км на газ с  е много проверете ги ,на 25 хил км е добре тачно сега.

Това ще ви покаже дали трябва да се прави по рано от 25 хил км.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ходя на реглаж пък да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При слабо вървене колко харчи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
19 hours ago, Executor said:

Ще ходя на реглаж пък да видим.

Ето тук един колега който е слушал такъв майстор с реглаж на 40 хил км,което е абсурдно,ще видим след реглажа като отидеш.

Клапаните се проверяват на газ на 20-25 хил км.

Не ходи при този майстор пак.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, dragob написа:

При слабо вървене колко харчи?

При каране 90-110, харчи 9-10. Което според мен пак е много, защото преди години когато основно я карах аз, разход 10 беше при каране 140.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Първо сменяш бензиностанцията, на която зареждаш. Зареждаш догоре сутринта. Караш, свършва газта и пак сутринта отиваш да зареждаш на същата бензиностанция и засичаш!

Относно настройките: налягането ти е доста високо и газовите времена са големи. Аз бих намалил налягането и да пусна адаптация. това го пиша без да имам притенции да съм специалист.

 

Успех

 

 

Редактирано от bogomildimov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес взех колата след реглаж на клапаните. Каха че не е имало някакво значимо отклонение. След това я оставих на друг газаджия. Той ми каза че е намалил налягането и е увеличил съвсем малко диаметрите на дюзите. Сега ще видим какво ще покаже разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен "драмата" ти е свършила!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е проблема в десния крак :)

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е наред. Нещата се нормализираха. Баща ми е изминал над 400 км, каза разхода е в норма. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...