Jump to content
Cyreon

25 стотинки отстъпка за горивата

Recommended Posts

Добре е.

42.40 лв за 40 л газ + 31.60 лв за 10л А95, от който не бях сипвал от месеци, ама да го опресним малко.

Е, може и по-добре да е, ама ...

Кво ли не прай чиляк за 4 точки, заради 1 BMW M1. :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чиляк, Шел дават 25ст и от V-Power от тях си срещу 1 смарт точка.

 

За базовия (FuelSave) дават по 5ст срещу точка и 25-те стотинки от държавата. Т.е. разликата е 5ст отстъпка + разликата в цената на горивото, която честно казано не знам каква е, понеже от базовия не съм слагал никога дори на стария си сивик. А ти как можа да сипеш такъв най-базов клас гориво на такъв топ-клас кола, как?! :D

 

Да не говорим, че иначе щеше да си вземеш точките по-бързо и да ти останат и за М3 :biggrin:

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно тука наще са пинтии, макар че 1-та точка ми я подариха.

Аз тоя бензин го ползвам само до 73 градуса на антифриза, така че, догодина ще сипя пак - от хубавия. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти зареждах, и двата пъти ме питаха за отстъпката, но не беше талона в мен, а в колата и викам- другия път. 

Още преди да влезе в сила това, един познат ми завижда, че щял съм да зареждам бензин с отстъпка, а той не можел. Щото има нова кола от магазина купена, ама защо точно не можел не го и питах. Познат, дето съм му все в услуга за какво ли не. Викам- това е подигравка и още един начин да разделят хората на основа- за едни може, за други не.  Много иска и газова да си сложи, но уви, ще му отпадне гаранцията. И тук е онеправдан и аз съм по-добре от него, щото моята е на 1/4 век и свободно мога да си слагам каквото си искам.  Ето това, поевтиняването на отношенията, е по- страшното от поскъпването на суровините. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера заредих на под 3лв бензин. С отстъпката 25ст и Лукойлската карта за отстъпка :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч си - днес по обед - 96 стинки за литър газ. 26,82 лв Монтана - Русе.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз заредих Газ след отстъпката 90 ст.! 5 години изкарах на бензин, ама с тез цени... Налага ми се да пътувам повечко следващите месеци и до края на годината ще съм избил ГИ-то.

 

Изпреварвам по магистралата едни хубави коли. Търтят се със 100-110км/ч. и сина ми каза: "Защото не са на газ!" :tooth:

 

А тези с метана... мале, мале. Имам един познат със Зафира със заводски метан. Бензиновия му резервоар е само 10 литра! Не съм го виждал да го питам, ама с тези цени на метана, предполагам, че кара на бензин (че е по-евтино), и като му свърши бензина, превключва на метан, за да стигне до бензиностанцията! :lol:

Редактирано от ruil4o
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех да слагам газ по едно време ,ама ще го избия след 10 години сигурно ,за тези пари от газовото ще сипвам бензин ,пък и японеца е изчислявал мотора да върви на бензин и да не прави проблеми -не ми се правят експерименти с колата ,особено че е след основен ремонт .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги с ГИ излиза по на сметка. С парите които давам на газ, мога да заредя едва 8л бензин градско, а извънградско около 4. Инжекциона го избивам за 6 месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнозина сме имали предразсъдъци относно АГУ-тата в тез перфектни мотори, но ситуацията ни докара до "газена тояга".

Слава Богу, моторите я понасят стоически и мое а се возим.

Днешният преход на бензин щеше да ми каства 77 лева! Тоест, АГУ- то ми е спестило 50 лв за 270 км.

Но темата е за "стинките" и докато ги има - бива. Хранят ни с трохички, ама и ние ги "храним".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся пак почна меренето на п*шки кой кара на газ и кой не :) 

 

Да и аз карах на газ преди, ама сега карам на Бензин. Ех,, ебаси как съм се прецакал като не съм си останал със стария навес на газ. 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти вече си друга категория - кАрай, да връвИ!

Бай дъ уей - от френд дето има регистрирана служебна Т4-ка разбрах че не му дават отстъпка за газта и, но зарежда газ с отстъпка, показвайки талона на мотора, а даже и с дизеловата тойотка на жена си. Както винаги - наща система е халифакс - "синджира си иде, козата я нема"!

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щото всеки търси схемичка, ама като тея над него търсят схемичка сочи с пръст и мрънка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица се наложи да ходя до една дентална клиника в София и на околовръстното посока от АМ Хемус - кв. Младост спрях в Лукойл да заредя, дамата зад щанда ми каза да избирам или картата с остъпка или талона на колата за държавната остъпка. Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия не са били в час... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много в тая държава се кара.

Види и се на отстъпката края.

https://jenata-vchas.net/293322/?fbclid=IwAR2dKvKpGjuYLzkSfakLwuf5CPkCVasv-CU7FKD_lU-LFZJqHlC6N1icN_U

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Jenata v chas", какъв сайт само. Като гледам и статията отговаря на очакването, което създава първото впечатление от страницата.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по новините го чух онзи ден, но нямаше как линк от там.

Колкото - толкова и докогато дават, па после, до където стигнем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тя новината сама по себе си не е скандална. Просто критикувах избора на източник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

Е, щом е критика, ето друг:

https://fakti.bg/bulgaria/705082-samo-vav-fakti-nad-34-mln-leva-struva-otstapkata-ot-25-st-za-gorivata-za-mesec?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

... да е ясно че "безплатен обяд" няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Интересно . Чудно ми е как малките дискаунт бензиностанции предлагат цена като на останалите след отстъпки -без да участват в схемите за подпомагане от държавата.

  Не зареждам от тях,само съм видял обявените цени .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен ниските цени, дават и държавната отстъпка

Редактирано от kvd74
Не цитирайте предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както сложих газовата уредба ( няма 2 пълни месеца ) съм минал 3000км. Бензина ми е по 3.10 средно което за 1000км и минимум 12/100 разход в града  = 372лв за 1000км пробег. За 3-те хиляди км до момента са 1116лв. С газта разхода ми е средно 13/100 което по 1.00лв средно е 130лв за 1000км а за 3-те хиляди е 390лв. Разликата е 720лв за няма 2 месеца. Като мине още месец, хайде 2 да са, вече нещата стават на плюс. Аз също бях против, даже доста обаче разликата е брутално голяма в разхода на кинти. Както се казва, дори и да се счупи мотор след няколко години, спестените пари ще стигнат за няколко такива swap-a директно без ремонти от работеща кола.

Та темата е за 25-те стотинки, аз съм доволен. Дано остане по-дълго така, вчера заредих на 0.92 стотинки литър с отстъпката. 

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.facebook.com/PR0TAXIBG/videos/414107060583174/?idorvanity=168989410498917

Просто внимавайте! На моториста явно не му е за сефте. Явно "отстъпката" дава "странични ефекти".

Редактирано от ceco_accord
  • Хаха 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е той сам си влезе да им дава "80-те стотинки". Не е ок това но може и по-спокойно да се реагира, не е нужно винаги със скендъл да са нещата макар, че в БГ повечето неща все така стават :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е отпреди доста време ... даже май отпреди стотинките, че и по ТВ го даваха - преди да пляснете новина, проверете първо ;)

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.flagman.bg/article/278173

 

Без отстъпка от 25 ст. за горивата през декември

 

Свърши веселбата. Свършиха и парите. Дори не успяха да издържат до края на годината. Който заредил до края на ноември - заредил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Cyreon написа:

Свърши веселбата. Свършиха и парите.

Ама те могат и безплатно да го направят по бензиностанциите да е. Кой плаща сметката после?

 

Аз не искам да плащам за този, дето кара двойно повече от мен, а още по-малко за този, който не кара, а гори двойно повече от мен.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/19/2022 at 1:41 PM, Mkilla said:

дори и да се счупи мотор след няколко години

 

Защо да се счупи мотор от газта? Питам, защото и аз мисля да слагам газова. (Само че изчаквам да видя какви ще бъдат новите "заповеди" от електрокаристите на ЕУ)

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Legend91 написа:

 

Защо да се счупи мотор от газта? Питам, защото и аз мисля да слагам газова. (Само че изчаквам да видя какви ще бъдат новите "заповеди" от електрокаристите на ЕУ)

Това са уникални митове и легенди, имал съм няколко коли на газ - сложени при мен, лично съм навъртал по над 100к. Сега карам една, която е на 265к. реални, има газ на 2-я месец от покупката, като нова (имам цялата и сервизна история с придружаващи документи всички), колата е при мен от жабарина на реални 180к., за 3 години лично аз съм и навъртял 85к. без АБСОЛЮТНО никакви проблеми по двигател (намаляне ниво на антифриз, изкривена глава, клапани не съм регулирал никога - май, че са хидравлични, не гори масло, карам я със заводски предписаното 5в40), от газова гледна точка смених само дюзите с нови на AEB, защото оригиналните на Ланди Ренцо сдадоха багажа (нормално за 180к.км) а нови на Ланди бяха една камара пари, просто тия ми ги препрограмираха за нейния комп на Ланди, никакви проблеми дори и с окачвнето (няма нищо общо с газта разбира се), а колата е от една от най-недолюбваните марки в Бг.А с навъртяните 86к.км до момента с разликата от парите бензин / газ ще си купя 2 такива.Незнам какво съсипва газта, не ми се вярва двигател на Хонда, който е поне 3 пъти по сметнат от този моя, поне 5 пъти по-надежден и поне 2 пъти по-рафиниран, като ход да не стане на газ или да се съсипе.За конверсия на кола на газ са нужни 2 неща :

1. Правилно подбрани компоненти според конкретния двигател ( което зависи от грамотността на майстора разбира се, не е нужно да са най-скъпите)

2. Грамотен майстор, знаещ какво прави - и най-скъпата уредба да си избереш, ако майсторягата е мърляч няма никаква файда.

Щом двигател, като моя в Италиански ръчички може да изкара ПОНЕ до 265к.км без проблем, то мотор на Хонда при правилните компоненти не би трябвало д аима проблем ПОНЕ 700к.км на газ.

Това са моите 20 стинки по въпроса.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, аз съм принуден да зареждам А95 защото отстъпката важи само за него (А100 става със 60-70 ст. по-скъп), но май-май вече 10 месеца с този бензин и ми се струва, че колата полека се задръства от него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Legend91, докато нещо се счупи, ще си го изплатил 10 пъти тоя двигател с разликата от цената. 
@honda_japan, предупредиха ме за това специално на "R-a ( К20Z4). Трябва хубава настройка и пак след 100 000км ако я карам да започна да се оглеждам за глава. При мен обаче след 5000rpm минава само на бензин а и от време на време си я пускам магистрално на бензин. С реглажа на клапаните ще ми е интересно, защото за над 50 000км, не се наложи реглаж обаче само на бензин. След още 15-20к км ще отворя капака и ще видя как е тогава. Иначе спор няма, от началото на Юли до днес съм минал само с тази кола 6000км вече. 
12/100 x 2.80 = 34.00лв
13/100 x 0.83 = 11.00лв 

За 6000км са към 1400лв разлика а аз дадох за газ 1200лв т.е вече съм я избил за 4 месеца.

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Mkilla написа:

12/100 x 2.80 = 34.00лв
13/100 x 0.83 = 11.00лв 

 

Не че променя много сметките, а само за да сме достатъчно точни - по борд компютър или колонка? 10% разлика не ми се струва реалистична.

При мен разликата е по голяма, примерно при тежко градско на газ съм засичал 30% отгоре, а средно ми е поне 20%, което се приема за нормално. Това при пробег на газ вече 30 хил. км.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@note, само по колонка. Гледам даже да е една и съща в повечето случаи. Днес примерно сипах на друга колонка, 22 литра и съм изминал 215км което прави 11/100. Все пак затова написах 13/100 ;) 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би дискусията трябва да продължи в раздела за алтернативни горива.

 

В дългосрочен план ще се убедиш, че на газ разходът е поне 20% отгоре (ако засичаш и бензина по колонка). Причините са две:

- горивната смес на газ изисква с около 6% повече гориво

- пропан-бутанът е с по-нисък КПД

Ето например едно сравнително изследване при мотоциклетите - и то с бензин 91.

Разходът на газ се увеличава непропорционално когато е необходима повече мощност: при бързо потегляне от светофар, при изпреварване на магистрала и т.н. При спокойно шофиране разликата е по-малка.

Възможни са много моментни вариации нагоре-надолу, но при достатъчно дълъг пробег физиката си казва думата.

 

При всички положения инвестицията е напълно оправдана за повечето хора.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 23 лв. газ най-редовно минавам 260-270 км. с моята Хонда. Какво повече да искам...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@note, нищо не казвам. Просто това сипвам, реално разхода на R-a не ми е над 13-14/100 в София. Винаги спирам на колонката като светне червеното диодче на газовата. Това при мен са около 200-220км в града с бутилката която са ми сложили. На колонката тя поема около 26-29 литра в зависимост как съм карал за тези километри. Днес гледах даже странно но си викам, сигурно съм карал бая спокойно :D 

P.S На  Aerodeck-a с D14 си е между 9-10/100 твърдо. Там имам 12 000км някъде за около 1 година и всеки път е толкова. Както и да карам, каквото и да правя, все толкова дава разход. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, обяснението ми е по-скоро за хората, които тепърва ще слагат газ и се опитват да си направят някакви по-точни калкулации.

 

Аз карах няколко години на бензин и ако не бях започнал да въртя много градско сигурно нямаше да сложа. Дори и в момента магистрално половината ми е на бензин. Ама моят мецан в града обича да похапва и нали сутрин час пик, вечер час пик...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е много по темата, но..........имам и дизел и газ/бензин извода ми е : по-добре 20 газ отколкото 8 нафта, а за да даде 20 газ на дълго ще е някой V8, а кефа там е.......................макар, че и те вече станах доста икономични, познат сложи на Ескалейд газ и каза, че на дълго му гори 16-18, предполагам Софийско градско няма да е повече от 25, демек 25*90ст. след отстъпката = 22,50лв/100, Тундра е още по-икономична............

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.10.2022 г. at 21:43, note написа:

Дори и в момента магистрално половината ми е на бензин.

Туй нящо как го постигаш?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...