Jump to content
Cyreon

25 стотинки отстъпка за горивата

Recommended Posts

От утре (събота, 9 юли, 2022 г.) стартира антикризисната програма за отстъпка от 25 стотинки при зареждане на горива. Тъй като живеем в България съм сигурен, че това ще предизвика въпроси, коментари и отзиви. Затова пускам тема, където можем да споделяме и да питаме за всичко, което ни интересува. Постарах се да систематизирам нещата в няколко точки с това, което е известно до момента:

 

1. Отстъпката важи само за масовите горива - бензин А95, дизелово гориво, пропан бутан и метан. Отстъпката НЕ важи за премиум горивата от по-висок клас (А98/100 или скъпия дизел).

2. Няма нормативно нареждане, което да задължава бензиностанциите да предлагат отстъпка, но главните вериги вече обявиха, че ще участват в програмата.

3. Няма ограничения за количествата гориво и броя на зарежданията, които ползват отстъпка. (Първоначално предложените текстове бяха за 50 литра ограничение на месец, но те в последствие отпаднаха).

4. По време на действието на тази мярка няма да важат картите за отстъпка, които бензиностанциите традиционно дават. (т.е. ако традиционно си ползвате карта за отстъпка, дефакто намалението няма да е 25 стотинки, а по-малко).

5. При зареждане, собсветникът физическо лице, предоставя малкия талон на автомобила, доказващ собственост на физическо лице или краен потребител физическо лице (видно от малък талон клетки С.2.1 и С.3.1), които са от категории L и M1, това са мотори и мотопеди, автомобили за превоз на пътници до 8 места, но без мястото на водача. За зареждане на всички видове корпоративни автомобили, както и автомобили на физически лица, различни от L и M1, държавна помощ няма да се предоставя.

6. Служителите няма да проверяват и записват личните данни на собственика на автомобила, но за предоставяне на помощта ще се издава фактура – разширен касов бон, на потребител с име „Получател на компенсация за гориво по ЗДРБР“ с идентификационен номер # 0000000025. Върху така издадената фактура касиерът записва и регистрационен номер на автомобила, виден от „малък талон“ и съответстващ на автомобила, заредил горивото.

7. Програмата е с продължителност от 6 месеца.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се ползва и за автомобили на лизинг, ако физ. лице е вписано като ползвател на колата.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отстъпката не важи за пропан бутан ! Там просто премахват акциза и по логиката 340/тон+20%ДДС = 41 ст за кг, което е някъде до22-3 ст за литър (1кг=1.56л). Берект версин да го намалят и с 20, ама няма да стане !

За протокола: Вчера се разходих до Долината на широките гащи (123км от Бургас) и си сипнах газ по 1.14лв/л и напълних резервоара по 2.90/л 95. Толкова ! Иначе карам предимно на газ, но сега сложих ОКСИКАТ в резервоара

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ИцоД написа:

Отстъпката не важи за пропан бутан !

 

Напротив! Важи и за пропан бутан.

 

 

lpg.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газта е осезаемо, за бензин и дизел е смешно, ама то и други смехории има, та ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що прочетох в ДВ. Така е - без да променят акциза, което според мен е по-добре за бюджета на Държавата. Просто по .25лв надолу, вкл. пропан-бутана

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро не съм вадил Легена от гаража, ама ще се поинтересувам уикенда, да видим има ли в него газ и за колко ще ми я оферират бензинджиите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Аз не съм доволен от тази мярка и съм първия, който бих събрал месечната им отстъпка в жълти монети и да си ги събират пред парламента. Абсолютна подигравка. От момента ,когато са обявили това подпомагане според цените на горивата тогава и сега-тази отстъпка трябва да е  поне ×2.

    Схемата към картела за мен е- вдигаш малко отстъпка, ние ти гарантираме двоен обем продажби  и съответно....

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам някой да зарежда по-обилно заради тея 25 стинки. 

Животът си тече, а политикатанстването е игра по нервите ни, ама те са като корабни въжета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що ли ми струва,че ще се вдигнат още цените

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те откак го измислиха, докато го въведоха, цените се вдигнаха с колкото ще дават. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще е добре, всеки ползвал отстъпката да напише града и бензиностанцията, в която го е направил.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

   Заповядай! Това е и с отстъпката с Лукойл картата. Иначе за 20 литра се получаваха 62.40 лв.

20220709_182108.jpg

Редактирано от pet71
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, pet71 написа:

Това е и с отстъпката с Лукойл картата.

 

Хм, това е добре! :punk: Значи картата за отстъпка все пак важи, защото общо ти става 30 стотинки отстъпката. Първоначално беше обявено, че за да се ползва намалението от 25 стотинки, отстъпката от картите отпада. Интересно дали само за Лукойл важи или и при другите бензиностанции е така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 59 минути, Cyreon написа:

 

Първоначално беше обявено, че за да се ползва намалението от 25 стотинки, отстъпката от картите отпада.

Едното няма нищо общо с другото. Едното е за сметка на държавния бюджет, а другото фирмена политика. 

Така че дали ще ги комбинират или не зависи от бензиностанция.

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко заредих на Газпром  пропан бутан(Пловдив околовръстното). 1.35 цена на табела, -25 стинки от бюджета - 1.10 крайна цена. Отстъпката от техните карти можело само да се натрупва. Или -25 , или тяхната отстъпка. Така каза каката на касата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес минах пътем през 3 бензиностанции в Монтана, "да питам само".

На ЕКО газта е 1.36, но имам клиентска карта, чиято отстъпка също ще си важи. На ШЕЛ е 1, 35, а на ЛукОйл 1, 31, а ОМВ- то не ми е в района.

Таквоз чудо в "наше село" сефте виждам! Винаг цените са били еднакви на всички вериги (картел баце), ама сега са се "фанали за гушите" в битка за клиенти. 25 стинки ми дават насекъде, ама бях с колелото. :)

Подчертаното в оранжево ми се види важно уточнение!

IMG_20220709_212915.jpg

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На Еко на Шел и на Лукойл заредих навсакъде 25 ст надолу,и отстъпката важи ,тоест 1.10 на Еко и 1.09на Шел и Лукоил но ако цената е 1.39 на табела. Незнам каква е врътката че свалиха още от вечерта от 1.57 на 1.39.КАРТЕЛ И ИЗМАМНИЦИ ВСИЧКИ ГОЛЕМИ.

Че и дават отстапката,нещо много дашни,каква е врътката???????

Кеф те е да кажеш напълни бутилката до ГОРЕ.

Сега ми кажете дизел кола или бензин които има газ.😃

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Врътката е такава, че като махнат акциза за пропан-бутана на таблото и цената се променя надолу. Акцизът е махнат само за пропан-бутана и метана, и това автоматично сваля цената на газта между 15-20 стотинки, което виждаш и на таблата по бензиностанциите, след което начисляват и отстъпката от 25 стотинки. Всичко точно и ясно е описано в държавен вестник, тъй че като заключение мога да кажа, че няма врътки и картели :D.

Редактирано от diezz
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, diezz said:

Врътката е такава, че като махнат акциза за пропан-бутана на таблото и цената се променя надолу.

Не, не, картел е по-нашенско, да останем на него :D

Днес и аз заредих два пъти в Шел. Отстъпката там си важи в допълнение към 25те стотинки. Но нямат отстъпка за газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес в Шел заредена газ с отстъпката и 22 25ст.

Screenshot_20220709-231908_Shell.thumb.jpg.b9cffb1dde78f67c0b3057f2ab429325.jpg

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам на по-малка бензиностанция от няколко години, газта вчера беше 1.30 на табела а с отстъпката си дойде 1.05. След 6 месеца ще видим, за сега е ок :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе хора какви са тези цени на газта? В Бургас няма цени под 1.55, само една верига предлагат по-евтино но те поначало са си на ниски цени.  За сетен път се убеждавам че с такива скапани държавници си заслужаваме тази скапана държава. Цялата тази отстъпка е прах в очите на наивния плебс, и той се радва, радва та чак и банкети ще почне да вдига., па и да гласува за следваща отстъпка, може би 26 или 29 стотинки наесен. 

Интересно какво ще стане като свършат парите в бюджета за тези отстъпки, за намаленото или нулево ДДС на редица стоки, за безпринципното и безконтролно вдигане на пенсии, изкуствено задържане на цени? Изобщо има ли хора които да помнят че през всичките социалистически опити на които и да е управляващи, сме влизали така дълбоко в батака че поне десетилетие не можем да изплуваме. Радвайте се, дерзайте и да видим след месец-два като се приберете от евтиното море каква ще я сърбаме. 

Сори за политиканстването и лекия офтопик ама не издържах!

Редактирано от CCord
  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре е мой ред да обиколя безнзиностанциите в Бургас.
Само, че за дизел :)

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, CCord написа:

Интересно какво ще стане като свършат парите в бюджета за тези отстъпки, за намаленото или нулево ДДС на редица стоки, за безпринципното и безконтролно вдигане на пенсии, изкуствено задържане на цени? Изобщо има ли хора които да помнят че през всичките социалистически опити на които и да е управляващи, сме влизали така дълбоко в батака че поне десетилетие не можем да изплуваме.

Не ми се мисли даже!Идат избори,за едните популистки ход,а за новите властимащи ще бъде заложен капан.А...,забравих Народа,той пак ще гледа към летищата!

 Памет българска...,няма такова нещо!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По морето сигурно е сезонно висока цената на горивата - "ден, година храни".

А иначе - "Дават ли ти - вземай, гонят ли те - бегай"!

Бай дъ уей - по ШЕЛ-овете газта добра ли е, че искам да взема на синковеца 1 BMW-нце от кампанията им, ма да не сипя в баката неква помия?

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е..,сипвай;)!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, ceco_accord said:

По морето сигурно е сезонно висока цената на горивата - "ден, година храни".

А иначе - "Дават ли ти - вземай, гонят ли те - бегай"!

Бай дъ уей - по ШЕЛ-овете газта добра ли е, че искам да взема на синковеца 1 BMW-нце от кампанията им, ма да не сипя в баката неква помия?

Слабо е налягането на помпите  при показание 10-11бара никоя  банзиностанция не пълни ефективно ,застане ли втора кола на колонката всичко приключва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 е доста ниско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да за жалост повечето бензиностанции работят на това налягане,а ние мислим че е висок разхода.

Не просто това което пише на бележката не е това в бутилката.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, CARPERA написа:

Слабо е налягането на помпите  при показание 10-11бара никоя  банзиностанция не пълни ефективно ,застане ли втора кола на колонката всичко приключва.

На нашия Шел ми каэаха че са с 2 компресора, но с колко пълнят не знаели, щото било относително. Вероятно е това което казваш, но обяснено с други думи

Аз от 2 години зареждам Легена на ЕКО-то. Там са изкарали манометърчето  (да е видима за клиентите) и по-малко от 13 не съм виждал, не че винаги гледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам всички, колеги да напишат тук, колко компресора има кварталния им Шел.

За да не се чувстват изключени колегите, които карат на бензин, те може да споделят за компресора за помпане на гуми, на колко атмосфери работи. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Хаха 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои от малките бензиностанции обаче не участват в програмата. "Дега" например не правят отстъпки. Не знам как са Круиз, но са намалили цената на до към 1.21. Днес заредих за 1.04 лв. на Ахелой (1.32 -  0.25 - 0.03). Викам си: "Брее, то стана левче-кефче! Viva LPG! В тия гладни години, построихме комунизма, бе другари!" :D Друг е въпросът, че след 6 месеца веселбата свършва и всичко, на което сега се радваме ще си го платим с лихвите.

IMG_20220711_110157.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ, дали са в кампанията?
Питам за Бургас, в частност, за дизел?

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-евтиния Дизел е на Lukoil. Можеш да видиш цените тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти откакто войната започна най-евтините горива са като цяло на Лукойл. Поне сред по-големите бензиностанции

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За заредих вчера на Кулата в Лукойл и след отстъпките(карта и -25ст) ми смъкнаха 19лв за около 64 литра.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя, как от цена на газта 1.45 -1.60 лв., падна точно в събота на 1.32 и малко отгоре. Отделно отстъпката от 25ст. Пътувам и гледам първо цените и се чудех, какво се случва. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпадна акциза за пропан-бутан в същия ден.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, 5 GTT написа:

Аз пък се чудя, как от цена на газта 1.45 -1.60 лв., падна точно в събота на 1.32 и малко отгоре. Отделно отстъпката от 25ст. Пътувам и гледам първо цените и се чудех, какво се случва. 

 

 

И това, колко пъти ще се чудиш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...