Jump to content
stivenj

Стрелката за гориво не се двига на Хонда Сивик 8 2010 1.4 бензин

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес ми се случи загадка и не намирам обяснение за ситуацията, светна омразната лампа за гориво и веднага отивам да сипна, 20 кинта , 6 литра, тръгвам не мърда остава си долу, покарах малко и се връщам, нови 6 литра и отново не мърда, разходих я по търновските баири и завои, нищо.Някой има ли обяснение ,защо е това.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, stivenj написа:

Здравейте колеги, днес ми се случи загадка и не намирам обяснение за ситуацията, светна омразната лампа за гориво и веднага отивам да сипна, 20 кинта , 6 литра, тръгвам не мърда остава си долу, покарах малко и се връщам, нови 6 литра и отново не мърда, разходих я по търновските баири и завои, нищо.Някой има ли обяснение ,защо е това.Благодаря.

Здравей,колега и на мен ми се случи същото два пъти.Просто засякох ,колко трябва да измина и на следващото зареждане заредих повече бензин минимум 50лв.и стрелката се оправи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще опитам този вариант, че по лесно .Поздрави от Търново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема с ново зареждане всичко е ок.Благодаря на колегата за съвета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик, количество на горивото ти трябва ама трудно се намира!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде стои този датчик колега,аз ще опитам така с каране до минимум докато светне лампата за зареждане и ще заредя , да видя дали ще остане долу и тогава ще го търся ако се окаже , че е това.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 50литра резервоар и светнала лампа как очакваш с 6л. стрелката да мръдне осезаемо.

Нали лампата ти е загаснала.

Проблемът е в колонката на станцията, а не в колата.  

Карай си колата и не търси под вола теле.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При малко гориво, 8-мата генерация не отчита въобще, че има нещо, специално за бензина. При 6-тата отчита и най-малката разлика, тъпо но факт. Пробвах да сложа 3-4 литра, няма никой въобще. При 7-8 литра вече няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6та й е по-малък резервоара с 5л., може поради това да отчита по-малки количества или пък японеца да е сметнал, че колкото по-чувствителна е стрелката, толкова повече ще мърда при движението на автомобила. 

Майка ми караше едно фиатче, дето при всеки наклон стрелката отчиташе различно количество гориво. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...