Jump to content
khaccbg

Достъпност на авточасти

Recommended Posts

Здравейте,

 

Ппедварително се изяинявам ако това е дъвкано но не можах да намеря конкретен отговор.  Как стои въпроса с авточастите за Акорд 7-ма ген?  Говорих с майстор на Тойота и той ме предупреди да не купувам Акорд защото "няма части."  Не знам дали има в предвид че в сравнение с на Тойота частите не са толкова в изобилие или наистина е проблем с намирането на резервни части.  Например трябва да се поръчват главно от ebay.de или други EU сайтове и да се чака.

 

Може ли да ми дадете обективно мнение за достъпност на части за обичайните проблеми който ще трябва да се сблъсквам с притежаването на Акорд 2.0 бензин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. 

 

Този, който ти е казал, че няма части за Акорд, сигурно живее в миналият век, където намирането на части за японски автомобили беше по-трудно, но не и невъзможно. 

Няма голямо разнообразни от марки, както при немските автомобили, но части има и то МНОГО. 

Скачай смело и не се връзвай на подобни глупави изказвания. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора не е еднозначен има/няма. Някои неща ги има само ОЕМ и всички реват от цените. Иначе не виждам причина хората да дават 200+ лева за полуоски втора ръка на незнайни километри. Тампони по мотора - там е рев голям за цените, защото заместителите са боклуци.

Иначе кола, като кола има почти всичко по мотор и окачване.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще ревеш ами и ще викаш,като чуеш цената за няма и метър хидравличен маркуч,както и за един у.рял потенциометър за педала на газта.

Толкова,две три неща са им болежката на акордите,ама газовата си ги избива:D:thumbs1:!

 

П.П.Към колегата по темата,няма от какво да те е страх за части..,има.Трудността по скоро ще ти бъде,с откриването на читава бройка!

Очите на ШЕСТ..!!!:bye:

Редактирано от JHM
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.  Това определено ми вдъхва доверие.  А имаме ли тема със списък от сайтове където да се поръчват части?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

https://forums.hondabg.com/forum/15-сервизи-магазини-цени/

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избираш си кола, обслужваш я и си караш. Ако е ползвана нормално, ще ти омръзне без да усетиш времето с нея.

Ако нещо се бъгне - оправяш.

По моргите има ударени и компонентите им са с достатъчен остатъчен ресурс. Моргаджиите недолюбват модела защото им залежава.

Драми за собственниците му  няма.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно сайтовете:

За оригинални, като уточнявам, че колата я имам от 4 месеца и не ми се е налагало да пазарувам от тях.
https://www.amayama.com/en

Аз си пазарувам от АутоДок и съм доволен. Пример: за Алмерата ми преди години поръчах верига комплект от прехвален търговец във форума на Нисан и след 30 хиляди км. здаде багажа. При последваща доставка от Аутодока ми пристигна верига комплект от D.I.D. и вече над 70 хил. никакви проблеми. Монтьора ми ме "открехна", че D.I.D. били престижен японски производител на вериги търсен от моторджиите и въпреки многото работа по смяната и видях как го направи с кеф.
Коректно е да отбележим, че вече сервизните услуги се покачиха и си струва влагането на качествени авточасти за да ти е мирна главата по-дълго време.

Ето последната ми смесена поръчка за Алмерата и Акорда

Поръчка.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Части има, проблемът е, че цените по автоморгите са доста завишени, особено за компоненти, които се търсят често.

Наскоро ми трябваше казанчето за хидравличната течност и ми искаха 50 лв. за него, което е безумие. За емблемата отпред ми искаха 40 лв. при положение, че нова в Бултрако е 60-70, а аз си поръчах за 50-на общо от amayama.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...