Jump to content
Volov

Покупка акорд 7

Recommended Posts

Здравейте, дойде време да пенсионирам старата 6-ца. От няколко месеца гледам Акорд 7 бензин, фейслифт. Имам въпрос относнно таблото. Някои модели имат навигация и едно малко дисплейче горе, други го нямат това малко дисплейче. 

1.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По погрешка съм сложил темата в СИВИК 7. Ако може администратора да я премести в Акорд 7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

доколкото аз съм запознат, този дисплей се слага, когато автомобила е оборудван с навигация. Ако има навигация, но няма такъв дисплей, навигацията е слагана допълнително. За мен навигацията е безсмислена, ама малкия дисплей изглежда яко. Не знам, дали може да работи с нормалното аудио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях го на живо, на дизелова кола. Този тип табло изглежда доста по-добре. Но само на един дизелов автомобил го видях. Сега ми е влязло в глават и като ходя по автокъщите и все за това гледам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата на съпругата ми (от подписа) има такъв екран.

Един познат имаше Акорд 7, 2.4 автомат, комби, който беше с такъв екран.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво показва на този дисплей ? Харесва ми и че надолу е по прибрано всичко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В двата края показва температурата на двузоновия климатик. Часовник. Станцията на радиото. Хубавото е, че можеш да направиш екрана на навигацията черен и да си гледаш малкия екран. Всъщност, големият екран се намалява на степени до черно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли че тия без този дисплей нямат двузонов климатик ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат.

Малкият дисплей е за версиите с нави, за да се виждат тези показания, когато се ползва навигацията. Когато я няма, климатроникът си е същият, както и премиум саунд системата - ако я има.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Като каза "премиум саунд" - на Сивик 9 без мултимедия, премиум саунда е много по-добър от този на Акорд 7 седан. Субуфъра на Сивика е в багажника и има добър бас. Общо 7 високоговорителя са. Има и автоматично усилване на звука с увеличаване на скоростта.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За мен, практически погледнато плюсовете на навигацията са:

• при фейслифтов модел можеш да свържеш камера за паркиране към екрана (което не е никак малък плюс)

• субективно погледнато изглежда по-добре, ако това може да се брои като точка тук

 

Минусите са:

• за да включиш/изключиш климатика (само компресора), както и да промениш силата / посоката на струята, трябва да влезеш в менюто (с цъкване на бутона AC вляво от екрана) и после от екрана да избираш каквото искаш. Ако си без нави, имаш директно бутони за съответните неща.

• рано или късно четецът на дисковете с карти се прецаква и те оставя без навигация. Което не е проблем, тъй като тя е безполезна на фона на навитата в смартфоните ни, но без работещ диск не можеш да влезеш в менюто за настройка. Това важи за моделите преди фейслифта. При по-късните модели може да са оправили тази недомислица, не съм сигурен.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах. Благодаря за помоща.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...