Jump to content
Sign in to follow this  
khaccbg

Premium Sound System

Recommended Posts

Здравейте,

Имам въпрос относно Premium Sounds System.  Само комби при 7-ма генерация ли има субуфер?  При седаните има ли суб колона в кората отзад и ако да това само при 2.4 бензин ли е?

А при 8-ма генерация как стоят нещата?

Здравей! 

Всеки един Акорд с премиум аудио система има субуфер. 

• Like 1

Posted (edited)

И къде точно се намира на седана, че не съм го виждал?

Edited by Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Не само, че е дискутирано многократно, ами и търсачката прави чудеса:

Само аз съм отговарял на този въпрос най-малко три пъти. Не се сърдете после, когато "никой не отговаря" в темата Ви.

• Like 1
  • Upvote 1

Отговора, е че седанът няма субуфер, независимо дали е с премиум саунд, или не. 

Елипсите изобщо не могат да го заместят.

• Like 2

Благодаря!  Търсил съм и изчетох много постове с които се споменава, но така и не бях сигурен.  От линковете разбирам че:

7-ма генерация:

1) Комби - има субуфер

2) Седан - няма субуфер

Премиум аудиото има повече тонколони (с 2 повече) и марката е Pioneer.  При него елипсите на задната кора предполагам поради по-големия диаметър и граят ролята на по-добър бас

Аналогично ли е за 8-ма генерация?

При осма комби премиум има и се намира тук -     9532600218966d23.thumb.jpg.0fb6285e1dafe462bb1e1de79d8705c8.jpg

Пре седана колеги с такъв ще трябва да споделят.

• Like 1

4 hours ago, Митко Йотов said:

При осма комби премиум има и се намира тук -     9532600218966d23.thumb.jpg.0fb6285e1dafe462bb1e1de79d8705c8.jpg

Пре седана колеги с такъв ще трябва да споделят.

Мерси!  Знае ли се каква марка е суб-а и колко инча говорителя.  Прдполагам може да се сложи и още по-добър суб говорител.

Posted (edited)

До колкото си спомням от другите теми - мисля, че не може да се прави много експерименти със заместването, с по - големи тонколони - системата няма да може да ги захрани. Но може и да не си спомням правилно :) Четох го някъде но не се сещам къде точно :)

Edited by Г.Писаров

Posted (edited)

А някой знае ли защо на 8-а генерация надписът Premium Audio System

понекога е отгоре

1597621333_.thumb.png.c56aac699b1bb3e7a1a660a16570c14b.png

понякога отдолу

1134432058_.thumb.png.c6db9ee0bdc8ee08fde9914a05eb7f63.png

Edited by khaccbg

Posted (edited)
Преди 7 часа, khaccbg написа:

Мерси!  Знае ли се каква марка е суб-а и колко инча говорителя.  Прдполагам може да се сложи и още по-добър суб говорител.

Колега, в акустиката, и по-точно в ниските честоти е много важно какъв е свободния обем зад мембраната на високоговорителя. Това което искам да ти кажа че, какъвто и "суб" да сложиш ако обема зад и пред него, както и диаметъра на говорителя останат в същото съотношение то разликата в звученето няма да е много различна, освен ако сега нямаш проблем в някой от всички компоненти. Разбира се че има значение и качеството на говорителя но при премиум системата мисля че компромисите при оригинала са минимални. 

И тук е мястото да спомена че въпросните елипси при седана са точно субуфер, а ролята на кутия играе самия багажник и неговия обем, за проба всеки може да седне в купето и слушайки музика да отвори капака на багажника, след като види резултата ще разбере че последващи обяснения са излишни.

Не съм слушал как точно звучат ниските в Комби, но при няколко седана с премиум система ниските са си напълно достатъчни при сток изпълнение. В цялата компановка изключвам и без това лошата и почти разочароваща шумоизолация на купето над 80 - 90 км/ч (за 7-ма генерация, не знам как е при 8-ма) което по подразбиране влошава цялата акустика в купето, и ако не се предприемат подобрения в този аспект е излишно да се "подобрява" каквото и да е друго, според мен.

Edited by CCord

Posted (edited)
14 hours ago, CCord said:

И тук е мястото да спомена че въпросните елипси при седана са точно субуфер, а ролята на кутия играе самия багажник и неговия обем

В цялата компановка изключвам и без това лошата и почти разочароваща шумоизолация на купето над 80 - 90 км/ч (за 7-ма генерация, не знам как е при 8-ма) което по подразбиране влошава цялата акустика в купето, и ако не се предприемат подобрения в този аспект е излишно да се "подобрява" каквото и да е друго, според мен.

Мерси за разяснението.  Тоест както предполагах елипсите на седана са сложени за малко по-добър бас понеже са 6 x 9 и слизат малко по-долу в ниските честоти.  Аз не бих го нарекъл в категорията събуфер понеже едва ли могат да изкарат нещо което дори 8 инчов суб е способен.  

За акустиката съм съгласен.  По принцип колата е огромен компромис като акустика, дори да има добра шумо излоация.  От толкова моного стъкла (рефлектираща твърда повърхност), разположение на колони/туитъри и т.н...  За това аз се фокусирам върху баса да е ОК.

Edited by khaccbg

@khaccbg разликата идва от това дали е с навигация, или без.без(на долната снимка е с).

Все пак това е раздел за 7-ма и преплитането с озвучаването на 8-ма генерация може да подведе някой.

• Like 2

Благодаря за отговорите и изясненията.

А да попитам също понеже си търся "нова" стара кола.  Ако намеря читава бройка седан 7-ма ген, но е без Premium Sound мислех да заложа да сменя елипсите на задната кора и да подобря баса.  Какво мислите за това?

Впечатляващо е да избираш колата по качеството на саунда, особено, ако си чалгар... :) 

Мястото за слушан на качествена музика е в къщи, в колата е само теория и то когато не е в движение можеш да направиш някаква разлика...

Прав си, ама понякога (и за някого) е фактор.

Шефът си взе преди години Панамера, не щото върви много (кара я полечка), а понеже като не му пречи звукът от мотора, озвучаването били великолепно.

Posted (edited)
6 hours ago, JapCar said:

Впечатляващо е да избираш колата по качеството на саунда, особено, ако си чалгар... :) 

Мястото за слушан на качествена музика е в къщи, в колата е само теория и то когато не е в движение можеш да направиш някаква разлика...

За градско и в задръствания в София еинственото развлечение е музиката ако киснеш по един час трафик във всяка посока.  Не ми е приоритет, но ако има две подобни коли на пазара, защо да не гледам и това?  Иначе афтър маркет трябва да се наливат още пари, да се разглобяват врати и т.н.

Edited by khaccbg

Как пък не бих дал допълнителни кинти да сменям музиката, щото да слушам качество и да я издувам в задръстванията...

Силната музика, която се чува и на съседната улица е селения..., а ако е чалга...