Jump to content
khaccbg

Premium Sound System

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам въпрос относно Premium Sounds System.  Само комби при 7-ма генерация ли има субуфер?  При седаните има ли суб колона в кората отзад и ако да това само при 2.4 бензин ли е?

 

А при 8-ма генерация как стоят нещата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! 

 

Всеки един Акорд с премиум аудио система има субуфер. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И къде точно се намира на седана, че не съм го виждал?

 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само, че е дискутирано многократно, ами и търсачката прави чудеса:

 

Само аз съм отговарял на този въпрос най-малко три пъти. Не се сърдете после, когато "никой не отговаря" в темата Ви.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговора, е че седанът няма субуфер, независимо дали е с премиум саунд, или не. 

Елипсите изобщо не могат да го заместят.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!  Търсил съм и изчетох много постове с които се споменава, но така и не бях сигурен.  От линковете разбирам че:

 

7-ма генерация:

1) Комби - има субуфер

2) Седан - няма субуфер

Премиум аудиото има повече тонколони (с 2 повече) и марката е Pioneer.  При него елипсите на задната кора предполагам поради по-големия диаметър и граят ролята на по-добър бас

 

Аналогично ли е за 8-ма генерация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При осма комби премиум има и се намира тук -     9532600218966d23.thumb.jpg.0fb6285e1dafe462bb1e1de79d8705c8.jpg

Пре седана колеги с такъв ще трябва да споделят.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, Митко Йотов said:

При осма комби премиум има и се намира тук -     9532600218966d23.thumb.jpg.0fb6285e1dafe462bb1e1de79d8705c8.jpg

Пре седана колеги с такъв ще трябва да споделят.

 

Мерси!  Знае ли се каква марка е суб-а и колко инча говорителя.  Прдполагам може да се сложи и още по-добър суб говорител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

До колкото си спомням от другите теми - мисля, че не може да се прави много експерименти със заместването, с по - големи тонколони - системата няма да може да ги захрани. Но може и да не си спомням правилно :) Четох го някъде но не се сещам къде точно :)

Редактирано от Г.Писаров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

А някой знае ли защо на 8-а генерация надписът Premium Audio System

 

понекога е отгоре

1597621333_.thumb.png.c56aac699b1bb3e7a1a660a16570c14b.png

 

понякога отдолу

1134432058_.thumb.png.c6db9ee0bdc8ee08fde9914a05eb7f63.png

Редактирано от khaccbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 7 часа, khaccbg написа:

 

Мерси!  Знае ли се каква марка е суб-а и колко инча говорителя.  Прдполагам може да се сложи и още по-добър суб говорител.

Колега, в акустиката, и по-точно в ниските честоти е много важно какъв е свободния обем зад мембраната на високоговорителя. Това което искам да ти кажа че, какъвто и "суб" да сложиш ако обема зад и пред него, както и диаметъра на говорителя останат в същото съотношение то разликата в звученето няма да е много различна, освен ако сега нямаш проблем в някой от всички компоненти. Разбира се че има значение и качеството на говорителя но при премиум системата мисля че компромисите при оригинала са минимални. 

И тук е мястото да спомена че въпросните елипси при седана са точно субуфер, а ролята на кутия играе самия багажник и неговия обем, за проба всеки може да седне в купето и слушайки музика да отвори капака на багажника, след като види резултата ще разбере че последващи обяснения са излишни.

Не съм слушал как точно звучат ниските в Комби, но при няколко седана с премиум система ниските са си напълно достатъчни при сток изпълнение. В цялата компановка изключвам и без това лошата и почти разочароваща шумоизолация на купето над 80 - 90 км/ч (за 7-ма генерация, не знам как е при 8-ма) което по подразбиране влошава цялата акустика в купето, и ако не се предприемат подобрения в този аспект е излишно да се "подобрява" каквото и да е друго, според мен.

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
14 hours ago, CCord said:

И тук е мястото да спомена че въпросните елипси при седана са точно субуфер, а ролята на кутия играе самия багажник и неговия обем

 

В цялата компановка изключвам и без това лошата и почти разочароваща шумоизолация на купето над 80 - 90 км/ч (за 7-ма генерация, не знам как е при 8-ма) което по подразбиране влошава цялата акустика в купето, и ако не се предприемат подобрения в този аспект е излишно да се "подобрява" каквото и да е друго, според мен.

 

Мерси за разяснението.  Тоест както предполагах елипсите на седана са сложени за малко по-добър бас понеже са 6 x 9 и слизат малко по-долу в ниските честоти.  Аз не бих го нарекъл в категорията събуфер понеже едва ли могат да изкарат нещо което дори 8 инчов суб е способен.  

 

За акустиката съм съгласен.  По принцип колата е огромен компромис като акустика, дори да има добра шумо излоация.  От толкова моного стъкла (рефлектираща твърда повърхност), разположение на колони/туитъри и т.н...  За това аз се фокусирам върху баса да е ОК.

Редактирано от khaccbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@khaccbg разликата идва от това дали е с навигация, или без.без(на долната снимка е с).

Все пак това е раздел за 7-ма и преплитането с озвучаването на 8-ма генерация може да подведе някой.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и изясненията.

 

А да попитам също понеже си търся "нова" стара кола.  Ако намеря читава бройка седан 7-ма ген, но е без Premium Sound мислех да заложа да сменя елипсите на задната кора и да подобря баса.  Какво мислите за това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатляващо е да избираш колата по качеството на саунда, особено, ако си чалгар... :) 

Мястото за слушан на качествена музика е в къщи, в колата е само теория и то когато не е в движение можеш да направиш някаква разлика...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, ама понякога (и за някого) е фактор.

Шефът си взе преди години Панамера, не щото върви много (кара я полечка), а понеже като не му пречи звукът от мотора, озвучаването били великолепно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
6 hours ago, JapCar said:

Впечатляващо е да избираш колата по качеството на саунда, особено, ако си чалгар... :) 

Мястото за слушан на качествена музика е в къщи, в колата е само теория и то когато не е в движение можеш да направиш някаква разлика...

 

За градско и в задръствания в София еинственото развлечение е музиката ако киснеш по един час трафик във всяка посока.  Не ми е приоритет, но ако има две подобни коли на пазара, защо да не гледам и това?  Иначе афтър маркет трябва да се наливат още пари, да се разглобяват врати и т.н.

Редактирано от khaccbg
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как пък не бих дал допълнителни кинти да сменям музиката, щото да слушам качество и да я издувам в задръстванията...

Силната музика, която се чува и на съседната улица е селения..., а ако е чалга...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Acoord  7 има субуфер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...