Jump to content
madzhara

Нов член на MDX семейството

Recommended Posts

Амиии, да ти е честита!

12 години разлика спрямо Ледженда трябва да се усещат, а и вероятно е по-икономична от него, та и + багажника, си е преимущество.

Сравнението в хандлинга по завоите ще е любопитно?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което дотук ме шокира е, че набира по-бързо от легендата (а и ръмжи повече), макар и с 5 коня по-малко. Още съм я карал много малко, а и не смея да експериментирам преди да я погледнат, да сменя масло и т.н. така че нямам мнение за дълъг път. Но ще споделя впечатления по-натам.

Като разход също трябва да мина повечко за да съм сигурен, но с 9-степенен автомат очаквам да е значително по-малко от легена. С него съм докарвал и до 22-24 градско.

 

За момента някои неща са една идея странни:

  • Carplay е само с кабел, не поддържа безжично свързване.
  • Acura Link и навигацията не работят. Това не знам доколко е изненада де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градският разход не е фактор, но трябва и там да е по-икономична.

Усещането че набира по-бързо понякога е субективно, но има предпоставки за това - предавките са повече и съответно началните са по-къси, а 8-ма и 9-та са по-дълги от на Ледженда именно с цел икономия при лежерно извънградско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам за какво ти е фабрична навигация, като Carplay ти предлага всичко необходимо :) Waze, музика през телефона. 

 

Отзад Екрана как е ? Пробвахте ли да пускате филми ? 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и много безаварийни километри.

Преди 1 час, madzhara написа:

Carplay е само с кабел, не поддържа безжично свързване.

Има вариамт за безжично свързване Carlinkit 3.0/ 4.0 Wireless Apple CarPlay/ Android Auto Adapter Dongle for Wired CarPlay

Предполагам, че по време на разговор ще прекъсва връзката.

Преди 1 час, madzhara написа:

Acura Link и навигацията не работят. Това не знам доколко е изненада де.

И някои радио станции не се хващат.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
31 minutes ago, Drone said:

Не знам за какво ти е фабрична навигация, като Carplay ти предлага всичко необходимо :) Waze, музика през телефона. 

 

Отзад Екрана как е ? Пробвахте ли да пускате филми ? 

 

Все още не, но скоро ще тестваме и това. Доколкото бях видял може да се пускат 2 неша наведнъж, предполагам затова е толкова широк.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частита колега, много безаварийни и изпълнени с удоволствие километри! Лека по-лека се увеличава семейството на MDX-ри :)

IMG-b1a18c48864ed96fc4892b2b1fdaf20d-V.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой успял ли е да подкара DVD по някакъв начин?

Пробвах някакво детско, купено от озон, но не тръгва.
9f67c5806af8cde20d9ba6ba2076682f.jpg


В сервиза, където ми сменят крушките на мигачите пичът казва, че вероятно е заради формата на видеото, тъй като в Европа предимно са PAL, а на акурата DVD-то желае да чете NTSC.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,има разлика в самите  DVD та ( зависи за кой регион са предназначени)за Европа DVD -та са регион 2 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би малко глупав въпрос, но през USB могат ли да се гледат филми на предния дисплей или на задния?

 

Отделно, продължават да ме изумяват някои неща в тази кола в негативен аспект. Не само, че няма wireless Carplay, а телефонът постоянно трябва да седи мушнат в кабела, ами и не поддържа USB Hub-ове. А май е само 1 USB Port-ът, в който е Carplay/USB Music. И така излиза, че не може едновременно да ползваш Carplay и да слушаш музика от флашка... което е доста странно за кола 2019г.

Или просто аз не съм открил точните портове все още? (Но двата вляво са само за зареждане, оттам флашка с музика не тръгва)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, madzhara написа:

Колеги, някой успял ли е да подкара DVD по някакъв начин?

Пробвах някакво детско, купено от озон, но не тръгва.
9f67c5806af8cde20d9ba6ba2076682f.jpg


В сервиза, където ми сменят крушките на мигачите пичът казва, че вероятно е заради формата на видеото, тъй като в Европа предимно са PAL, а на акурата DVD-то желае да чете NTSC.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Здравей колега, аз също закупих няколко диска за децата, и при мен се получи така, но от 10бр само три не тръгнаха, другите си работят. Причината не знам каква е, много съм далече от тази материя. Поздрави 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 19 часа, madzhara написа:

Може би малко глупав въпрос, но през USB могат ли да се гледат филми на предния дисплей или на задния?

 

Отделно, продължават да ме изумяват някои неща в тази кола в негативен аспект. Не само, че няма wireless Carplay, а телефонът постоянно трябва да седи мушнат в кабела, ами и не поддържа USB Hub-ове. А май е само 1 USB Port-ът, в който е Carplay/USB Music. И така излиза, че не може едновременно да ползваш Carplay и да слушаш музика от флашка... което е доста странно за кола 2019г.

Или просто аз не съм открил точните портове все още? (Но двата вляво са само за зареждане, оттам флашка с музика не тръгва)

Има упътване за тая система ето на този линк. Като цяло е доста остаряла, слагат я от 2014 до 2019-2020... 
Няма ли няколко порта в подлакътника ? 
 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя пилот чете и блурей, но пак не всички. Някои двд/блурей тръгват други не, а така и не разбрах от какво зависи.

За Carplay също имаше нещо, но за Android auto аз си купих AAWireless и не го мисля вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак:

Регионален код за защита на DVD дискове (на английски: Regional Protection Code, RPC) e Digital Rights Management техника за ограничаване на правата за достъп до файловете на оптичните дискове.

 

Region 1: USA, Canada

Region 2: Japan, Europe, South Africa, Middle East, Greenland

Region 3: S.Korea, Taiwan, Hong Kong, parts of South East Asia

Region 4: Australia, New Zealand, Latin America (including Mexico)

Region 5: Eastern Europe, Russia, India, Africa

Region 6: China

Region 7: Reserved for unspecified special use.

Region 8: Reserved for cruise ships, airlines, and other international venues.

Region 0 or Region ALL: Discs are uncoded and can be played worldwide. However, you must play PAL discs in a PAL-compatible unit and NTSC discs in an 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма оправия освен да се копират дисковете с променен регион. Аз купих 10 от някаква разпродажба в озон за децата отзад да гледат, но май не може да се провери предварително за кой регион са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето такава картинка с един от тези символи трябва да има на гърба на кутийката на DVD-то

image.thumb.png.3ab6b319f38a402ee3c893c00b682bcd.png

Тя показва дали е за цял свят или конкретен регион.

Редактирано от aleksandur
  • Харесвам 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е регионът. Добрата новина е, че "празните" дискове за записване имат 0-лев регион, т.е. четат се от всички плеъри.

 

Тествах с презаписваемо ДВД и всичко заработи. Стъпките са само 2:

  1. Свалих избран филм в ДВД формат, примерно от аренабг.
  2. Записах го с DVD Styler

Имам обаче страничен въпрос - някой сменял ли е диода, който е под страничното огледало (показал съм 2 снимки)?
Пасажерското свети като се приближа с ключа към колата, но шофьорското не. Предполагам че е за смяна.

IMG_4376.HEIC IMG_4377.HEIC IMG_4375.HEIC IMG_4373.HEIC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, успя ли да смениш крушка(диод) в огледалото? Моите за сега светят, но знае ли човек, кое кога ще го изненада. Поздрави 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

не, все още не съм. От време на време шофьорската не свети и бях питал 2 пъти в Бултрако какво струва и може ли да се поръча. Обещаха да звъннат и двата пъти нищо... Иначе имам номер на частта.

 

image.thumb.png.cc0a217eac38402af4256c75ea2727d5.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...