Jump to content
emonai

Виене от към пистовия ремък и не зарежда

Recommended Posts

Здравейте, днес при палене на колата се чу цвилене, след това премина вив виене, което намаля, но не изчезна. След като се прибрах и се опитах да разбера какво става, на таблото светна акумолатор. Вечерта запали малко мудно и ксенона се чудеше да запали или не. На ниски обороти обороти работи само на акумолатор, а на по високи малко зарежда. Не мерих за какъв волтаж става на въпрос, че беше вече късно. И сега черешката на тортата: Преди 600 км ми смениха пистовият ремък, даже не знам какъв са ми сложили, но приятели от сервиз за климатици, като обслужваха климатика ми се обадиха, че ремъка е много напукан и трябва да го сменят. Дали се е разтегнал и приплъзва или нещо алтернатора е дал фира. Как мога да определя дали е хлабав ремъка? Но пък тогава виенето от къде е? Колата е CRV 2008г 2.0 150к. SHSRE58808U036182. Преди време имаше подобна тема за сменен ремък и после проблеми, но не можах да я намеря. Моля за съвет от къде да намеря оргинален ремък, че като зам, че тоя са го взели за 40 лв, може всички проблеми да са от него, дано не е станала и по голяма беля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох подобна тема и колегата е доволен от Любо-Субаро, който ми е под носа. Закарах му колата, категоричен е, че няма общо с новия ремък, проблема е в алтернатора, по точно реле регулатора. Ако е така що вие си мисля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди години смених пистов ремък с неоригинален, Бош мисля по препоръка на преАтел! Последва виене през зимата или на мокро, затягаха го няколко пъти щото бил хлабав, ама скърцането и виенето винаги се появяваха. Накрая свърших с разбит лагер на генератора и износена ролка. Смених всичко с оригинални части и от тогава NO Problem!

А забравих, че от приплъзването на ремъка се износи и съединителя на климатика и почти бях изгорил и бобината!

Редактирано от birev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и да е диагнозата, ще търся оригинален ремък. Единственото, което ми идва на ум е Бутрако, ако някой е пазарувал от друго място, моля да сподели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1840784404_Screenshot_20220610-142523_SamsungInternet.thumb.jpg.0fc563acf9eb7a6716fffdf91a73afcc.jpg

Тази марка ще ти свърши работа CONTINENTAL

да не е турски  само.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се в Бутрако, има наличен 105лв. Толкова беше и при Пепи в общите поръчки.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...