Jump to content
kislorot

Покупка на хонда сивик 7 ген.

Recommended Posts

Здравей,

На първата обява се набиват на очи следните неща: за първи път виждам подобна топка на скоростния лост на фейслифтов Сивик, също странна интервенция около лайсната на петата врата над регистрационния номер-там често избива ръжда, липсва кората в багажника, допълнително са боядисани в червено надписите на капака на двигателя.

 

За втората обява имай предвид, че това е 4 степенен автомат. Има липса на предната броня-пръскалката под левия фар. На задната броня има парктроник, който не се слага фабрично на модела и е само със два датчика.

 

И двата автомобила трябва да бъдат проверени щателно за ръжда.

 

Успех в търсенето!

 

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, на мен даже ми се струва че на първия линк на Хондата е преобовдисана задната броня. Лайсната дали може да е залепена примерно.

За 2-та обява - повечето автоматици са с 4 скорости, за капачето го е писал в обявата.

Не знам дали си заслужават... Много се чудя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно АГР клапана като се затапи механично след това нужно ли е софтуерно да се отстрани или може само с тапа някой да даде по-подробно информация как се изолира 1.7 дизел 2003г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се спра на 5врати - Сивик - 04-05 - 1.4 или 1.6 да гледам (Vtec)?
От кои страни и от кои да не гледам внос?
 

Бензиновите с вериги ли са и какво са като сглобка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Искам да попитам какво Ви е мнението за Civic 7, 1.6 (109hp) AUTOMATIC?

Става дума ето за тази обява :

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11591619517887663&slink=frnt1g

 

Аз карам Accord автоматик, но нямам никаква представа дали при Civic-а кутията е такава?

Не знам какво да гледам и какво да тествам?

Трябва ми за първа кола на сестра ми, а тя държи да бъде автоматик.

Моля да споделите какво да зяпам и от какво да се пазя?

 

П.П. Предполагам има писано някъде, но с търсачката не можах да намеря, а съм с гипс на дясната ръка и едвам пиша и се справям с пустият лаптоп.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да видя колата.

Беше ми необходимо само да я приближа, и направо мислех да си тръгна!

Но нали все пак и собственика беше дошъл, та останах за 5 минути, и запалих двигателя поне да го чуя.

Направо гробница!

Иначе салона беше запазен де...

Та даже и не се опитах да седна вътре или да я карам.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой дали е ходил да я гледа тази. https://mobile.bg/11592842890740504
Прави ми впечатление, че е с врачанска регистрация в Плевен, пише частно лице, а изглежда като снимана в автокъща. Ще звънна да пирам каква й е историята, но ако някой я е гледал ще съм благодарен за отзив, 6 часа път в двете посоки са ми множко само да ида да я видя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно я е заминил за друга, затова е така. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте, някой дали е ходил да я гледа тази. https://mobile.bg/11592842890740504
Прави ми впечатление, че е с врачанска регистрация в Плевен, пише частно лице, а изглежда като снимана в автокъща. Ще звънна да пирам каква й е историята, но ако някой я е гледал ще съм благодарен за отзив, 6 часа път в двете посоки са ми множко само да ида да я видя. 
6666 лв в карса ходи ли да я гледаш колега? Със сигурност не е евро 5. Мен ме спира високия данък, иначе е добре оборудвана 3be0768999ba1950623c3771feb1bb2e.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такава кола и се продаваше нов внос в Козлодуй за 2800лв. преди 1-2 м. по ФБ групите. Мисля, че е точно тази, защото я предлагах на познат.

Ето я, даже е внос от Швейцария, иле поне така пише. 😉

На 26.04.е била в продан.

 

 

Screenshot_20200728_175940_com.android.chrome.jpgScreenshot_20200728_180227_com.android.chrome.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами 4 бона отгоре си е печалба иначе има нов внос по обявите за 4200-300. Значи на около 2 бона им стъпва докарването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, electric28 said:

6666 лв в карса emoji3525.png ходи ли да я гледаш колега? Със сигурност не е евро 5. Мен ме спира високия данък, иначе е добре оборудвана 3be0768999ba1950623c3771feb1bb2e.jpg

Не съм ходил понеже ми е много далече, надввах се някой от региона да я погледнал. Иначе наистина парите са доста в сравнение с други обяви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Навил съм се да си купувам Honda Civic 7мо поколениеи съм се спрял на една във Варна, но се чудех къде мога да я закарам за свястна диагностика. Някой знае ли дали официалното представителство на Хонда във Варна предоставя такава услуга или просто за друг сервиз специализиран в Хонда.

 

Разбрах за MIYAMOTO SERVICE на Цар Освободител. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.07.2020 г. at 17:07, electric28 написа:

Ами 4 бона отгоре си е печалба emoji15.png иначе има нов внос по обявите за 4200-300. Значи на около 2 бона им стъпва докарването

Оборудването и двигателя няма нищо общо с другите, това е К20А3, така че за ако намериш за 4000лв. такава се обади да си взема и аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Скоро взех книжка и ще купувам първата кола, та съм се насочил към Civic 7 ма генерация sport (2004/2005). Не съм от най-разбиращите и затова питам тук. Въпросът ми е кой двигател ще ми препоръчате? Колата ще я карам по-често градско, но като стана студент ще пътувам минимум веднъж в месеца (ок. 600км. отиване+връщане). Аз предпочитам 1.6- първо, защото е vtec, второ, защото мисля, че от 90к.с.(на 1.4) ще се усеща разликата в скоростта, а доколкото разбирам, в разхода-не толкова. В същото време ще ми е първа кола и роднина ме съветва да взема малкия двигател. Съмненията ми са единствено за магистралата. 

Все пак, какво бихте ме посъветвали вие? Дизеловия също не го изключвам, но не знам при него какво да търся при оглед и за поддръжка, ще е от помощ ако и там ме просветите малко:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, отговорите на всичките ти въпроси са по горе в темата, споделени са мнения, относно характеристиките на двигателите... вземи я прочети пак и сам си прецени какъв мотор да избереш според нуждите ти

Редактирано от Лазарини
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#Koceto17

Като начинаещ-- вземи си с малък и лесен за обслужване мотор( бензин) ! За магистрала са ти и 100 км/ч достатъчни... И карай винаги внимателно😉🤕🙏👍

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, Лазарини said:

Добре де, отговорите на всичките ти въпроси са по горе в темата, споделени са мнения, относно характеристиките на двигателите... вземи я прочети пак и сам си прецени какъв мотор да избереш според нуждите ти

Така е, просто някои мнения доста се различават, но всеки според нуждите си.

2 hours ago, mitaka0007 said:

#Koceto17

Като начинаещ-- вземи си с малък и лесен за обслужване мотор( бензин) ! За магистрала са ти и 100 км/ч достатъчни... И карай винаги внимателно😉🤕🙏👍

Прав си, все пак мерси и на двамата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Сивика 2004г. 160 к.с., японска зглобка ли е?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, 5 GTT написа:

Хонда Сивика 2004г. 160 к.с., японска зглобка ли е?!

 Не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мобилето само 2 обяви, тази е прегледана над 10000 пъти, а колата още не е продадена?! 

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11561119612484181&slink=if27dl

 

Някой гледал ли е тази кола?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, 5 GTT написа:

Някой гледал ли е тази кола?!

Ако иска някой мога да мина да я погледна! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако минаваш край автокъщата може да видиш за какво става на въпрос

 

Тази кола октомври 2019г. е била там

 

https://www.google.com/maps/@42.6131212,25.4365023,3a,15y,179.94h,87.35t/data=!3m6!1e1!3m4!1sPZZnuNFnzoqvjR3XNHG7IA!2e0!7i16384!8i8192

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! 

Минах днес набързо да я видя! Задните дискове са яко корозирали, все едно е стояла с месеци на едно място. По задните вежди е тръгнала ръжда (нищо фрапантно, но да се знае) и на предна дясна врата на доста места се люпи лака. Колата е пастирана и мазана с вакса за блясък. За червена кола боята изглежда доста свежа. Задната броня е "отворена" на характерните места, точно там където се чупят държачите под стоповете. Салона е доста запазен, полукожен. Кожата не е протрита и скъсана, има характерните за естествена кожа пукнатини. Всички фуги и линии на купето са ОК, а фаровете лягат перфектното на калника и предния капак. 

За съжаление никой от автокъщата не излезе и не успях да я запаля и отворя предния капак. А и нямах много време. 

Утре мисля да  пробвам пак.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и за много години!

 

Дали може да ми дадете мнение по снимките на тези автомобили.

Ако някой ги е преглеждал и споредели виждането си ще бъде прекрасно.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11608199174576112&slink=igbdpu - интересно е от автокъща, но е регистрирана.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11604340638026563&slink=if81vm

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11603298911034922&slink=idgjza наистина не знам дали тези външни проблеми са сериозни, но и затова цената е по- ниска.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11607875312282812&slink=idgjza

Избрал съм си таван за покупка на автомобиила- 4000лв +/-, смятате ли за удачен този бюджет?

 

За сега не съм видял никой от автомобилите, поради неблагоприятните условия.

 

Също разглеждам

- Honda Jazz, но не ми допадат чак толкова, 185см висок съм и имам притесненя, че може да ми е леко неудобно.

- Mazda 3 1-ва генерация ( 1.6 бензин) ,но там не мога да си намеря добър вариант, а и не мисля, че биха били по- добър автомобил, нито по- икономичен.

- Opel Astra H ( 1.4/ 1.6 бензин).

- Също не бих имал против Honda Civic 1.4 бензи, но предвид сходният разход с 1.6 сметнах за ненужно да търся такъв.

- В началото разглеждах и някоя друга кола от VAG- групата, поради многото части и честата им среща( Golf 4/ Seat Leon), но се отказах.

Ще се радвам за вашите мнения за тези автомобили.

 

Молбата ми е отправена към вас, защото все още не разбирам особено от автомобили. Сравнително технически грамотен съм и доста бързо навлизам в темата, но за момента не се чувствам компетентен.

Също съм нов шофьор, въпреки че съм на 23 години, всекидневно правя около 30 км градско, за момента карам семейният ни автомобил- Peugeot 307 2007 1.6HDI. Закупихме го скоро на под 130хил. км. ( сигурни) , от познати, като  сме изключително доволни от дизела, но предвид проблемите възникващи при дизеловите автомибили на над 150хил. км. съм решил, че предпочитам автомобилът ми да  бъде бензин.

Избрах Honda Civic от тази генерация, защото по различни статистики за издръжливост е все на горни места.

 

Благодаря ви предварително!

 

Редактирано от alexandarpb

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези цени, не очаквай кола без проблеми. Първите две обяви, въобще няма да ги погледна. Особено втората. Колата е като изкарана от блато. Харесах третата, макар и с козметични проблеми. Ако са само те, е ок. За последната немога да кажа нищо.

Успех с избора.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    Разделих се с моята HONDA CIVIC 7 1.7ctdi.След около 130 000км с нея спокойно мога да кажа, че съм много доволен от колата.Надежден, непретенциозен, икономичен автомобил с лека поддръжка.Когато трябва да се минава по-динамично през завои колата се държи чудесно, а на прави участъци развива скрости с лекота.На дълъг път не изморява.Можех да я карам още толкова без проблем, но вече ми се иска нещо по-ново, а и цените много паднаха.След 3-4 години ще са под 2000лв, даже вече има и такива обяви.За сега минавам на 8-ма генерация 1.8 бензин 2009г докато търся нещо доста по-ново и богато оборудвано.

Поздрави и много безавариини километри с любимите Хонди!

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой да е гледал тази кола ?

Доста по-евтина е от другите и се чудя,дали и няма нещо.

Screenshot_20210823-115627_Mobilebg.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте, 

От известно време си търся да закупя Хонда Сивик 7ма генерация 1.4 бензин. Харесах една но ме спира покупката това че на таблото свети Чек енджина. От какво може да свети, скъп ли би бил ремонта. А и другото нещо е че има следи от масло по двигателя, от какво могат да се получат (дали е за смяна на гарнитура)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само майстор на място с диагностика може да отговори на тези въпроси. Причините може да са много, а ремонтите - скъпи!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нов потребител съм, регистрирах се, защото ще сменям колата и по ред причини съм/се бях насочил конкретно към Honda Civic 7ма генерация, бензин, без такова значение дали 1.4 или 1.6 мотор. Разглеждах обяви, направих и оглед на един екземпляр, доста читав технически, НО...

Голямото НО се оказа интериорът - не говорим за захабен или не, а за изработка - всичко е текстилно, от най-базов черен текстил тип офис стол. Да бяха само седалките - майната му, ще претапицирам. Обаче гяволите са облицовали в текстил и вратите(!), и целия под от-до! А вратите особено не мога да ги прежаля, отвратително е да са текстилени. Рекох си, може би е само в тоя конкретен екземпляр, обаче като се загледах отново в обявите, и в българските, и в немските, и изобщо в европейските - на всичките изглежда като текстилът да присъства навсякъде. Въпросът ми е - наистина ли е така, и ако да - възможно ли е цялостно претапициране и някой занимавал ли се е, да ориентира колко излиза грубо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Не ми дава да едитна вече - забравих горе да спомена, че става въпрос за хечбак 5 врати, не за седан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разпояват се тапицираните панели на вратите и се правят наново. Не са много сложни, като извивки. Има кожа с дунапрен отдолу, с това се правят. Цена, зависи, но поне 35-40 на панел. На двувратките, гледам, не е така. Пода би трябвало да е мокет, не плат, на всички коли е така.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Претапицирането си е играчка и скъпо удоволствие, особено ако се ползват качествени материали, но ако има достоен бюджет, си персонализираш колата по свой вкус, а това е ежедневен кеф, срещу еднократно дадени пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по добре да не претапицираш! Корите на вратите са тънки, с малка дунапренена изолация, според мен няма кой да го направи качествено! По добре търси такива кори от Type S 160 к.с. , те са с изкуствена кожа и може и да ти харесат! Има из ибей много и са абсолютно идентични! Релсите на седалките са идентични с тези на Type S 160 к.с и може да се сложат седалки от нея, ако намериш запазени! Пак има такива из ибея! Може и от Type R ,  предни да сложиш, ако намериш читави!

П.С. Не знам какво не и харесваш на тапицерията, явно тази на колата която си избрал е не добре поддържана, но мога да те уверя, че е по качествена от тази на 10- генерация сивик, която е като купена от Димитровградския пазар! Явно си свикнал на кожа, ама тогава минаваш на друг клас, където това е като стандартно оборудване!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Любинор написа:

P.S. Не ми дава да едитна вече - забравих горе да спомена, че става въпрос за хечбак 5 врати, не за седан.

Аз карах такава кола 9 години докато самата тя навърши 17.Когато я продадох почти нямаше промяна от състоянието, в което съм я купил и изминал с нея малко над 130000км.Ако изглежда зле значи колата е смазана от каране.Моята я продадох на 266000км по километраж, а в действителност не знам на колко е била.Пак казвам, салона си беше в доста добър вид.Ако тапицерията е изпомачкана и покъсана значи колата е експлоатирана много и по-добре не я купувай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за захабено или скъсано - видът му беше ок. Самата материя обаче е ужасна + местата, на които се ползва. Ето за пример панел на врата (долу на снимката, в червеното) - ами там, където са дръжки, извивки пред стъклото и т.н., постоянно се пипат с ръце. Текстилът поема всякаква влага, пот, кожа, прах и т.н. гадости. Това нещо не виждам как ще изглежда (и мирише) добре, освен ако не минава през вътрешно почистване на 1, максимум 2 седмици... Да не говорим, че много по-лесно се къса (дори без да искаш) отколкото другите видове материя. Плюс, самият текстил изглежда супер евтино, дори не е някакъв висок клас текстил, ами все едно бай японец е опитал да спести от материали на максимум. Не държа на кожа, и една обикновена пластмаска би свършила по-добра работа. За пода мокета е същата работа, но там да кажем по-голямата част можеш да я покриеш със стелки и донякъде да опиташ да минимизираш щетите. Но вратите... Не знам, аз ли съм изкривен ли, що ли, ама не знам как се свиква с туй чудо.

 

image.thumb.png.f23bec2dd3011403cd344e703882db66.png

 

Редактирано от Любинор
Extra info

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моето Fr-v е същата материя.(прав си за впечатлението) .. Свиква се! За колата не съм й естет, защото ми служи, и не искам да съм й роб! Важното ми е- да работи добре, и не ме оставя на път! - И го прави....! 🙏👍👊

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах набързо няколко обяви и - както предполагах.

Тапицерията е същата като на моето 18-годишно CR-V 2, все пак са от едни и същи години на производство.

Съгласен съм - поема всичката мръсотия на света. После, след като вече е мръсна, всяка капка вода прави страшно грозно петно.

За здравина, здрав е текстила. Аз имам скъсана "кожа" по седалките, но не и по текстила.

 

От друга страна - тези коли са на преклонна възраст, какво трябва да се очаква от салона?

Аз лично не очаквам нищо хубаво, но и не се занимавам с глупости като смяна на седалки, претапициране, и т.н.. Каквото-такова и, колкото изкара - толкова. Изобщо не се надявам, че колата ще ме надживее, за да влагам излишни пари в нея.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...