Jump to content
Fissikela

Въпрос за Накладки и Дискове

Recommended Posts

Здравейте, вчера смених накладките на CR-V-то 4 Ген. предни + задни с такива на Textar.

Направи ми впечетление, че на кутията пишеше че са за CR-V 3та от 2006 - . Майстора каза, че е нормално, защото били еднакви, вярно ли е това?

 

Учудващо за мен, махнах оригиналните накладки, които бяха предни Bosch и задни Textar.

 

Другото ми питане е, какъв размер са 4те диска на 4Ген?  Искам да поръчам от AutoDoc но не мога да се ориентирам с размерите на диска и номерата на частта.

 

Спрял съм се на АТЕ и за това поствам снимка на тях.

Screenshot_20220527-092656.jpg

Screenshot_20220527-092725.jpg

Screenshot_20220527-092743.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля че дисковете са еднакви на 4-ген дали дизел или бензин. Аз съм дизел 2.2 задните оригиналните са textar и са еднакви с твоите колега но предните са различни от твоите защото аз съм с акебоно двубутални апарати накладките са по-големи (моите предните оригинални бяха на феродо и сложих trw).

При следващата смяна на накладки трябва да сменям дискове и съм се ореантирал към Ate което си избрал. Не искам да давам акъл ама според мен трябваше да смениш дискове и накладки заедно сега си сложил накладките те ще се износят спрямо тези дискове старите и след като смениш новите дискове накладките пак ще се нагаждат спрямо тях. Може и да греша пак казвам мое мнение.

п.с. Провери колко ти е дебелината на дисковете. За смяна са когато са на 26мм даже някъде го пише на тях за предните говоря за задните важи същото.

Редактирано от b0reto
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 minutes ago, b0reto said:

Мисля че дисковете са еднакви на 4-ген дали дизел или бензин. Аз съм дизел 2.2 задните оригиналните са textar и са еднакви с твоите колега но предните са различни от твоите защото аз съм с акебоно двубутални апарати накладките са по-големи (моите предните оригинални бяха на феродо и сложих trw).

При следващата смяна на накладки трябва да сменям дискове и съм се ореантирал към Ate което си избрал. Не искам да давам акъл ама според мен трябваше да смениш дискове и накладки заедно сега си сложил накладките те ше се износят спрямо тези дискове старите и след като смениш новите дискове накладките пак ще се нагаждат спрямо тях. Може и да греша пак казвам мое мнение.

 

Напълно съм съгласен с теб...но плана е да изкарам до край с тези новите накладки и старите дискове, и на следващата смяна да сменя дискове + накладки.

Накладките бяха заминали а дисковете имат още живот.

 

Въпроса ми е, дали наистина накладки от 3 генерация, пасват и са заимно заменяеми с тези на 4та генерация.

 

Понеже съм практичен, и не обичам да давам пари в последния момент, реших още от сега да разбера какви дискове ми трябват и да дебна промоциите.

За това ако може някой да помогне с размера и код на частта, ще съм доволен.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха разбрах аз мислих, че сега ще сменяш дисковете но ми стана ясно.  Това с накладките най-вероятно е така защото ако си с еднобутални апарати се водят спирачна система бош и 3та ген. ползва същите апарати е нормално според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, b0reto said:

Аха разбрах аз мислих, че сега ще сменяш дисковете но ми стана ясно.  Това с накладките най-вероятно е така защото ако си с еднобутални апарати се водят спирачна система бош и 3та ген. ползва същите апарати е нормално според мен.

 

Попринци, или АТЕ или Циберман бих сложил...но гледам в САЩ продават ОЕМ части на -50% от цените тук. Един ОЕМ доск Излиза колкото едно АТЕ тук. Но за 4 диска цената за доставкане ужасна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъпдейт: Колега дисковете не са еднакви даже и на 4-та ген. има дискове на 293мм. (май са на еднобуталните апарати) и дискове 315 в случая аз съм с 315 за това и накладките са ми различни предните от твоите и в този ред на мисли предните дискове на ATE които си избрал към които се бях насочил и аз) за мен не стават защото са 293мм. Преди да поръчаш дискове им измери диаметъра за да не стане фал. ;) (аз съм леко прецакан с този размер 315 защото мога да сложа няколко диска които има на нашия пазар textar, ferodo, brembo,EBC са по-известните няма ATE за мен)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

On 7/6/2022 at 7:49 AM, b0reto said:

ъпдейт: Колега дисковете не са еднакви даже и на 4-та ген. има дискове на 293мм. (май са на еднобуталните апарати) и дискове 315 в случая аз съм с 315 за това и накладките са ми различни предните от твоите и в този ред на мисли предните дискове на ATE които си избрал към които се бях насочил и аз) за мен не стават защото са 293мм. Преди да поръчаш дискове им измери диаметъра за да не стане фал. ;) (аз съм леко прецакан с този размер 315 защото мога да сложа няколко диска които има на нашия пазар textar, ferodo, brembo,EBC са по-известните няма ATE за мен)

 Колега, само не слагай Текстар накладки ...свирят ужасно много. 1000км и още не са спряли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с втори комплект накладки Текстар вече 85 000км.нищо не свири.Дисковете са същата марка,карам с тях 8-ма година.Може на накладките да не им харесват дисковете,но при мен драми няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Миналата година сложих TRW цапат но свирят на светофара някога(сложих ги докато стане време за смяна на дисковете,че нямаше накладки никакви). Онзи ден поръчах дискове Zimmermann и накладки textar с код за проверка не са ментаци както и дисковете + спирачна дот4 на ATE SL6

IMG_20220713_225709.jpg

IMG_20220713_225650.jpg

IMG_20220712_180633.jpg

Редактирано от b0reto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 7/13/2022 at 11:01 PM, b0reto said:

 

IMG_20220713_225709.jpg

IMG_20220713_225650.jpg

IMG_20220712_180633.jpg

 

Колега, от къде ги поръча?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах на приятел какво ми трябва и той намери нещата не знам от къде ги е вземал май от 2 места.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...