Jump to content
Галин Абушев

Диагностика ангренажна верига - помощ.

Recommended Posts

Колеги, от клипа възможно ли е да прецените дали веригата е вече за смяна или има още живот в нея? Не записва грешки и не трака в момента. Акорд турер 2.4, 2006та,аск.Бях на реглаж на клапани и това се установи. Колата е уж на 167000, взех я преди два месеца. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не трака, за какво да даваш много кинти, да я сменяш...? 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"нова" ми е колата 😁и се притесних да не и стане нещо и да прецакам после целия автомобил... 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Няма опасност, след като започне да се чува, има още много каране и е вродена болест за дизеловите Акорди, за бензиновите не знам дали има проблем с шума/веригата... 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали и как може да се проверява в какво състояние е веригата. Но аз след като купих моята кола ми се наложи да отварям двигателя и смених междудругото и веригите. Нямах тракане и шумове, но се оказа, че малката верига е супер разтегната. Имаше осезаемо голяма разлика в дължината, наложена с новата. Така, че си имай едно на ум за веригата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.05.2022 г. at 13:13, jijane написа:

Веригата се проверява, като се сложи мотора на белези, а не с пръста. Друг вариант е(без да се сваля капакът на клапаните) да се погледне състоянието на обтегача през ревизионния му капак.

Колега може ли инфо за ревизионния капак карам акорд 2.4 2005 190к автомат днес се появи шум в горната част на веригата на място при включване на директ и клима в движение шума изчезва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробег 300 000 на 90% съм сигурен 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.05.2022 г. at 13:13, jijane написа:

Веригата се проверява, като се сложи мотора на белези, а не с пръста. Друг вариант е(без да се сваля капакът на клапаните) да се погледне състоянието на обтегача през ревизионния му капак.

Ето как беше на моята преди 1 година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

On 5/20/2022 at 1:13 PM, jijane said:

Веригата се проверява, като се сложи мотора на белези, а не с пръста. Друг вариант е(без да се сваля капакът на клапаните) да се погледне състоянието на обтегача през ревизионния му капак.

:stupid:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...