Jump to content
HistamineSHOT

Тропане след запалване? С Видео!

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от миналото лято още бях забелязал, че при нагрята кола след като е стояла без да работи по-дълго време понякога решава да потропа за 10-15 секунди след запалване. Шума идва от двигателния отсег и явно е от въртящ се компонент. Предполагам някаква ролка, но странно защо изчезва и защо най-често се случва при нагрята кола. Зимата почти го бях забравил този шум и сега пак започна да се появява. Не се влияе от включен/изключен климатик. Скоро ще я вкарвам за масло, насочете ме поне какво да кажа да прегледат, че започва да ме притеснява вече...

ВИДЕО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Какво значи нагрята кола?

На видеото се вижда, че двг. е студен...

При запалване някой може да стои при отворения капак и да слуша от къде идва. Ако не се установи, слага дървена или метална пръчка допрана до ухото и другия край допира на различни места, да види от къде идва...

 

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагрята имам предвид от слънцето, поне на мен така ми се струва, а и зимата мисля че изобщо не го правеше. Сега се стопли и пак започна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не виждам логиката... Нагрени ламарините продължително от слънцето, ако е тъмен цвят, може да е над 80гр, а двг. като загрее е там някъде... Защо спира след 10-15 сек., за това време нищо не може да се промени?

Опитай нещата, които предложих...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наясно съм с търсене на шумовете с прът... Въпроса е, че тук шума се явява за много кратко време и не винаги. Искаше ми се някой ако има някаква представа какво може да се държи по този начин да сподели мнение. Просто един симптом като не може да се пресъздава винаги и за достатъчно дълго време е ясно, че ще е главоблъсканица. Затова и не съм се заемал да ходя по майстори за това нещо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 17 минути, Dennis написа:

 Затова и не съм се заемал да ходя по майстори за това нещо. 

Разсъжденията ти са правилни..., за майсторите също. Повече от половината майстори са на принципа- сменяме това..., аа, не от него, ще сменим онова..., аа,не е... и това всичко за сметка на клиента + мъдрото заключение- нищо, че ги сменихме, поне ще си сигурен в тях за друг път...

Редактирано от JapCar
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеото с какво е снимано и вратите затворени ли са в колата? Шума е брутален, самия мотор не работи като хората ,много е шумен ,а чукането е като на умряло... Има нещо което е пред скапване.

Някакви грешки тая кола?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Затворени са вратите. Снимано е с мобилен телефон? Мотора като загрее си работи много тихо така, че генерални изводи не бих си правил от видеото. Единствено това тропане наистина е притеснително, но пак казвам на 5 запалвания един път ще се яви. Грешки не е имала единствено за бедна смес понякога, което всеки майстор е отдавал на газовата уредба.

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си изпускателната система, тръби гърнета. Писал че си на газ, знаеш какъв конденз отделят, респективно ръжда и парчета в гърнетата. Лично аз като го слушам двигателя( поне от звука във видеото) не мисля че е от него. Успех с намирането на проблема и можеш да споделиш като го откриеш и отсраниш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Откачете ремъка и вижте дали се запазва звука, щом се съмнявате в някоя ролка. Едва ли стоенето на слънце има нещо общо обаче. С Какво се кара? И с пуснат климатик усилва ли се тропането?

Редактирано от ivailopp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не се влияе от това дали климатика е пуснат или не. Не се влияе и от оборотите ня мотора, което съм опитал да демонстрирам във видеото. Иначе относно ремъка не мисля, че ще е от полза понеже, както казах случва се само понякога това потропване. Ако без ремък не го чуя няма гаранция дали е, защото няма ремък или просто е решила да не тропа... Отделно веднъж направи ли си тропането повече за деня не го прави - без значение колко пъти съм я гасил и палил.

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете си тампоните на скоростната кутия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитие има ли  ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За сега няма развитие. Не ми го правила от 1 седмица. В един чужд форум човек предполага, че е от така наречения "VTC actuator". Аз съм гледал как звучи тогава - при мен изобщо не е така, но знам ли... Скоро ще ходя на майстор ще му кажа да я погледне.

Редактирано от Dennis

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя само, че бях на майстор за смяна на някои консумативи и при няколкото пъти, в които е палена колата при него не се е получило това тропане. Общо взето ми каза, че докато не започне да тропа постоянно да не се занимавам да търся къде е проблема. Прегледал е колата и всичко е било изрядно. Проверил е и с магнит случайно да няма стружки в картера, че подхвърлих да не е случайно счупен обтегач на малката верига - стружки нямало. Пък и каза, че трябвало да имам други симптоми за счупения обтегач, но отбеляза, че наистина се чупели. Миналия път прави и реглаж на клапани каза, че голямата верига е била в добро състояние. Така, че си карам и се моля да не ме остави някъде :D...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях със счупен обтегач на малката верига, няма стружки, само пластмасовата част пада в картера, голямата ми беше в добро състояние. 
Чуваше се само на място на климатик и на D, когато паднат много ниски обороти около 600 и веригата трака в корпуса. 
Това от видеото не ми се чува подобно на моето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...