Jump to content
Executor

Климатика спря да работи

Recommended Posts

Климатика спря да духа студено. Когато го включа перката на радиатора се включва, но не се чува характерното цъкане на реле или каквото е от към двигателния отсек. Преди когато пусна климатика оборотите веднага се променяха и се чуваше това цъкане. Сега обаче това го няма само перката се включва. Не знам как точно е механизма на работа, понеже ремъка е здрав върти шайбата но не знам как точно става зацепването.... 

Дали проблемът е в това: 

ЦЪК

Ила ли вероятност да е термостата на климатика (не знам дали има такова чудо) и ако е от него щеше ли да тръгва перката ако е повреден ?

Edited by Executor

Или е избягал фреона . При липса на фреон също не се включва компресора.

Утре ще ходя на "майстор". Дано е фреонът и ако е той ми е интересно защо е изтекъл, баща ми използва колата и ден преди това е ползвал климатика.

Дано да не е фреона .Авто климите са почти херметизирани системи -само компресора може с времето да пуска през семеринга ,инак не трябва да чезне газта ,компресора омазнен ли ти е ?При пробив на друго място по системата може филма да стане голям и скъп и с несигурен резултат как ще работи климата .На съединителя който си посочил можеш да му измериш дали дава съпротивление или е прекъснал ,отива ли ток към него при пусната клима ,ако не дава верига намотката му -те обикновенно имат термофус който прекъсва ,разчопли го и го намери ,малка капсула с два извода последователно на намотката ,замостваш я и компресора пак ще зацепва ,ноооо много догатки станаха ,почни все пак от някъде да видим накъде върви работата .

Според това което казваш за вчера и бащи ти  е  работел.според мен не ти включва копресора по някаква причина-електрическа.за един ден да избяга фреона -голям теч  ще да е.бушон.реле?

Не вярвам да е бушон реле, защото перката тръгва. Ще видя утря по-обстойно а следобяд имам уговорка с човек който се занимава с това.

Днес бях на диагностика, спукана тръбичка. Предлагат да я запоят или да си търся нова. Но това ще стане в понеделник вече. Иска ми се да е нова но нещо не намирам никъде. Става въпрос за тръбата с прозорчето на филтъра, която минава пред радиаторите.

Edited by Executor