Jump to content
Sign in to follow this  
Fissikela

Въпрос за колан на задните седалки

Recommended Posts

Здравейте, банда,

В близките няколко дни ставам член на Групата на CR-V.

Колата която възнамерявам да взема е CR-V 2014г. 2.0 155кс. .... и по данни на продавача, трябва да е AWD. Имам лампа на таблото която светва в жтлто когато дам на контакт.

Въпроса ми е следния:

По незнайни за мен причини, заден-среден колан е махнат и съответно са му резнати двата кабела... възможно ли е да има някаква по сериозна причина за премахването му? 

Понеже искам всечко да е ОК, възнамерявам да го върна на мястото му.

Ще запоя четерте жички 2х2 НО ме е страх да не стане фал с АИРБЕГА или с нещо друго и за това се чудя, дали да свалям акумулатора? 

Предполагам, че е махната заради детски стол, че хората имат 3 деца и според мен е нещо свързано с тях.

20220509_182740.jpg

Индикатора показва, че средната седалка е със все едно поставен колан. Лампата която свети жълто info ( i ) ли е?

Edited by b0reto

20 minutes ago, b0reto said:

Индикатора показва, че средната седалка е със все едно поставен колан. Лампата която свети жълто info ( i ) ли е?

Не виждам къде свети лампа за да ти кажа дали е info...

Но иначе, ето какви лампи светят при контакт.

Ако е така както казваш, как да оправя проблема. Реших че ми сигнализира за непоставен колан защото колана ми седи в багажника. :)

20220508_194420.jpg

Edited by Fissikela

Колана може да е махнат още при първата продажба заради класификация N1. Но това трябва да е отбелязано в талона: да пише товарен и брой пътници 4. Фирмите приспадаха ДДС за коли с N1. Идеята е, че за да е N1, полезния товар трябва да е повече от теглото на пътниците по регистрация, т.е. тука се смята за 4 човека. Ако не е с такава регистрация трябва да се питат старите собственици каква е причината за пипса на колана.

9 hours ago, ivan_m said:

Колана може да е махнат още при първата продажба заради класификация N1. Но това трябва да е отбелязано в талона: да пише товарен и брой пътници 4. Фирмите приспадаха ДДС за коли с N1. Идеята е, че за да е N1, полезния товар трябва да е повече от теглото на пътниците по регистрация, т.е. тука се смята за 4 човека. Ако не е с такава регистрация трябва да се питат старите собственици каква е причината за пипса на колана.

Да, точно...това видях и аз. 

Колата е регистрирана като товарна точно с тази цел, за ДДС-то.

И за това най-вероятно е и махнат колана.

Надявам се, че като го сложа и запоя на ново жичките, няма да се отворят аербеците.