Jump to content
Fissikela

Въпрос за колан на задните седалки

Recommended Posts

Здравейте, банда,

В близките няколко дни ставам член на Групата на CR-V.

Колата която възнамерявам да взема е CR-V 2014г. 2.0 155кс. .... и по данни на продавача, трябва да е AWD. Имам лампа на таблото която светва в жтлто когато дам на контакт.

 

Въпроса ми е следния:

По незнайни за мен причини, заден-среден колан е махнат и съответно са му резнати двата кабела... възможно ли е да има някаква по сериозна причина за премахването му? 

Понеже искам всечко да е ОК, възнамерявам да го върна на мястото му.

Ще запоя четерте жички 2х2 НО ме е страх да не стане фал с АИРБЕГА или с нещо друго и за това се чудя, дали да свалям акумулатора? 

 

Предполагам, че е махната заради детски стол, че хората имат 3 деца и според мен е нещо свързано с тях.

 

20220509_182740.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Индикатора показва, че средната седалка е със все едно поставен колан. Лампата която свети жълто info ( i ) ли е?

Редактирано от b0reto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
20 minutes ago, b0reto said:

Индикатора показва, че средната седалка е със все едно поставен колан. Лампата която свети жълто info ( i ) ли е?

 

Не виждам къде свети лампа за да ти кажа дали е info...

Но иначе, ето какви лампи светят при контакт.

 

Ако е така както казваш, как да оправя проблема. Реших че ми сигнализира за непоставен колан защото колана ми седи в багажника. :)

20220508_194420.jpg

Редактирано от Fissikela

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колана може да е махнат още при първата продажба заради класификация N1. Но това трябва да е отбелязано в талона: да пише товарен и брой пътници 4. Фирмите приспадаха ДДС за коли с N1. Идеята е, че за да е N1, полезния товар трябва да е повече от теглото на пътниците по регистрация, т.е. тука се смята за 4 човека. Ако не е с такава регистрация трябва да се питат старите собственици каква е причината за пипса на колана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 hours ago, ivan_m said:

Колана може да е махнат още при първата продажба заради класификация N1. Но това трябва да е отбелязано в талона: да пише товарен и брой пътници 4. Фирмите приспадаха ДДС за коли с N1. Идеята е, че за да е N1, полезния товар трябва да е повече от теглото на пътниците по регистрация, т.е. тука се смята за 4 човека. Ако не е с такава регистрация трябва да се питат старите собственици каква е причината за пипса на колана.

Да, точно...това видях и аз. 

Колата е регистрирана като товарна точно с тази цел, за ДДС-то.

И за това най-вероятно е и махнат колана.

Надявам се, че като го сложа и запоя на ново жичките, няма да се отворят аербеците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем със заден десен колан. Без причинно по време на движение започва да бибка, че не е поставен. На задната седалка няма нищо (чанти, човек и т.н) за да активира липсата на поставен колан. Поставя ли колана без да има човек спира бибкането, работи си.

Някой да се сблъсквал с този проблем.

 

CRV IV 2013г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Хондата -не. Имах обаче този проблем със служебна кола. Когато я мият на автомивка служителите там "забиват" коляно в седалката, за да се въртят и стигнат някои места в колата да забършат. Датчика в седалката е тънка мрежа и понякога с коляното я разкъсват и се получи това, което е при теб. Виждам,че си в от Хасково. Там мисля "Кука" може да ти изолират датчика, за д ане те дразни.

От тогава сам си мия колата.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...