Jump to content
tany66

Не държи ниски обороти

Recommended Posts

Здравейте,колата ме остави на пътя.Сутринта никакъв проблем и след 3-4 часа не държи ниските обороти.Пали,няма никакви шумове,не свети нищо за грешка но като пусна педала на газта,гасне!Не мога да се прибера така!Бензин 2003 без  газова инсталация.Някакъв съвет? Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проверявал ли си клапаните .

Почиси дросел, IACV клапана.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко ядове и гонене на "бабичките" по пешеходните пътеки успях да я прибера в къщи....пътьом я закарах при един познат за диагностика(няма никакви грешки)

Клапаните са регулирани преди около 30 хиляди км.Дросела ще се опитам да го почистя,а този клапан нищо не ми говори.

Лошото е че ако намеря някъде да я погледнат трябва с репатрак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като угасне после не може да се запали ли? Iacv e клапан за празен ход . Понеже дроселът се затваря напълно като пуснеш газта, трябва да се отвори байпас за въздух, който да е достатъчен за поддръжка на празния ход. Като се запуши байпаса колата се задушава и гасне. Намира се отстрани или отдолу на дросела. Разглабяне и чистене ще го оправи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
On 5/11/2022 at 3:32 PM, tany66 said:

С малко ядове и гонене на "бабичките" по пешеходните пътеки успях да я прибера в къщи....пътьом я закарах при един познат за диагностика(няма никакви грешки)

Клапаните са регулирани преди около 30 хиляди км.Дросела ще се опитам да го почистя,а този клапан нищо не ми говори.

Лошото е че ако намеря някъде да я погледнат трябва с репатрак!

Заповядай темата може да ти помогне има и два клипа където показват почистването.

Също изкарай и провери въздушния филтър ако е зацапан и набит с боклуци го смени.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,на 100% е от дросела....обаче не мога да го сваля,не мога да развия болтовете,а ме е страх да напъвам да не счупя нещо!!!!Със спрей за дроселови клапи пръскахме и с парцал колкото можахме чистихме(имаше замърсено) ,след това обучение на дросела и в момента колата работи,но си трябва сваляне и хубаво почистване!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IACV e клапан за празен ход, пробва ли да свалиш и почистиш.

Напръскайте с wd40  така няколко пъти през седмицата и пробвайте да развиете.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек каквото си направи сам друг не може;)Както се казваше,ако "нещото" работи не го барай,ама.....дявола .......!!!

След като не можах да го развия, закарах колата при познати на познат да го разглобят и почистят.Почистено и стъпковото моторче.В момента е по зле отпреди,в смисъл сега държи високи обороти,които падат бавно.Например при превключване на скоростите,оборотите стигат почти 1600.На празен ход слизат до 700-750.Това на загрял двигател.Казаха че проблема е в "мързеливо,бавно действащо" моторче.Имало някаква пружина която била причината за това.В момента съм пред дилема какво да правя,да търся някое втора ръка(не знам в какво състояние ще е) или ново(оригиналното е скъпичко) от Алито!!

Някой слагал ли е от тези китайски ментаци?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Втора употреба стъпково все пак ако не работи  може да го върнеш,като се даговориш за тава.

Обчуихте ли дросела,стойнастите на  наред ли са.

Този простотия на българските майстори с две леви ,си важи да тях да не барата.

Според мен е разбутал нещо като го е разглобявал може би ТПС.

Ако беше пуснал малко снимки по-лесно ще стане с обясненията.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да направя снимки.....кой ти дава де му висиш на главата,същото важи и за диагностиката!

Казаха че е правена такава,стойностите били наред,дросела е обучен.Ще търся някое втора ръка с уговорка ако не работи да го върна.

Има моменти когато е добре,има когато не е както трябва......в повечето време!!!!!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Смени майстора на този му кажи  многа здраве.

Ясно е че не дават да гледаш то като осерат нещо като в случея,да почнат да те въртят само и само да не си принаят.

Снимките да видиш ти  кое къде е,за това са.

Според мен закарай а ди видят на диагностика позицията на дроселовта клапа,ако са сваляли ТПСа са разубтали тази настройка.

Стъпковото се чисти като се свали и накисне с обезмаслител и измие с течащя вода,едва ли са го правили,знает самопда пръскат с спрей.Също е и с дросела здраво киснене в обезмаслител.

2003449825_Screenshot_20220521-085211_SamsungInternet.thumb.jpg.5cbef40255c4407d595ef62362389925.jpg

 

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...