Jump to content
Димитров79

Лампа на ABS

Recommended Posts

От известно време лампата на АBS започна да свети по няколко дена  и после да изгасва за няколко дни след което пак светва и така.Днес лампата изгасна по време на движение след което при всяко спиране се усеща "чукане" в педала на спирачката. Всичко започна след ремонт на задното окачване. Закарах я в сервиз казват че датчиците биле здрави. Къде може да е проблема? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същия проблем, но по рядко от колко при теб, понякога се вкючва и свети спирачките почукват също като при теб и след като мина няколко дупки се наместват и спира, явно е някой кабел или лоша връзка, ще трябва това да се провери

Редактирано от Eks

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да я закача на диагностика защото буксата не е OBD II

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем го имах и аз но на кола нисан примера п 11.Това се получава при започнало закъсване на част от жилата в кабела на датчика,при което се променя съпротивлението и от там проблема .Подобре да се свали предпазитела на АБС и да се кара така иначе може и да не спреш някои път.Поне така е при нисана като там винаги проблема почва от преден десен датчик после се прецаква и левия.Фабричен дефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 9/13/2022 at 7:21 AM, Eks said:

Не мога да я закача на диагностика защото буксата не е OBD II

Този който те е излъгал че не може да са закачи на диагностика не ходи при него,намери друг сервиз да разчете грешката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойната букса се окъсява с кламер и се четат грешките. Бавните мигания са десетични(примерно 5 бавни мигания е 50) бързите мигания са от 1-10. 

 

image.thumb.png.0e56e6554957df43aed09b8579049b2b.png

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с ABS отново се появи - лампата започна да свети. За карах я на дкагностика но не показвало да има проблем с датчиците. Преди седмица започна да ми свети и лампата за ръчната  ту свети ден два ту изгасва. Проверих течноста дори долях до горе но все тая. Днес извадих буксата на ABSа и двете лампи изгаснаха и когато дръпна ръчната лампата светва (на ръчната)  когато я отпусна изгасва - работи си както трябва. Смятам че ABS модула е проблема. Имали начин да се пробва дали е заминал или да го сменям? Трябва ли да се обучава другия? 

Редактирано от Димитров79

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...