Jump to content
valentus

Пожарогасителят - проверка-заверка, или нов?

Recommended Posts

Ако подобна тема вече е разисквана - моля модерторите да изтрият това...
Напоследък много се акцентира, че пътните полицаи са започнали да глобяват, ако пожарогасителят в колата е с изтекъл срок! Нещо не мога да се ориентирам в Интернет - къде може да се тестват и заверяват! Моят изобщо не е пипан, откакто е купен през март 2020 - от стикера става ясно, че трябвало да го проверя и заверя март 2021... Чак сега видях това...
Та, бихте ли споделили - какво е най-уместно - да се търси фирма за проверка и заверяване, или да се купува нов комплект?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   По удачно е да ти го заредят и  проверят от фирма занимаваща се с такава дейност. В Гугъл ще откриеш в града където живееш, кои са.. По спомен миналата година  беше около  6-7 лв за килограмов  пожарогасител. 

  Издават ти бележка за времето през което извършват манипулацията  да послужи,ако те  проверят на пътя.

   

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най удачно е да си купиш нов(от 15до35лв.),ако на този стрелката за налягането,е извън зелената зона.

Чак тогава,бих гледал дати и съобразил с всяка една "хранилка",за ония дет са в храстите.

Проверка и заверка,само ако си предприятие и имаш над 10бр.

Така мисля,дано съм прав;)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само разхищение на ресурси е нов пожарогасител всяка година. Заверка за 6–8лв и си готов. Само където трябва да се разкарваш, ако са ти по-далеч.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всяка година..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

Законови изисквания за пожарогасител за кола

Съгласно българското законодателство, минималният обем на автопожарогасителите в зависимост от пожарогасителното вещество е както следва:

·  за прахови пожарогасители – 1 кг.;
·  за водни пожарогасители – 2 литра;
·  за пожарогасители СО2 (въглероден диоксид) – 2 кг.;

В тази връзка пожарогасители от тип спрей-флакони не осигуряват необходимата пожарна безопасност и не отговарят на нормативните изисквания.

В допълнение, пожарогасителите за кола следва всяка година да минават сервизно обслужване от лицензирана за дейността фирма, което се удостоверява със стикер.

 

Не ми се рови сега за наредбата, но я промениха в края на миналата година. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто като инфорамция и ако някой се колебае какъв да вземе. Когато се чудих приятели пожарникари ми казаха така: "За да имаш шанс да загасиш нещо трябва да имаш по възможност 6 кг прахов пожарогасител".  Понеже размера е голям взех 2 кг като някакъв компромисен вариант. Но задължително прахов.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17.08.2016 година

Случайно се оказах свидетел и си останах свидетел за да не преча на пожарникарите. 

Имам и видео как пожарникарите гасят, ама реших да не го качвам.

Още две коли засегнати, причината неизправна ел. инсталация. Жената се качва завърта ключа и колата започва да гори, в паниката тръгва напред, вместо да даде назад. В багажника е имало огромна газова бутилка, случаен минувач успявал да я затвори.

 

IMG_20160817_114125.jpg

IMG_20160817_114133.jpg

IMG_20160817_114203.jpg

IMG_20160817_114213.jpg

IMG_20160817_114230.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.05.2022 г. at 23:23, I_Yordanov написа:

 

Не ми се рови сега за наредбата, но я промениха в края на миналата година. 

Все същото е .

Заверката е на година и се прави при изряден пожарогасител.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 5.05.2022 г. at 22:27, peres написа:

Ако фирмата, която прави годишната проверка ти е на път - струва си да го проверяват годишно.

Така и стана!Бях паркирал  на паркинга на "кау...нд" точно до сервизния бус,на една от големите фирми за противопожарни системи.Попитах момчетата,дали могат да го проверят и срещу 5лв.го закачиха с някакъв маркуч за няколко минути и му лепнаха стикер за изправност.Считам,че е хубаво да споделя и адреса на фирмата тук в темата,впредвид сигурността на всеки от нас!

https://www.denifire.com/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=80

Редактирано от JHM
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка уцелил си кьоравото, дай боже всеки му. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова струва проверката и в Карлово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мисля че за още 3 лв и ги пълнят, и пак с нов стикер.

Флаконите не вършат работа за гасене ако има пожар.

Малките металните също свършват за секунди ако ги натиснеш на веднъж ,трябва на прекъсвания.

В пожар който има пламъци  хубави, тези пожарогасители не вършат работа, просто са за успокоение на шофора е че има нещо за защита.

Гасил съм пожар на кола не много голям,два флакона и два метални и не се изгаси,накрая го изгасихме с стек бира.

Като питах момчето в фирмата за пожарогасители правилно ли е било това с бирата,каза че е добро решение в ситуацията и въглеродния двуокис в нея гаси наистина пламаците.

Дано не попадате в такива ситуации,имаше доста зяпачи които им се свидеха пожарогасителите това са 5-8лв.

 След този инцидент вече имам 3 метални  пожарогасителя в моята кола.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пожара беше на пътя ,пожарната присигна след 1 час.

Писах колко пожарогасителя отидоха на вятър.

Малкия железния се използва на  ивтервали с прекъсвания,така е ефективен.

Три коли аз спрях никой не спираше намалят и гледат,пожара,пълна апатия.

Колата не изгоря все пак.

Картината беше по трагична не исках да я описвам.

п.п @Pavel_Pavlov понe 10 коли им се досвидяха пожарогасителите.

Дано сме помогнали на колегите които четата, това са 8 лв после пълненето,спирайте и помагайте.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора се чувстват неподготвени, или просто се страхуват от гледката. Едва ли става въпрос за спестени пари.

Миналата неделя на 300 м пред мен стана катастрофа, но ако реша, ще я опиша другаде, защото всеки чужд опит, все някому може да е полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да застанеш не пътя с пожарогасител в ръка и да го сочиш на всяка минала кола ,едва ли не е за разбиране.

Можеш да спреш и да питаш с какво да помогна,най-простото е това.

Двамата от колата бяха изпаднали в шок и събираха прахоляк по банкета за да гасят.

Едва ли и аз бях добра гледка мъчещ се да намеря пожарогасите не си спомням какво кещах,имах само един пожарогасител тогава.

Доста курсова за пожарогасене съм минал,реарноста корено различна,моята поука както писах.

Пожарогасител метал от малките за колата използване.

Натискаш за секунда спираш и пак така секунда и спираш,това бяха и инструкциите на този който ми пълнеше пожарогасителя. 

Накрая изгасих пожара с 3 ботилки бира 2 литра,наистина дейсва.

Съвет вземете най-големия възможен за колата ,пълнете го  при изтичане на срока.

Дано съм помогнал поне на един който за в бъдеще ще спре да помогне.

 

Много важно водата НЕ ГАСИ  при разрастнал се пожар ,не помагате с ботилки минерална.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...