Jump to content
mitaka0007

FR-V поправка на щети-Вашето мнение?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги, 

ето, че и на мен 30 години, след изпита за свидетелство за управление, ми се случи катастрофа! 🙈🙋‍♂️ Удариха ме отзад с 2,5 тонен SUV (към 30 км/ч) , след като набих спирачка, заради едно дете, което искаше да пресече пред моята мила Хонда... Тегличът ме спаси от тоталната щета, НО сега идва време за ремонта. 

Та, моите въпроси към снимките долу:

- Можели да се мине без смяна на целия хек? 

-Намират ли се части в България? 

-Някой играл ли го е това хоро...? 

-Какви цени да очаквам? 

Благодаря Ви предварително🙋‍♂️🙏

Screenshot_20220502_102428.jpg

Screenshot_20220502_102350.jpg

Screenshot_20220502_102229.jpg

Screenshot_20220502_102310.jpg

Screenshot_20220502_102330.jpg

Редактирано от mitaka0007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петата врата е за смяна - няма смисъл да се ремонтира - би трябвало да има употребявани. Възможно е и задната престилка (маска, панел) да е мръднала и да се наложи ремонт, а бронята ще живее (според снимките). Цените са .... божа работа, а и не е ясно какво точно има да се прави.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се мине без смяна на нищо, ако не ти пречи да си я караш така. Цените няма да ти харесат предвид стойността на колата. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм ... с повечко търсене може да се намери пета врата със същия цвят и ремонта да се състои в проста подмяна на врата (вкл. ключалка, брава) - необходими са 4 ръце, малко инструменти и не много големи умения. Бронята е издраскана, но не се вижда да има разкачане и разместване в зоните на захващане. Ако вратата се отваря и затваря безпроблемно и няма промяна във фугата в горната част, може да няма нужда от ремонт по задната престилка. Теглича е поел голяма част от енергията на удара, той е захванат за задните рогове и ако има деформация в тях, работата става доста по-сериозна. Според мен няма такова нещо, но това се вижда по фугите на задните врати и панели. От наличните снимки - толкова.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобна случка преживях и аз точно по Коледа, но имах късмет да си намеря пета врата в цвета на колата ми от специализираната морга за Хонди в Бусманци. Отидох на място, демонтирах моята ударена врата и сложих такава втора употреба. Купих си от там и т.нар. престилка зад задната броня, която ми я смени един тенекеджия в Казичене. Накрая бронята ми я пребоядиса едно момче в Григорево. Цялата галимация ми излезе като пари малко по-малко от сумата, която получих по гражданска отговорност.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подобни случаи щетите се гледат на 2 огледа от застрахователя. Вторият е след демонтаж на бронята и подробен оглед на пораженията зад нея от вещо лице + снимки и опис.

При аналогичен инцидент миналото лято и на мен ми дадоха от ГО повече от платеното за ремонта, но аз имах само цепната броня. Дори парктроник сензорите си работеха.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много! 

Колата беше обявена като тотална-икономическа щета!-6500 Евро за поправка, според експерта, когото наех... Вчера получих имейл от адвоката:-  Застрахователите са  я оценили  на 5900, и тъй като, аз ще искам да си я карам, ми превеждат към 60 % от сумата... Повече от 500 Евро няма да инвестирам за поправката... Не си заслужава! 🤷‍♂️ Имам кадърен майстор, който ще ми я монтира... Сега ще търся да намеря вратата, и евентуално да ми я,, оцветят" в моя цвят(имам в родния край правилният човек)... 

Под задната   броня всичко беше наред, експерта огледа пред мен подробно там... 

Разправия, но какво да се прави.... Най-лошото от всичко е, че ако в бъдеще някой ме порасне отново, няма и едино Евро да получа, защото вече съм обещетен за тотална щета... 🤫🤷‍♂️🤑

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, не е лоша сделката.

Нали си е в движение и може да се продаде, а новият собственик няма да наследи невъзможност за застраховане?

Наснимай си пораженията (да си ги имаш), ако някой я купи, да не е в неведение.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#ceco_accord

Нали си е в движение и може да се продаде, а новият собственик няма да наследи невъзможност за застраховане?

Тази кола, може да се кара в Германия, но при застрахователен проблем-няма да се получи обезщетение....(така ми беше разяснено- т. е за Deutschland е вече  непродаваема). Ако й е писано, един ден ще се регистрира и кара в България! 👨‍🏫🤷‍♂️

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това имах предвид - за БГ.

То не останаха читави "девственни" Хонди по европско.

Твоята не е много "такована", тъй че, някой ще си я ползва с радост и след теб.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете за офтопика, гражданска или каско изплащат подобни щети?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, electric28 написа:

извинете за офтопика, гражданска или каско изплащат подобни щети?

Това е по гражданска... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...