Jump to content
Jojop

Knock sensor сменен и пак излиза чек енджен

Recommended Posts

Здравей те колеги имам акорд 2004 2.0 бензин купи го с чек нежен и с диагностика че с код за детонацонния датчик. Трихме я не изчезва грешката. Наскоро я го смених сензора,не е закупен от Хонда, и изчезна но като мина 100 200 км пак светва. И да питам някой имал ли е подобна случка? Датчика ли е кофти? Да не трябва да взема оригинален от Хонда ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казваш с каква грешка „светва“ отново, но допускам, че си проверил и е същата. Датчикът има голямо значение дали е качествен и дали е стегнат с въртящият момент по спецификация. Пробвай на първо време да провериш с динамометричен ключ дали е на правилните нютони.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря колега за съвета, някъдъде бях видял че спецификацията е 31 Nm ще пробвам па кото стане 

Редактирано от kvd74
Не цитирайте последен пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Така колеги оказа се че детунационения датчик е добре. Колата е взех нов нос от Швейцария. Там пичовете са изкормили катализатора и така са го заварили че не можеш да познаеш че е пипано. Майстора направо са гана за главата наречиги магьосници. 🤣 Та поуката, афтоджамбази навсякъде 🤣🤣🤣

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това малко не ми се връзва. Обикновено при липсващ или неефективен катализатор грешката е P0420. За кнок сензора не знам каква е, но майстора би трябвало да я прочете и да е сигурен че сменя дефектирала част. Аз сменям катализатор, но понеже го проверихме и стигнахме до извода, че е за смяна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега какъв точно катализатор си намерил? 

Редактирано от kvd74
Не цитирайте последен пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Полски JMJ. Все още го возя в багажника, така че не мога да дам мнение.20220506_103028.thumb.jpg.a5825699aeee80503cc355223513e847.jpg

А това е причината за смяната му.received_1055913395273634.thumb.jpeg.77cb8cedb630e9e6508b5117327f0fe4.jpeg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...