Jump to content
жоро123

Проблем при старт на двигател

Recommended Posts

  Здравейте колеги, преди да пиша прерових всичко и не открих такъв проблем разискван тук. Затова ще съм ви благодарен,ако помогнете.

Колата е ЦРВ 3, 2010, 2.0, бензин,АТ.  Проблемът възникна от няколко дни, при завъртане на ключа в контакта, точно преди да стартира двигателя

се чува едно "дззззт" и чак след това двигателя стартира. Шумът се чува някъде около волана отдолу. Този проблем не се проявява всеки път,ако отида на майстор

може и да не се чуе, затова се обръщам към вас за помощ и насоки за ремонт. Благодаря предварително на отзовалите се.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че ако завъртиш ключа"на контакт" не се чува този шум? Само при позиция палене? Питам понеже има си шумове от навигацията преди палене и от електрониката лек шум, като си прави самодиагностика/ ако мога така да се изразя/.Всичко изчезва в рамките наняколко секунди! Поне при мен е така!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е от самодиагностиката, по скоро ми мяза на слаба връзка или проблем с някой ел. елемент

 

Редактирано от жоро123

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш проблем с клемореда на ключа.

смени го и проблема ще изчезне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извинявам се,че ползвам темата на колегата, но понеже и при мен има проблем с паленето моля за съвет.

Понякога, при първото палене сутрин започва да мига чека и двигателя не работи на 4 цилиндъра. Ако загасне остават грешки за мисфайър на 3ти и 4ти цилиндър, но след повторно палене работи нормално. Ако не загасне след известно време двигателя почва да работи нормално и чека изчезва. И в двата случая рестартира мултимедията все едно не достига ток. Смених акумулатора и бобините, свещите са иридиеви Денсо на 15-20 Ккм., обслужих динамото и не знам вече какво да направя.Имам ГазИтали, което е свързано директно към ОБД. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем или има идея от какво може да е моля помагайте.

 

Редактирано от Nano

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, става въпрос за Honda дизел 2009 получава се следния ефект, при даване на контакт на таблото не светва нищо, като завъртя ключа докрай и го задържа колата пали,щом го отпусна изгасва.Някой с подобен проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...