Jump to content
rszm

Pop up hood System

Recommended Posts

Здравейте колеги, реших да пусна и една такава тема със системата за защита на пешеходеца. 
image.thumb.png.d7012ed12e64e898ec09d945496332c3.png
Хубаво са я измислили хората, но недай си Боже да подпреш нещо :)
Цените и на сенозирите и на актуаторите са топ!
За жалост информацията по европейските и щатските форуми са свързани само с диагностицирането и отстраняването на проблемите със замяна на компонентите  :) .  Но само в руските форуми има "заобикалки" с които може да се лъже системата, обаче там езиковата бариера доста ме съпва!

Няколко месеца след като си купих колата, започна да ми дава грешка която е заради ниско/високо(вече не помня) налягане в единия актуатор. Тогава(преди 4 год) в Юби Ко-то ми обявиха някаква цена по спомен над 1 000лв, та им казах че този дерт ще почака!!! Както и да е, тогава много ме дразнеше лампата, и почнах да ровя по някакви форуми, та открих някакви русници че с някаква платка за $5-10 запояват и лъжат за налягането в патрона, съответно не ти изкача дразнещата грешка. Но тогава така и не разрових да прочета повече и поръчам съответните компоненти. Сега от известно време пак съм се присетил, ровя насам натам и така и не откривам нищо подобно. Молбата ми е някой ако е попадал на някакви "пинизи" относно системата да ги сподели, тъй като според мен след възникване на някакви проблеми не е изобщо рентабилно да се поддържа системата в изправност.
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя не влияе на безопасността на колата и пътниците, а е за пешеходците. Повдига капака защото е алуминиев и на 3 см над мотора. Но със сигурност мигалка по таблото дразни.

Ако намериш руския текст, ще го преведа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.xdalys.lt/et/honda-legend-kb1-module-hood-efficient_airbag-modules_3

А този модул дали е само за Pop up Hood (PUH) системата, или са навързани въздишни възглавници, колани и всички други системи които подготвят колата за сблъсък. Реално и това малко ми бяга, че няма логика от подпирането на човек да ти стегне колана, камо ли пък да ти стреля въздушните възглавници. Т.е. въпроса ми стават 2:
1. Модула по-горе дали отговаря само за PUH системата?
2. G-Sensor-ите(от картинката в първият пост) само за PUH системата ли са, или те предупреждават за всякакви сблъсаци(т.е задействане на въздушни възглавници и т.н.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох скоро в руски форум, че се слага съпротивление под пасажерската седалка, за да не сработва въобще системата. Ето и линк към поста.

https://www.drive2.ru/l/9915385/

Ако някой по-запознат даде съвет дали става...

Редактирано от dragomirrr
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Използвам темата да попитам дали някой е възстановявал кола с активирана pop-up hood система? Знаете ли какви са цените и има ли смисъл да се прави в първоначалното състояние? Ще гледам кола, която е преживяла удар отпред и капакът е бил отворен...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърти едно телефонче на Бултрако. Тези в Пловдив са по отзивчиви.

 

п.п. В този автомобил няма нищо евтино. Подготви се психически.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завъннах в Юби Ко - цена на един пиропатрон - около 2 100 лв., цена на гредата - около 1 100 лв. :) като гледам, ако се възстанови тази система, цената на колата ще отиде x2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Толкова с нови,а провери ли дали няма да стане с втора употреба и после ако може едно обучение само и да станат нещата.

Просто идея..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...