Jump to content
Sign in to follow this  
Hellcat3

Honda Jazz 1.3 i-Dsi 2006.

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Това ще ми е първата тема в този форум. Накратко подадох един много поддържан японски автомобил, като по стечение на обстоятелствата останах с друг, който има много забележки, именно Джаза. 

Има няколко проблеми за които ще се радвам, ако открия решение тук. 
1. Харчи МНОГО масло. Двигателя е 1.3 i-Dsi и се кара с Масло FUCHS TITAN SYN MC 10W40, като решение мисля да го сменя с 5w30, но не знам какво да очаквам.
2. Свети ейърбега и ABS, може ли съвет къде биха могли да отстранят проблема?
3. Има много счупени/ надраскани вътрешни елементи, познавате ли морга в която могат да свалят старите елементи и направо подменят със здрави?

Колата се води доста "проста" за работа, въпреки това, ако има сервиз занимаващ се тясно с хонда Джаз бих се радвал да я проверят, изключвам официални такива. 

Цялата идея е да оправя всичко по автомобила, защото сегашното състояние е.. :mellow:

Този двигател НЕ се кара с 10W40, а с 5W40 или 0W40. Поне на жена ми джаза със същия двигател от същата година го караме така и масло не е доливано никога. Което означава, че имате сериозен проблем и е редно да се види в сервиз, в който разбират от Хонда. В София такъв сервиз е Юби-Ко. 

Това, че свети SRS и ABS може да обяснява донякъде и първия ти проблем, ако колата е претърпяла ПТП в предната част.