Jump to content
Галин Абушев

Помощ с правилен abs модул.

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Проблема ми е следния. Понеже разбрах, че  abs модулите са много различни за различните модели акорди (дизел, фейс, ляв - десен волан,2 - 2.4 и т.н.).Как мога да разбера кой вид abs модул да търся за моя акорд 7.Джамбазите преди да я купя са сложили друг вид модул(за друга кола) на колата и сега като тръгна веднага ми светват vsa i abs лампите. Разбира се не са оставили оригиналния abs и няма как да го видя... Колата е акорд 7, 2006,2.4 комби вин :JHMCM28806C200204. Ще съм ви много благодарен ако ми дадете съвет. Говорих по телефона с човек от бултрако Пловдив (голям пич излезе) обясни ми, че модулите се различавали и от количеството екстри, които имала колата и това още повече усложнява задачата... Някой има ли идеи как да разбера кой модел аджеба трябва да търся. Според мен най-лесно ще е ако намеря човек от форума със абсолютно същия тип автомобил. Когато я купувах преди три седмици в обявата пишеше "екзекютив" като серия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен оня, големия "пич" от Пловдив е не толкова голям пич защото той има най-богатия набор от инфо за твоята кола, едва ли някой от форума може да разполага с неговата база данни. Друг е въпроса ако иска манги а ти не си готов да ги дадеш, или ако не знае как да поиска а му се иска, варианти в този аспект има доста и дано стигнеш до най-добрия за теб! 

Ако все пак някой от форума разполага с богата база данни то инфото което предлагаш е относително "постно", според мен!

Редактирано от CCord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти втора употреба ли ще търсиш? Щото иначе, всеки уважаващ бизнеса си магазин за авточасти, ще ти намери точния модел по рамата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора употреба търся от две седмици... В бултрако ми казаха 6 бона за нов и смяна 🥺... Колкото и да искам да я оправя колата, няма как да дам тези пари... Втора употреба е към 150лв...

Редактирано от Галин Абушев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Как стигна до извода, че модула ти е сменян. Правена ли е диагностика и какви грешки вади?  По номера на рамата, който си дал модула ти този.

.Screenshot_20220419-214058_Chrome.thumb.jpg.30cbfe354c367f411a33a2484836ad5a.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Галин Абушев написа:

В бултрако ми казаха 6 бона за нов и смяна

Колега силно ти препоръчвам да не ги слушаш за дефектен модул,преди анализ и проверка на кода на грешката и свързаните с нея компоненти по колата.Повярвай,не са един или два.По мое време обявената цена на нов от тях ,беше с 2к. по ниска.Инфлация,а... и не беше модула:no::tooth:!

Редактирано от JHM
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би си прав, ще трябва да се поуспокоя малко, че нещо прегарям 😁С такъв мерак и токова време я търсих тая кола и сега май се пренавих малко. От три седмици чета по форумите и навсякъде, но като цяло ще обобща ситуацията:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо колата е купена преди 3 седмици. Запалих я и след като направих 200метра светнаха vsa, abs  и удивителната на таблото. Ако я изгася и запаля лампите не светят, докато не направя пак 200-300метра - тогава пак светват(погледнах абс модула и от него избиваше течност, затегнах го и спря) . Така, отидох до bosh сервиз в Пловдив, там на диагностиката докато карах автомобила ми казаха, че засичат, че задните гуми се движат с около 5км по - бързо от предните. Гумите са еднакъв размер - първо това провериха и след това ми казаха, че ще ми се обадят със становище и че сега нищо повече не могат да направят(не ми звъннаха). Звънях до бултрако и ги питах, дали с тяхната диагностика могат да ми кажат дали наистина абс модула е развален. Обясних на човека какво засича диагностиката на bosh сервиза и той даже не ме остави да продължа. Каза ми, че преди време са имали абсолютно същия проблем с абс модул и тогава проблема е бил точно същия, засичат, че задните колела се движат по-бързо от предните. Директно ми каза, че и да отида при тях само ще ми вземат 150лв за първоначална диагностика и пак това ще излезне. Обясни ми, че най-вероятно е сложен абс модул от друг тип автомобил, както в било в техния случай преди време. При тях на кола седан е бил сложен модул от комби, при мен е обратното(предположи) . Каза ми, че модулите за дизел, седан, десен волан, префейс и дори различните класове изпълнения (спорт, ексекютив) са различни и трябва да намеря модул топно за моя тип автомобил 🥴

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни са,но няма да са повече от 2 модела.

По твоя VIN излиза това:

20220420_050048.thumb.jpg.9cdd9e95b24eb96ae0c3050b54da2db5.jpg

Снимай и стикера, който е на корпуса и с него в някоя морга,за втора употреба такъв,ако е той де.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@JHM Ако модула на колегата е сменен, със стикера от този ще му продадат още един ненужен. По-вярно ми се струва някой с 2,4 АТ комби да си снима стикера и да го качи за сравнение с проблемния в колата. Имам двама познати с такива автомобили и ще ги помоля да снимат стикерите на техните модули. Моята е а Адаптивен круиз и номера е друг.

Редактирано от Ivan_Ch
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичове, мисля, че проблема вече е отстранен. Оказа се наистина, че джамбазите са сложили Abs модул за друг модел акорд, а не правилния за моя. При което възникваха проблемите по-горе. Поръчах модул втора употреба(по спецификация за моя автомобил) , до сега съм минал 10тина километра и вече не се появяват дразнещите светлини (abs, vsa).!!! Ако тези светлини ви се появяват след 200-300 метра шофиране и диагностиката показва, че задните колела се движат по бързо от предните и записва грешка "грешен размер гуми", шанса е огромен вашата кола да е също с неподходящ abs модул!!! Благодаря на колегата #Ivan_Ch за съдействието за разгадавсне и решаване на проблема😉

Редактирано от Галин Абушев
  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е грешката, която се предизвиква от не правилния ABS модул. При колегата беше сложен модул от преди фейса и явно това не се харесваше на автомобила.

Screenshot_20220506-193243_Office.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...