Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги, до тази тема се стигна след като се ослушвах за смяна на веригите и се скъса веригата на маслената помпа съответно са счупени пластмасовите водачи тип банан и коленовия вал има посиняване. Купих друг двигател но е гол и сега трябва всичко да се премести и съответно щом се вади двигателя и да се обслужи, смяна на веригите комплект и съединителя се чудя дали да не е и той комплект, + семеринг на коляновия вал, разпределителния и на него, гарнитури всмукателен колектор, изпускателен колектор, турбото, ЕГР и гарнитура на маслен охладител(има ли такова чудо че никъде не намерих). И въпроса ми е ако някой се е сблъсквал с моя проблем, какви марки да избера за частите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, krasimir_01 написа:

Здравейте колеги, до тази тема се стигна след като се ослушвах за смяна на веригите и се скъса веригата на маслената помпа съответно са счупени пластмасовите водачи тип банан и коленовия вал има посиняване. Купих друг двигател но е гол и сега трябва всичко да се премести и съответно щом се вади двигателя и да се обслужи, смяна на веригите комплект и съединителя се чудя дали да не е и той комплект, + семеринг на коляновия вал, разпределителния и на него, гарнитури всмукателен колектор, изпускателен колектор, турбото, ЕГР и гарнитура на маслен охладител(има ли такова чудо че никъде не намерих). И въпроса ми е ако някой се е сблъсквал с моя проблем, какви марки да избера за частите?

 

Много кофти, на колко хил км е?

 

На новия двигател смени поне веригите с нови оригинални, само те не са скъпи. За останалите части по агренажното задвижване с цел спестяване може да избираш от двата двигателя части. А ако нещо и от двата не става се обади аз ис паза стария комплект на 50К, биват частите. съединителя също ще го видиш на какво дередже е и от двата вярвам ще събереш един. той махвика е цифра де. За семеринг на колянов вал също мисля че е добре да е оригинален. На гарнитурите поне на турбото и ЕГР съм виждал комплекти афтърмаркет, предполагам може да се заложи на тях. За другите гарнитури не знам дали имат алтернативни. 

 

Аз това бих направил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реални не знам майстора каза че са пренабивани ризи и може и половин милион да са километрите. За оригиналните вериги имам някакви съмнения дали ще са наистина по-добри от афтърмаркет, че тук във форума някои колеги се оплакваха след смаяна точно с оригиналните аз съм се спрял на HEPU че те ми изглеждат най-пълноценни и са почти колкото оригиналните на цена. За съединителя и маховика съм се спрял на LUK пак заради колеги от форума които са доволни. За останалите части не знам още за това и пуснах темата. Не ми е целта да спестявам а да е възможно най-доброто за да не ми се налага пак същото упражнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смениш вериги комплект с Хепу, драсни някой ред да кажеш как са! И аз наближавам за тази процедура с веригите! Не знаех, че оригиналните са на цена близка до Хепу! За съединител комплект с маховик- смених преди 20 000 км.  с  Лук, за сега няма ядове! За другите питания- не мога да помогна!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе баш наполовина си е хепуто.

Евентуален проблем на оригиналната е, че се появява едно виене в мотора след смяна. Мисля, че е свързано с обтегача, сменят го по някое време.

За други оплаквания не съм чувал.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених веригите с оригинални (DID) преди около 12к километра. Обтегачи и плъзгачи също смених. В началото наистина виенето беше усезаемо, но постепенно намаля и в момента не се усеща изобщо из под другите шумове на мотора.

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На каква цена ти излезе комплекта оригиналния на DID?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, n.dimov написа:

Аз смених веригите с оригинални (DID) преди около 12к километра. Обтегачи и плъзгачи също смених. В началото наистина виенето беше усезаемо, но постепенно намаля и в момента не се усеща изобщо из под другите шумове на мотора.

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk
 

 

А при мен няма разлика. Все така си вие на умряло. И аз съм с дид оригинал.

 

преди 15 минути, shopa написа:

На каква цена ти излезе комплекта оригиналния на DID?

 

На мен 1600 само частите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямата беше 160, а малката 90 (опаковка Хонда, но веригата отново си беше DID).

Иначе всички части бяха 1100...1200 някъде

 

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега n.dimov, от къде ги взе на тази цена и кога че сега цените са брутални в България. А супер страното беше че в понеделник като ги поръчах комплекта на HEPU беше 668лв след като ги поръчах след обяда цената се беше вдигнала на около 900лв в chastiteonline24, което е edno с AUTODOC.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами веригите и още някакви части бяха от Намалени авточасти, а останалото беше от автохот.
Не съм купувал комплект, а част по част

Изпратено от моят JNY-LX1 с помощта на Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

#krasimir_01

  Тези сайтове имат специални програми(ботове) , които следят, колко пъти и кога си гледал този продукт, и дали ти стои на отворен прозорец в браузера... Като реши, че много го заглеждаш, и ти вдигат автоматично цената... Не е шега! 😉

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, krasimir_01 написа:

Колега n.dimov, от къде ги взе на тази цена и кога че сега цените са брутални в България. А супер страното беше че в понеделник като ги поръчах комплекта на HEPU беше 668лв след като ги поръчах след обяда цената се беше вдигнала на около 900лв в chastiteonline24, което е edno с AUTODOC.

 

Той говори само за веригите, без осаналите части, които са основната цифра. Няма значение от къде се поръчват под 1500-1600 оригиналния комплект не може да падне. Ако говорим за всичките 12 части.

Редактирано от Bizzito
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 12 части за акорда на Hepu и 9 части ОЕМ:

https://namaleniavtochasti.com/341-accord-clcncm-2002-2008?p=21

Редактирано от goga

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...