Jump to content
ddushev

Смяна на дискове и накладки EBC на акорд 7

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Предстои ми смяна на задни дискове+накладки и предни накладки(в два сервиза ми казаха, че предните дисковете могат да се оставят). След като прегледах темите в тази връзка стигнах до извода, че ще се слага EBC. Но понеже тези, които са green опцията(220лв. предни + 115лв. задни) ми идват скъпички, а и не съм агресивен шофьор да стъпвам тежко на спирачките, мисля да сложа по евтиния вариант, а именно Ултимакс ОЕ реплейсмънт(90лв. предни и 52лв. задни) в комбианция със задни дискове Премиъм ОЕ реплейсмънт . Колата е Акорд 7, 2008, 2.4 със 17ки. Има ли някой, който да е слагал подобна комбинация и да има отзиви? 

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях сложил на моята 7-ца пълен комплект Ultimax дискове и Greenstuff накладки. Сега не бих го направил пак. Зелените накладки са леко твърди, а дисковете - шумни за моите разбирания. Особено в комбинация тези накладки с тези дискове.

 

После сложих АТЕ накладки отпред и останах далеч по-доволен.

 

А и аз не съм състезател.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Honda_Z написа:

 

После сложих АТЕ накладки отпред и останах далеч по-доволен.

 

Подкрепям казаното от колегата. И аз съм с накладки АТЕ в комбинация със спирачна течност пак АТЕ. Спирането е много добро и определено съм много доволен. АТЕ е перфектното съотношение между цена и качество.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 500км смених предни дискове Zimmerman Coat Z Sport  надупчени с накладки EBC OE, преди това бях с АТЕ дискове и накладки, наистина комбинацията на дискове и накладки сега е леко по-шумна, но само ако караш на отворен прозорец. За сметка на това спирачките са по-рязки и се усеща по-добро спиране.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дискове АТЕ, течност АТЕ и накладки TEXTAR. Спира уникално вече над 10000км.

Шум абсолютно никакъв 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от EBC. Карам с бюджетния клас вече 6-7г , почти 150к км.

 

При взимане на автомобила сложих:

Предни накладки TEXTAR 2372001

Задни накладки TEXTAR 2352701

Без да сменям дискове. 10к км след това старите дискове започнаха да тресат при спиране.

 

Тогава смених всички дискове и накладки:

Предни:

EBC Ultimax Brake Pads DP1525

EBC Standard Brake Discs D1399

Задни:

EBC Ultimax Brake Pads DP1216

EBC Standard Brake Discs D1400

 

60к км след това смених само накладки. Вече предните бяха друга серия, но със същия номер.

EBC Ultimax 2 Brake Pads DP1525

EBC Ultimax Brake Pads DP1216

 

Преди месец след още 60к км сложих пак същите като предходната смяна. Дисковете имат живот поне още една смяна.

На нормален стил шофиране спират, нямам проблеми. Няма спорт в тях. Никога не са карани състезателно.  Уточнение, CL9 2.4 AT.

Няма стържения, свирения и тн..

Залагам на тях предимно заради възможността да попадна на ментаци от другите марки. Викам си ги от сайта.

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...