Jump to content
edc

Лайсната на предното стъкло

Recommended Posts

Здравейте,

днес по време на движение ми направи впечатление, че играе дясната лайсна на предното стъкло. И като погледнах - държи се най-отдолу и най-отгоре. По средата някакви цветни щипки около стъклото, никакви по лайсната. Поразгледах и не знам дали съм прав - тези "щипки" всъщност трябва да са закрепени на лайсната и при монтажа ѝ те да се "монтират" на купето и да я държат за купето.

Не знам дали е била наред в началото или някой е искал дясната лайсна, но ...

Интересува ме така ли е закрепването, както мисля? Как се държат щипките за купето? С идеята да ги извадя, да видя как ще ги закрепя за лайсната и да я монтирам обратно. И как се вади лайсната от горния край, където е за монтиране на релси за багажника?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти! Мисля, че щипките са закрепени за лайсната посредством крачета и влизат в улей на рамката на стъклото! За да извадиш лайсната ще трябва да счупиш доста от тях. Дърпане внимателно му е майката, по възможност в по-топло време! Потготви се с резервни! Ако ге греша-нека някой колега ме поправи! Модела/не съм сигурен/ е ето този!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпо измислени лайсни и щипки. 

Играх го това миналото лято, по "магистралата" на тиквата. При 150/160км.ч. започна да трепери и за малко да изхвърчи. Спрях на първата бензиностанция, купих капчица и тиксо, залепих щипките (мисля бяха от две части - едната на лайсната другата към стъклото) с капчицата, после праснах и тиксото за по-сигурно. Като се прибрах махнах тиксото, капчицата учудващо държеше добре, затова и досега е така 😊, иначе щях да търся и сменявам щипки. 

По спомен, щипките са няколко (3, 4 или 5 бр.), не са еднакви по размер, както и че са за определено място. Обикновено средните дават фира. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казах по лайсната няма никакви щипки, държи се горе и долу само. За сега е с тиксо.

Обмислям да я залепя с нещо силиконесто и да приключа? Без да я демонтирам изцяло...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Emicha написа:

(мисля бяха от две части - едната на лайсната другата към стъклото)

Точно такива са, от две части и едната влиза в другата! Доста здраво хващат, поне на сивика и от личен опит няма сваляне без да се чупи нещо, най често държачите на лайсната за щипките! Щом няма щипки, някой нещо е правил и се е опитвал да я сваля. Важното е държачите за щипките на самата лайсна да са здрави и тогава може да се направи описаната манипулация с лепилото от колегата, или да се опитате да подмените щипките с нови! Иначе ще е доста трудно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, edc написа:

.... Обмислям да я залепя с нещо силиконесто и да приключа? Без да я демонтирам изцяло...

Става и аз щях да го направя сигурно така, ако не се намираха щипките. 

Само не прекалявай със силикона, че между стъклото и колонката, (където са долните щипки), пространството се явява един вид улей/канал за отичане на вода. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...