Jump to content
Obamium

Външни кормилни накрайници

Recommended Posts

Здравейте колеги! Ровех из целия форум и нещо нищо не намерих по моят въпрос та реших да отворя тема. При потегляне и завъртане на волана започнах да чувам един много странен скърцащ звук с който се бях сблъсквал и преди. Тогава се оказа че кормилният накрайник е издал багажа. Това се случи преди месец и тогава смених и двата външни кормилни накрайници. Днес този шум пак се появи. Осъмних се и реших да проверя пак накрайника като просто навих волана на пълен десен и си мушнах ръката при накрайник и го разклатих наляво надясно. Накрайника седи стабилно нямаше движение нагоре надолу но имаше движение наляво надясно. Никъде не успях да намеря нещо по въпроса и исках да питам дали такъв тип движение наляво надясно е нормално или пак трябва да се сменя? Странно ми е защото накрайникът е на месец а поради прекрасните ни пътища дори не карам бързо точно с презумцията да щадя колата. Сега още значение може да придава фактът че колата е със 17ки минал съм на реглаж след смяната и всичко си е направено по учебник. Временното решение за скърцането беше вд-40 и помогна поне временно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А вътрешните накрайници сменял ли си ги.

Този долният е вътрешен .

IMG_20211104_143731_937.jpg

Редактирано от nakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не съм но до последно нямаха нужда от смяна. Утре ще разклатя гумата на колата да видя дали със сигурност имам някъде по линията проблем. Просто ми беше интересно дали това движение е нормално.

Редактирано от kvd74
Не цитирайте предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това движение е от вътрешния.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...