Jump to content
stoian3938

CRV-3 тресе ми двигателя след тръгване на завой.

Recommended Posts

Здравейте колеги имам следният проблем  тръгвам правя 1 МЕТЪР ,завивам наляво или надясно,спирам при навит волан и колата започва да тресе.Когато шофирам на прав участък и правя завой този проблем го няма.Сменен е демфер и съединител,но пролемът си остана.Какви може да са причините и къде да търся?Благодаря предварително за вашите съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ао е малко е нормално, явно са си така. И при мен е сменено всичко, но си го има. Някакъв резонанс се получава.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени маслото в задния диференциал с оригинално на Хонда. Коментирано е в други теми.  

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 15 часа, stoian3938 написа:

спирам при навит волан и колата започва да тресе

Аз това го разбирам, че тресе НА МЯСТО с навит волан, а не при потегляне с навит волан.

Ако тресе на място - не знам.

Ако тресе при потегляне - заден диф.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, stoian3938 написа:

Здравейте колеги имам следният проблем  тръгвам правя 1 МЕТЪР ,завивам наляво или надясно, спирам при навит волан и колата започва да тресе.....

 

Ако при спряло положение, върнеш леко волана, тресенето спира нали ?

При моята тройка, съм забелязал подобно поведение.

След смяна на хидравличната течност, се усеща леко подобрение, но проблема не изчезва напълно.

Не ми се занимава, а и не съм търсил усилено от къде идва проблема, но според мен е или от помпата (по-малко вероятния), или нещо в самата рейка.

Просто не навиваш волана до край и нещата се оправят -пробвай.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегата не е уточнил защото при дизел CRV 3ген е хидравлична рейката при бензин е електрическа.

@stoian3938

Колега дай малко повече инфо,от спрялo положение при навит напълно волан ли се случва на ляво илипдясно ,с коя рейка си елекртическа или хидравлична.

Тресенето отпред ли е  в волана,или е отзад.

Сменял ли си масло на заден диференциал.Ако си с хидравлична рейка там маслото  правено ли е нещо.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Наскоро ми се случи подобен проблем и търся помощ.Хондата ми е CRV2 2003г.2000 кубика 150 коня.На кръгово движение при ляв завой и накланяне надясно,колата се дави и гасне,като светва чека.Гася от ключа и отново запалвам-колата заработва нормално и така до следващия ляв завой и накланяне на дясно.Възможно ли е да е затлачена цедката за бензина,намираща се в ляво,около паразитната ролка.Гледал съм клип,как се сваля и чисти тази цедка,веднъж годишно,но е доста сложно,щото е на терсене място и за мен е трудно.Ще чакам за съвети.Благодаря предварително!

рр:Наскоро правих ремонт,че нещо стържеше и ми смениха водна помпа,паразитна ролка и лагер на компресора за климатика,пистовия ремък и гарнитурата на главата,че изтичаше масло,ако това има значение за проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...