Jump to content
katri71

Газ на CR-V , IV генерация

Recommended Posts

Обмислям покупка на CR-V , IV гемерация, задължително бензинов мотор, на който ще се монтира газов инжекцион. Може ли да ми дадете насоки, кои двигатели се поддават лесно на газифициране? Да знам какво да търся, защото срещнах разни писания,че моторите на CR-V след 2014 не стават за газ. Има ли такова нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Европа не знам как е, но от Северна Америка, преди фейслифта са K24Z6/K24Z7, които са с инжекцион и подлежат на газифициране. След фейса са с директно впръскване. Доколкото знам и там има вариант за газифициране, но е по-скъпо, и ще гори и някакъв процент бензин. Питай някой газаджия как стоят нещата с газифицирането на такъв двигател.

 

За протокола, другата разлика пре/фейс пак за Северна Америка е, че фейсовите вече са със CVT, а не с класически автоматик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения ще гори и някакъв процент бензин. Няма да се слага система за мазане на клапани. В момента съм със газов инжекцион на III генерация и пак ми впръсква процент бензин на високи обороти.

Редактирано от katri71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off topic 🙋‍♂️

Да не забравиш и най-важното- Този, който ще ти  слага газовата, да знае какво прави!!! Иначе ще останеш с пръст в устата.... 🤐🙏✌️

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2015 или така наречените "Earth Dreams" двигатели са с директно впръскване и там варианта е конвенционалния газов инжекцион, който на 4 такта впръскване на газ, петият е бензин или вариант две, газов инжекцион течна фаза.

 

ПС: Адекватен избор е R20 двигател с ръчна скоростна кутия.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От минута 4,30 се вижда Civic 1,5 мотора с директно впръскване, при монтаж на система на Prins ... Това е най-добрият,, газаджия" в Германия, Herr Armin Nagel! 🙋‍♂️❤️😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен колата е фейслифт и въпреки това е с двигател R20A9 ,който не  е с директно впръскване и е безпроблемен на газ.Но това е европейско производство.Ако вземеш фейслифт от Северна Америка ще е с директно впръскване. Няколко колеги тук от форума си сложиха полски АГУ на този двигател, но как се държи и дали има рискове някой от тях да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да и аз четох за тези полски инжекциони с директно впръскване, но все още не познавам някой, който си го е монтирал на Honda...

За R20 знам ,че няма проблем. Там нещата вече са обиграни.

Редактирано от katri71

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...