Jump to content
madiyashi

Дросел за D14A3

Recommended Posts

Здравейте! Предстои ми покупка на D14A3 и желая да я направя 90к.с. Поинтересувах се и разбрах, че трябва да се направи някаква процедура с дросела, но така и не успях да намеря конкретно мнение дали е необходимо да си взема цяла дроселова клапа от D14A4 или само гарнитура. Моля, който го е правил да сподели.
Също така ме интересува дали има полза да слагам 4-2-1 изпускател.

Благодаря предварително! :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само гарнитурата смени, изрежи докрай отворо на старата, ако не се скъса или си направи нова по старата от картон.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментирано е многократно през годините. Само с гарнитура няма да стане "магията" да се вдигнат 15к.с. (от 75 на 90). Трябва да се смени и компютъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.03.2022 г. at 8:26, teodor_tsonev написа:

Коментирано е многократно през годините. Само с гарнитура няма да стане "магията" да се вдигнат 15к.с. (от 75 на 90). Трябва да се смени и компютъра.

Не съм съгласен. Коментирано е да, но аз съм го и пробвал. Пускали сме два сивика 75 и 90 коня преди и след смяната на гарнитурата на дросела (който го е правил, значе колко голяма е разликата в отвора) вървят заедно след процедурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.04.2022 г. at 22:25, Executor написа:

Не съм съгласен. Коментирано е да, но аз съм го и пробвал. Пускали сме два сивика 75 и 90 коня преди и след смяната на гарнитурата на дросела (който го е правил, значе колко голяма е разликата в отвора) вървят заедно след процедурата.

При 25-30 годишни кошници като нашите кое как ще върви е много относително. Като искаш експеримента да е точен може да замериш въпросния автомобил преди и след процедурата на дино стенд (един и същ, при еднакви условия). Не казвам, че няма да има разлика, но ти гарантирам, че ще е далеч от 15 к.с.  Който се е занимавал със засилване на атмосферки знае как се вдигат к.с., останалото е плацебо ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е ,но колеката пита конкретно за D14A3  конверсия към D14A4. 

The D14A3 and D14A4 engines are identical, the difference is the addition of a small gasket under the throttle body in the D14A3 which restricts the air intake of the engine, lowering the power output. This was done in some European countries to suit local insurance categories

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, aleksandur написа:

Да така е ,но колеката пита конкретно за D14A3  конверсия към D14A4. 

The D14A3 and D14A4 engines are identical, the difference is the addition of a small gasket under the throttle body in the D14A3 which restricts the air intake of the engine, lowering the power output. This was done in some European countries to suit local insurance categories

Да, механичната разлика в двата двигателя е във въпросната гарнитура, но за да качи заветните 15 к.с. трябва компютъра да се настрои, само, че ECU-то на D14A3 не подлежи на такава настройка и трябва да смени компютъра с такъв от D14A4. Другия вариант е компютър, който може да се "пипа" например Р24 или Р30, но компютъра + настройката + преходниците ще му е 500-600лв. За това по-евтиния вариант е направо готово ECU от D14A4.

Редактирано от teodor_tsonev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние го нарпавихме с D14A7. Мога да кажа че двете хонди D14A7 и D14A8 вървят на едно след премахването на гарнитурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Executor написа:

Ние го нарпавихме с D14A7. Мога да кажа че двете хонди D14A7 и D14A8 вървят на едно след премахването на гарнитурата.

Разбрахме вече...

 

На 7.04.2022 г. at 22:25, Executor написа:

Не съм съгласен. Коментирано е да, но аз съм го и пробвал. Пускали сме два сивика 75 и 90 коня преди и след смяната на гарнитурата на дросела (който го е правил, значе колко голяма е разликата в отвора) вървят заедно след процедурата.

Отговорил съм ти под поста и съм го цитирал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...