Jump to content
clarion

лампи на таблото

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Днес като запалих колата и тръгнах ми светнаха тези 3 лампи едновременно и си светеха постоянно докато се прибера. Някой има ли идея какво може да означава това? Имали ли сте подобен случай? 🙄  Мерси предварително!

 

Honda Accord 2005 2.2 i-cdti

IMG_4165.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

причините могат да са няколко. Като за начало си погледни нивото на спирачната течност в казанчето. Някакви интервенции да е имало наскоро по спирачната система? Може някой от датчиците да е сдал службата... Няма да е зле, да минеш на диагностика по принцип.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трите лампи остават да  светят при палене със слаб акумулатор. На мен така са ми светвали като беше -20, но след като колата поработи малко изгаснаха. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същите светят и при мен! Но по-странното е, че както могат да се появят по време на палене и движение, така могат и да изчезнат! Ако е спирачна течност, не светят те, а и няма да се появяват, и изчезват ей така. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, Данчо82 said:

Ако е спирачна течност, не светят те

А какво свети, плафона в багажника?🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети си символа за ръчната спирачка, като на всяка друга кола! Плафоните на тия коли, не светят всеки път! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.02.2022 г. at 7:43, maistora88 написа:

Трите лампи остават да  светят при палене със слаб акумулатор. На мен така са ми светвали като беше -20, но след като колата поработи малко изгаснаха. 

Четох в английски форум, че това може да е от слаб акумулатор и наистина колата не беше палена известно време. Този уикенд я покарах около 400км и все още си светят... Засега мисля да я закача на компютър да видя какво ще ми кажат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колегите са прави за акумулатора. Но без диагностика само си гадаем. Макар, че.... при мен светнаха и като се скапа регулатора на напрежението в алтернатора. А тогава диагностиките не отчетоха проблем. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...