Jump to content
foraki70

Мнения, помощ за Хонда Джаз от обяви

Recommended Posts

На 13.10.2020 г. at 21:04, djidjo75 написа:

Здравейте колеги. Съвсем прясно регистриран съм, причината е Джаз. Карам Митсубиши  и никога не съм имал Хонда. Живея в Германия и колата ще я търся от тук. Конкретно съм се спрял на тази, 2011та, 1,2 на 100тк

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/honda-jazz-1-2-trend-mit-klima/1507540953-216-1940

Има ли ги все още проблемите с течовете на задните прозорци на тези години, проблемите с радиото, и другите детски болести за модела?

Ще се радвам да ме насочите, че имам оглед на въпросния автомобил в Събота.

След като изчетох целия форум, разбрах и систематизирах това за което трябва да гледам. В крайна сметка си вземах Джаз 2014-та, 1,4 китайска сглобка на 117тк, не съм сигурен от тази година да ли изобщо има японки вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествай автомата,тоест карай да повечко не само да я запалиш,вижда ми се много ръжда,огледай я за това обстойно отдолу.

Странично ми се вижда волана доста захабен,може да се лъжа от снимката.

тук малко за нея

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мога ли да Ви помоля да си кажете мнението за тези две обяви? Не разбирам защо и двете са 2007, а са с такава разлика в цената.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11604253064003340&slink=il1cop&fbclid=IwAR1SPBROELvTODewNZMKj19Xi6BUBjj8d8CsD2YCXOiyrSa_hi7g8YWqDUE

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11610115334356032&slink=il1cop&fbclid=IwAR0dyds2iDNm3cHDSsvvCDUe3mILfn_mfMfT24jE_IYvpwflfLiB3JFmT88

 

Как Ви изглеждат?

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората ме съмнява да е 2007-ма - няма халогени долу в бронята, страничните мигачи не са интегрирани в огледалата, няма климатроник ( все неща, които би трябвало да са стандарт за фейслифта след 2005-та). Ако игнорираме визкозитета на маслото, то като цяло собственикът се е постарал да я обслужи добре и да я стегне в добър вид. За съжаление не се вижда добре ВИН номерът и не мога да го проверя за годината.

Първата уж е на малко километри (ако можат да се докажат - супер), като цяло ако имаш възможност е по-добре да вземеш 1,4 двигателя - нищо, че двата iDSI двигателя са на практика еднакви.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

 

Честно казано 7200 за първата са малко множко. Нито е спорт пакет, нито е с хубавия интериор та дори отзад стъклата са на ръчка. 

За 6 мога да ти дам нашата и пак всичко е сменено и е гледана и е спорт пакет и е с готини салон и е с джанти. 

Това са много пари за тези коли вече. Не че не ги заслужават, но за 7-8 ще си вземеш следващата. 

 

Късмет с покупката и винаги имаи на ум че това няма да ти е последната кола😉

Редактирано от kitty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kitty, ако наистина я продаваш, аз съм твърдо решена да си купя Хонда Джаз, така че давай да я видя :) И на мен ми се струват малко много парите за първата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! В процес съм на копувне на първа кола и Хонда Джаз е един от автомобилите, които оглеждам. Бихте ли ми помогнали със съвет относно тази обява?
https://bazar.bg/obiava-31161267/honda-jazz-1-4
Благодаря Ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите ми  впечатления от снимките са : Неоригинални стелки, според мен боядисвана кола- няма една драскотина ( без ръжда от Германия за кола 2004, съмнява ме), теглич.

 

1. Провери за ръжда-гние всичко от ламарини до окачване (виж задния мост), провери багажника за вода или влага.

2. Много важно- скоростна кутия -не трябва да има шум нито при натиснат педал на съединител или въобще. ( с тоя теглич надали няма да има шум)

3. Цена - съмнителни ниска според мен.

4. Двигател- трябва да работи равномерно и безшумно.

5. Не на последно място -ако може в сервиз да се види и  да се направи диагностика.

6. Нови гуми с наши тасове от пазара.

 

Това мога да кажа. Иначе успех с избора.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2021 г. at 14:48, А. Д. написа:

Първите ми  впечатления от снимките са : Неоригинални стелки, според мен боядисвана кола- няма една драскотина ( без ръжда от Германия за кола 2004, съмнява ме), теглич.

.....
Това мога да кажа. Иначе успех с избора.

Много благодаря за насоките и пожеланието!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2021 г. at 14:48, А. Д. написа:

Първите ми  впечатления от снимките са : Неоригинални стелки, според мен боядисвана кола- няма една драскотина ( без ръжда от Германия за кола 2004, съмнява ме), теглич.

 

1. Провери за ръжда-гние всичко от ламарини до окачване (виж задния мост), провери багажника за вода или влага.

2. Много важно- скоростна кутия -не трябва да има шум нито при натиснат педал на съединител или въобще. ( с тоя теглич надали няма да има шум)

3. Цена - съмнителни ниска според мен.

4. Двигател- трябва да работи равномерно и безшумно.

5. Не на последно място -ако може в сервиз да се види и  да се направи диагностика.

6. Нови гуми с наши тасове от пазара.

 

Лелееее, ти как я описа тая кола.......мани-мани! Все едно си очаквал Ферари за тия пари а то било хонда джаз! И какви заключения само ......2. Много важно- скоростна кутия -не трябва да има шум нито при натиснат педал на съединител или въобще. ( с тоя теглич надали няма да има шум) Ха-ха-ха! Ти кога видя и чу джаз без никакъв шум в кутията??? Щото аз съм продал много над 100бр. и нито един не е бил тих като скоростите на тойота ярис. Даже има тема за това, да не говорим че самият производител го отбелязва като дефект. А това за стелките.......... ти сериозно ли? 45 кинта струват чисто нови афтър маркет точно за модела. Тасовете са пак тия пари от някоя морга. За боята-само гадаеш, но даваш твърдо заключение че няма как да е толкова лъскава! И не на последно място,  великанският проблем с теглича. Тя тая кола да не мислиш, че е теглила триосно ремарке от сутрин до вечер? Вода и влага в багажника има при почти 90% от екземплярите за продан. И за това има тема и е казано защо и как се оправя този проблем на цената на флакон силикон! Относно цената, нали знаеш - Що е толко евтина.........съмнително? или Малиии, тоя е прескочил оградата направо! На Българина никога не му е ОК цената! Съгласен съм само с това как трябва да работи мотора и по възможност да се види отдолу на канал. Също така щом има номера трябва да се покара, за да се види дали няма метален звук при повишаване на предавките. Щото това вече си е дърво! Над 40-50 не трябва да има шум от лагерите на главините, че и това им е проблем. Преди фейса радиото създава ядове, ма и за това има тема.

 В крайна сметка за 3000 бона какво очаквате да си купите?

 П.С. Извинявай А. Д., но не се сдържах просто!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Атанасов

 

Всеки има право на мнение. Не се обиждам въобще.  

 

Само искам да попитам Вас защо не отговорихте на питането на liliyyy   ?

Да прав сте за нещата, сега  като чета, но във всички отговори на по опитни колеги се цитира Има такава тема за това , има за онова.

Така не помагаме. Аз поне се опитах.

П.С. Да ти кажа  моята Джазка нямаше грам шум в кутията и все още няма.

Поздрави

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм достатъчно за модела тук, защото смея да твърдя че имам бая опит. Но не в това е въпроса. Не ми хареса, колко си категоричен за някои неща. Това е! Радвам се ,че твоята кола няма грам шум в кутията, щото сигурно е единствената. И да, отговорил съм на liliyyy , но тя трябва да вникне в написаното. Демек, не обръщай внимание на дребните неща като стелки, тасове, драскотини и натиснато тук-там! Важна е техническата част като мотор, скорости, спирачки и как е отдолу. Всичко останало си е чиста проба късмет. Другото което трябва да сметне са разходите за регистрация и обслужване. А това са си още едни 700-800 лв. в най-добрият случай.

 П.С. Според мен темите се пишат, за да се четат после от тези които имат интерес 🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десният волан - безумие, за подобни пари се намират коли с ляв волан и няма да плащаш по-висока гражданска.

Последната е удряна, личат си деформациите по вратата на багажника.

Първата е компромис (защото не е фейслифт), но като цяло изглежда най-добре. Ако няма проблеми с радиото (стандартна болежка на моделите преди фейслифта), ходовата част и не е разтеглена веригата на двигателя (не трябва да притриса на всеки 4-5 секунди), би трябвало да си ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейслифт за 2500лв.? Къде? Кога? Спрете да заблуждавате хората!

Ванка, иди виж първата кола. Чуй мотора на топло и виж как работи кутията. Клекни отзад и виж много ли е кафява отдолу. Задните вежди и дъната на вратите също виж за лисичи опашки. При резервната гума в багажника може да е влажно, но не трябва да крякат жаби и да е блато.

 Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз съм се спряла на Honda Jazz 1.2 2010г. 90к.с. Тъй като нищо не разбирам от автомобили и с предния доста си изпатих /закупих го от автокъща/, мисля да закарам колата на сервиз, за да я видят. Можете ли да ме насочите към такъв в Бургас?

Като цяло колата ще се кара основно в града. Ще се радвам да споделите мненията си точно за този модел.

Предварително благодаря на всички, които ще се включат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

.

Редактирано от mysticchannel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.01.2021 г. at 13:11, А. Д. написа:

Колега Атанасов

 

Всеки има право на мнение. Не се обиждам въобще.  

 

Само искам да попитам Вас защо не отговорихте на питането на liliyyy   ?

Да прав сте за нещата, сега  като чета, но във всички отговори на по опитни колеги се цитира Има такава тема за това , има за онова.

Така не помагаме. Аз поне се опитах.

П.С. Да ти кажа  моята Джазка нямаше грам шум в кутията и все още няма.

Поздрави

 

 

 

 

Колега Атанасов и аз искам да ти кажа някои неща, от 6 години карам джазка,2002 г.грижил съм се като за дете към нея, продадох я преди  десет дни  и кохортата гледачи,майстори дето бяха с човека нищо не откриха да се хванат ей тъй да се заядат за цената, е имаше де, че е вече почти на 20 години, ама то всички стареем,така, купих си Сивик 8-ца и Атанасов, до края на годината ще продам Сивика за да си купя отново джазка.Коректно си направил коментар към колежката питаща ,какво да гледа и да избира, аз лично съм съгласен с всичко казано от теб.Но, че задължително трябва да тропа и да има шумове, не,зависи как е обслужвана,нищо странично не трябва да се чува  от двигателя и скоростите.Или съм има дяволски късмет ,като съм я купувал от Стара Загора  преди 7 години.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега stivenj, никъде не съм казал, че колата трябва да тропа! Шум в кутията имат всички хонди, защото това им е слабо място. Ти за 6 години си си купил една кола и даваш компетентно мнение. Аз за разлика от теб само за последните три години съм купил и продал няколко стотин. За това си мисля, че имам бая повече опит от теб. При това съм фен на марката и самият аз съм карал и сменил почти всичко дето го има в Европа. Пиша мнение не за да си правя реклама, а защото искам да помогна на бъдещите собственици. Много често при оглед цитират мои мнения, без да знаят че са писани от мен. А това само ме  радва.  Я кажи ти колко търговци на автомобили си видял и чул да отварят очите на клиентите? Та, нещо не ти схващам смисъла на поста. Имал си хубава кола и си я продал. Браво, но това какво общо има с темата? И да ти кажа още нещо, евтината кола винаги има нещо за правене. За това подготвям хората с не висок бюджет, просто да си знаят какво да очакват. И последно - преди дни се прибрах от Швейцария с джаз 2007 , който беше от първи собственик. Лично го купих от него. Всички сервизи са правени на време и само във Хонда. До тук добре, ма като стъпи на разбития път преди да се кача на ферибота в Анкона чух потропване от дясно. До там беше тишина и съм сигурен, че и предишният собственик не го е хванал. Та, така стоят нещата. Тия дни влиза да я разгледам и да оправя проблема. И да, и тази кола има съвсем лек шум в кутията. Нищо ,че е правено обслужване на време и коректно!

 П.С. Самият ти казваш, че си купил твоят джаз преди 7 години. Значи е била седем години по-нов, нали така? Е, струвал ли е тогава 3-3500лв или е бил в пъти по-скъп? Щото аз помня цените, понеже се занимавам с коли от много години.

 Поздрави от мен!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знае се, че на хондите джаз слабо място им е кутията и лагерите им се чуват. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, daniel-atanasov написа:

Колега stivenj, никъде не съм казал, че колата трябва да тропа! Шум в кутията имат всички хонди, защото това им е слабо място. Ти за 6 години си си купил една кола и даваш компетентно мнение. Аз за разлика от теб само за последните три години съм купил и продал няколко стотин. За това си мисля, че имам бая повече опит от теб. При това съм фен на марката и самият аз съм карал и сменил почти всичко дето го има в Европа. Пиша мнение не за да си правя реклама, а защото искам да помогна на бъдещите собственици. Много често при оглед цитират мои мнения, без да знаят че са писани от мен. А това само ме  радва.  Я кажи ти колко търговци на автомобили си видял и чул да отварят очите на клиентите? Та, нещо не ти схващам смисъла на поста. Имал си хубава кола и си я продал. Браво, но това какво общо има с темата? И да ти кажа още нещо, евтината кола винаги има нещо за правене. За това подготвям хората с не висок бюджет, просто да си знаят какво да очакват. И последно - преди дни се прибрах от Швейцария с джаз 2007 , който беше от първи собственик. Лично го купих от него. Всички сервизи са правени на време и само във Хонда. До тук добре, ма като стъпи на разбития път преди да се кача на ферибота в Анкона чух потропване от дясно. До там беше тишина и съм сигурен, че и предишният собственик не го е хванал. Та, така стоят нещата. Тия дни влиза да я разгледам и да оправя проблема. И да, и тази кола има съвсем лек шум в кутията. Нищо ,че е правено обслужване на време и коректно!

 П.С. Самият ти казваш, че си купил твоят джаз преди 7 години. Значи е била седем години по-нов, нали така? Е, струвал ли е тогава 3-3500лв или е бил в пъти по-скъп? Щото аз помня цените, понеже се занимавам с коли от много години.

 Поздрави от мен!

Не се заяждам колега, напротив, най- точния коментар ,като помощ прочетох от теб,учудих се че всяка една излиза ,че е за ремонт, като се знаят слабите места и се прави редовна профилактика с качествени масла ,мисля,че тези болежки може да се появят в дълбока старост, абе всичко е на късмет.За джазките сме на едно мнение, аз също много ги харесвам и ще се върна отново,но със същия двигател,като на Сивика 1.4-100 коня.Аз също ,като купувах преди  години колата следих за тези симптоми, и затова  ми стана смешно ,като прочетох поста ти, защото  миналата седмица ,като дойдоха да я вземат моята и ги гледам , че търсят проблеми със същите неща, та ги гледах доволно,докато я обикалят.Поздрави, малко са като тебе,нали ги гледах как хвалят всичко, преди месец взех Сивика след три месеца обикаляне.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че имат шум не означава, че са за ремонт. Въпроса е в какъв стадии са нещата. Това исках да стане ясно на купувачите! За това ми е смешно, като чуя категорично мнение без много опит в тая джаз материя 🙂 Най-важното е да сме здрави и да не се ядосваме за глупости, че живота си цъка. Пиша в някои от темите именно, защото съм натрупал опит след грешни решения. В крайна сметка нали за това е форума, да помогнем на другите да избегнат тези грешки. Аз лично винаги съм готов да се съглася с обосновано мнение на човек врял и кипял.

 Поздрави!

 П.С. Надявам се да не сме разводнили много темата, щото тя е друга и е редно да се придържаме към нея!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, дали някой има наблюдение или мнение за тази кола? Че искаме да обзаведем жена ми. Моята crv я взехме от Плевен и съм много доволен. Всичко, което ми каза продавача се потвърди. То всичко е на късмет но да попитам все пак!https://mobile.bg/11623608758752454

Редактирано от emonai
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не обичам обяви, писани наизуст. Скоростната кутия е i-shift, която не е точно автоматична, а роботизирана ръчна. Не е пълен ел. пакет, вижда се, че задните стъкла са с ръчки. Хладилна жабка вероятно също няма. Не се вижда добре, но мисля, че и стъклата не са тонирани. Освен това колата е нов внос, но се продава от частно лице, т.е. възможно най-съмнителният тип сделка (в смисъл, че няма кой да търсиш после при проблем). Аз лично не бих рискувал.

 

Редактирано от note
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Само за протокола:

Скоростната кутия си е точно автомат. Автоматикът си е автоматик, щом няма педал за съединител. Какъв тип e - хидротрансформатор, i-shift, CVT, ... , няма значение. Автоматик е.

Иначе да - добре е в обявата да пише, какъв тип е автоматика.

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви. Много къщи пишат частни лице, мисля че не да цакат мен, а нещо от данъчни ли не е знам. Да много е безотговорно да търсиш 10тина хиляди на една кола и да не опишеш специално за нея екстри и д-р., а копи- пейст за всички коли. Когато къщата има име можеш да погледнеш всички обяви и да видиш, че са еднакви, но когато е частно лице не можеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да коментирам продавача, а само АВТОМОБИЛА! Търсете кола с ръчна кутия или ЦВТ, че отзивите за робота не са добри! Много вероятно е на място да се окаже, че колата е 2009 та. За сервизната книжка, ако я има не смятам да коментирам. За написаните екстри, също не ми се коментира, но това не би ме отказало, ако сделката си заслужава. В крайна сметка това е сравнително здрав, бюджетен и постен автомобил! Въпроса е как ще го подберете и какво търсите, а не кой го продава и какво пише в обявата. Пък, ако не разбирате си има хора за всичко. Плащате си и те Ви дават обективна информация след оглед! Всичко останало е майтап работа и гледане на картинки!

 

 П.С. note, защо решихте, че щом е частно лице е проблем? Кое му е съмнителното да си купиш кола нов внос от такъв човек? Тази кола с какво е по-лоша от предлаганата на тържиштето? Нали отиваш да гледаш и преценяваш! Водите си майстори, ходи се по сервиз, допитваш се до шаман!  Да, аз съм частно лице и продавам коли! И? Пътувам лично, избирам ги да са комплектни и дори и да има някакъв проблем го отстранявам за моя сметка. С това се занимавам от ......... бая години и никога не съм се крил. За разлика от авто къщите които купуват 95% от колите си по цена и снимки, аз инвестирам време и пари за да пътувам и избира това което ще купя. Това ме прави съмнителен, така ли? Идваш ми в къщата на оглед и утре ще я сгъна и изчезна? Аз да не съм охлюв, бе приятел! Да не живея в палатка? Нали заставам с името си и те гледам в очите като си говорим и правим сделка. Сигурен съм, че не съм безгрешен. Най-вероятно някой не е доволен и от мен, но така стоят нещата с колите втора употреба! Важното е че аз се старая да не повтарям тези грешки!

 Да слагаш обаче всички под общ знаменател си е меко казано несериозно! Я ми кажете, Вие колко човека сте чули да са си взели парите обратно от авто къща? Трябва да стане страшно мазало или да познаваш някой за да имаш някакъв шанс!

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Като споменА

Преди 1 час, daniel-atanasov написа:

... Много вероятно е на място да се окаже, че колата е 2009 та. ...

погледнах обявата и ми стана любопитно.

 

Защо в мобилето пише "дата на производство"?

Не е ли по-правилно "година на производство"?

Или пък "дата на първа регистрация"?

Защото първата регистрация може да е Юни 2010, ама колата да е произведена Октомври 2009.

Получават се лееееки недоразумения - ако колата е произведена Октомври 2009-а, официално Година на производство е 2010-а. Това в цял свят, не само за Хонда.

 

"Година на производство" означава от Септември настояща до Август следващата година.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 4 часа, daniel-atanasov написа:

П.С. note, защо решихте, че щом е частно лице е проблем?

Прав сте, че от автокъща е рисково. Затова аз лично обявите от автокъща ги подминавам по подразбиране. Що се отнася до търговците-частни лица, съгласен съм, че не трябва да ги поставяме под общ знаменател. Но...под кой знаменател да сложа лицето от конкретната обява? Как да знам? Има ли фирма, име, възможност за търсене на отзиви в Интернет? Каква репутация стои зад този човек? Няма как да знаем. Специално за тази обява преди да напиша мнението си чукнах телефона в търсачката и не ми излезе нищо. А и бланковият стил на обявата не ми вдъхна доверие. Вие вероятно сте изградили име и база от доволни клиенти, както са направили и други търговци от този форум, на които лично имам доверие и за които навсякъде излизат положителни отзиви. Обявите на такива търговци са конкретни, точни и професионални. Нали подбирате колите внимателно, съответно и самите оферти са написани старателно.  Такива анонимни обяви не са ли обидни и за вас, след като ви поставят в един кюп на пазара? Затова съм съветвал винаги кандидат-купувачите да се обърнат първо към познатите лица от форума, а не да хвърчат по случайни обяви. Предполагам ме разбирате, нищо лично и успех!

Редактирано от note
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.06.2021 г. at 23:15, note написа:

 Освен това колата е нов внос, но се продава от частно лице, т.е. възможно най-съмнителният тип сделка (в смисъл, че няма кой да търсиш после при проблем). Аз лично не бих рискувал.

 

 Това имах предвид, като ви отговорих! Относно обявата ми е ясно от километри, че колата е снимана пред авто къща. Доста от изброените екстри никога не са влагани във хонда джаз. То е ясно, че човека е отметнал всичко де що има за по голям колорит и реклама. А за годината, имах предвид първа регистрация по талон. Не кога е произведена, а кога е регистрирана. Това визирах, като казах че най-вероятно ще се окаже 2009 по талон. Това е стар номер и върви доста често. Даже съм виждал и разлика от три години от писаното в обявата и това дето е в талона. Така, че внимавайте! Прекаленото ровене в нета за мнение, не винаги дава резултат. Към момента пазара е супер опоскан и новият внос е страшно слаб. Цените на вън са страшно високи, а на всичкото отгоре и предлагането е ужасно слабо. Да не говорим, че и всички разходи се покачиха драстично в последната година. Имайте предвид, че ще има и допълнително оскъпяване на колите с евро 4 и нагоре съвсем скоро. Както знаете се въвеждат зони в големите градове и с по-стара кола няма да може да влизаш. Вече са подготвили камерите и стикерите, така че е въпрос на месеци преди да затегнат нещата. Та, по същество сега - Ако намерите добро предложение и цената ви понася не губете време! Всяко разтакаване и изчакване продавача да смъкне цената, може само да ви отдалечи от сделката. Пак ви казвам предлагането на вън е изключително слабо. Цените са високи, а повечето търговци в момента  са ограничили наливането на пари, щото не се знае кога ще потегли отново пазара. Казвам ви го от личен опит! Успех на всички и бъдете здрави 🙂

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами, с най-добри чувства, нека не се хващаме за всяка дума. Мисля, обяснихме добре и двете гледни точки.

Редактирано от note
Офтопик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Здравейте, дойде време да сменям колата стария Джаз, много остаря, 19 години не са малко, даде и доста дефекти, пробвах и други марки, но се оказа загуба на време така, че пак се връщам на Джаз. Както са казали "Който си купи Хонда, пак си купува Хонда" :) 

 

Спрял съм се на тази;

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11608552533759504

 

 тази:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11612891926733616

 

и тази:

https://www.bultraco-sofia.bg/avtomobili_s_probeg/honda-jazz-14-i-vtec-comfort

 

Първите две са от Швейцария, гледах ги, и двете са на около 150к километри. Шофьорските седалки и на двете бяха шити от ляво.

Тоест в Плевен намерих 7 хонди и всичките бяха на еднакви километри. 

Третата я продават бултрако, и може би там има истинска сервизна история.

 

Може ли съвет? 

 

Здраве на всички!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@georgie Внимавай за ръжди с швейцарките. Освен седалките и воланите, май, са шити.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вносните, смятай 20 - 25 хил. км. на година и ще получиш нещо (горе-долу) реално като пробег...

За тази от бултрако, може да са истински...

Гледа се за ръжда и по калници, и ламарини, и от долу, и по ходовата част!

Слуша се двигателят (от студено положение) и скоростната кутия за щумове (студена - топла), също включен и изключен  климатик.

При работещ двигател, навиваш волана от крайно до крайно и слушаш за шумове.

Караш и виждаш как е на амортисьори, спирачки и шумове..

После на сервиз за пълна диагностика и ако ти хареса - взимаш я... :)

Следва да се предвидят всички разходи по регистрация и всички разходи за пълна смяна на свещи и всички консумативи...

Ако някой се сети - да допълни още съвети.

Успех! :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря. Ценни мнения, не бях обърнал внимание на воланите, ще обърна внимание и на другите детайли. 

 

Аз пропуснах тази,

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11624271599029431

 

Крещяща реклама с големи букви, дали мога наистина да проверя някъде VIN? Двигателя е 100  коня.

Търговеца каза, че единствения проблем е, цитирам "На едно гърне нещо е станало с обшивката, дрънчи, но във всеки сервиз могат да я изрежат."

Тук си мисля за катализатора, но предполагам, че при техническия преглед в сервиза ще се разбере.

 

 :)

Редактирано от georgie
Добавяне на информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като купувах моята, по VIN в Бултрако ми дадоха пълна история. Вноса от Швейцария е 90% след удар и брак, взета на търг. Гледа се основно за РЪЖДА, иначе колите са поддържани безкомпромисно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...