Jump to content
tsonev.autofix

АУТОФИКС ПАРТС - ОЕМ масла и PAKELO. Aвточасти и консумативи за всички Honda фенове

Recommended Posts

2 minutes ago, Франко said:

Запитвания и/или поръчки тук (в темата) или на ЛС?

Както ви е най-удобно. Може и на вайбър - 0898414001 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

моля за цена на ОЕМ - 37760P00003 ,    срок за доставка при евентуална поръчка! 

ако може за същото но при автърмаркет заместител висок клас.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"SUPREME SYNTHETIC 5W30 1L    1л    12 лв."

Ами, то толкова си струва и при официалния дистрибутор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате право. Коригирано е вече.

Редактирано от tsonev.autofix

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте група,

 

Добавям и съединител за Civic, Accord, CR-V, FR-V 2.2 CTDi :plane: - оказва се, че качеството е кът. 

 

Производител: Exedy 

 

СЪЕДИНИТЕЛЯ Е НАЛИЧЕН В СКЛАДА НИ В СОФИЯ, ЛЮЛИН.

 

 

съединител хонда.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупих от колегата tsonev.autofix масло за ръчна скоростна кутия Pakelo Gear TS Plus SAE 75W/80 на много добра Honda - джийска цена. Само да кажа, че маслото отговаря на всички спецификации и одобрения на Honda за MTF, MTF 2 и MTF 3. На Акорда доста му хареса. 

 

Накратко казано хората от Autofix parts са страшни пичове и професионалисти. Запознахме се на място в магазина и останах много доволен. 

 

Не правя реклама и да не се счита за такава. Споделям лично мнение.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен update!

В практиката открихме, че дори и Purflux маслените филтри дават проблеми. Няколко протекоха при смяна при различни модели на Хонда.

 

Затова оставяме само от 🇩🇪немските MANN филтри в портфолиото. 

 

Поздрави! 🤝

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

Може ли оферта за комплект филтри? (Маслен, въздушен, купе)

Honda Cr-v 2010г

R20A2

Поздрави!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, симпатяги!  :rolleyes:

 

Причината да пиша е темата с полуоските при различните модели HONDA.

 

Доста често чуваме мнения, че само оригиналните полуоски вършили работа, и че човек ако иска да "има кола" трябва да си вземе или нови оригинал, или нови от Бултрако.

 

Бързам да кажа, че това НЕ Е ВЯРНО! 

 

И ще се обоснова...

 

От около 3 години продаваме афтърмаркет полуоски и междинни валове на фирмите GSP и NTY, които, открито казвам, са MADE IN CHINA.

 

И...

 

До момента, не само че нямаме нито една рекламация, ами имаме и СУПЕР МНОГО доволни клиенти дето си карат и нямат грижи неопределено време след това.

 

Ако не ми вярвате, питайте!

 

Та ако искате да спестите някой лев и да получите гаранция за това, което взимате и НА ВСИЧКО ОТГОРЕ колата ви да спре да тресе и щрака - пишете ми на вайбър! 

 

Напомням - телефона ни е 0898414001.

 

 

 

Pic 2.jpg

Pic 3.jpg

Pic 1.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да споделя моят опит с маслата на Pakelo.

Ще разкажа накратко моята история и премеждия с маслото. След закупуването на колата смених масло и филтри нормално за начало. По препоръка взех масло Ravenol FDS 5W30 и филтри Mann. При смяната на маслото пое точно 4 литра от новото масло и дотук добре. В началото всичко беше добре, но само за 4000 км остатъка от 1 литър от смяната отиде за доливане и свърши и мотора работеше шумно и грубо. Просто мотора го изгори с разход около 250мл. на 1000км. След доста размисъл над нещата и разговори с колегата Стефан Цонев (autofix24.bg) заложих на Pakelo Helium FXT 5W30 и честно останах супер доволен от маслото. Разхода на масло се намали до 150мл. на 1100км и мотора стана изключително тих и динамичен, вътре в колата освен по оборотомера не можеш да разбереш, че колата работи. Разходът на гориво падна с около литър и сега е към 7-7,2 литра бензин. Изводите които аз лично от опит си направих са следните:

 

Pakelo и Ravenol нямат нищо общо.

За мен лично от прехваления Ravenol абсолютно нищо не става и нищо с тази марка повече няма да влезе в личната ми кола. 

Мотора работи супер добре и му трябва много малко погалване на газта за да тръгне отколкото беше преди.

Спад в разхода на гориво.

IMG_1797.thumb.JPG.cd710a2ad51653d98033cfb0929164de.JPGIMG_1798.thumb.JPG.0077ad5b9e614c7673a33138311d324c.JPGIMG_1799.thumb.JPG.dc36ea38b1cc44e194f754f7b6dce8e3.JPG

Всичко това са лично мой впечатления и усещания спрямо колата ми, но за мен си направих избора.

Споменавал съм също, че маслото на скоростите е сменено също с Pakelo, а не с оригинално. Вече 6000км скоростите работят повече от перфектно и нямат проблеми. 

 

Благодарение на Стефан Цонев опознах маслата на Pakelo и мисля, че взех правилния избор за мен и за поддръжката на личната ми кола.

Стефан е страшно точен човек и професионалист.

 

Така стига толкова от мен, споделих моя конкретен опит и не рекламирам нищо да не стане объркване.

Поздрави. :hondarulez:

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, че си отделил от времето си, за да напишеш този пост, Калине! :worthy:

 

Наистина доста хора вече ползват тоя продукт и само позитивна обратна връзка. 

 

И именно затова ще продължаваме да развиваме марката и да доказваме противното на твърдения от сорта на  "не е важно маслото, а да го има на щеката" или "не е важно с какво масло си, а да го сменяш навреме". :puke:

 

Поздрави на всички колеги и благодаря още веднъж! :heart:

 

 

image.png

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също мога да кажа "1 добра дума" (с няколко нули отзад) за Стефан.

Обикновено с такива хора човек се запознава по неволя, но пък със стойностните остава в контакт и за напред.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато стигаме до далечни страни. Този сивик според мен си беше за 5W30, но човека каза, че била твърде стара за такова масло.

 

Вие как мислите, какво трябва да и сложим? :rolleyes:

 

298524271_347875227560585_6743030931935952149_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 1960та година се случило едно малко чудо в Италианската провинция.

 

Във Верона, Рино Полако, който имал огромен интерес и страст към двигателите, предал семейния бизнес на трите си деца - Елио, Сесиля и Джузепе.

Те самите, водени от своята предприемчивост, взели решението да превърнат малкия семеен магазин за масла и греси, в най-успешната 100% Италианска компания за производство на лубриканти.

 

"Учим се от уроците на миналото, но никога не изпускаме от очи бъдещето."

 

Фокусирана върху постоянни проучвания и технологично развитиe, компанията Pakelo изгражда своята първа по рода си лаборатория в далечната 1970та година.

 

Това са над 50 години постоянни разработки, проби, грешки и подобрения! Базирано на тази огромна базза данни и знания, натрупани през годините, Pakelo постига съвършенство на качество в предлаганите си продукти.

 

 

image.png

 

Качество до там, че отбори в различни състезания като Формула 2 и 3, Moto GP, 24 часа на Льо Ман, и много други, разчитат на компанията за разработка маслата, с които въпросните пилотират машините си.

 

В лабораторията на Pakelo се използват над 30 различни инструмента, с които се правят проби на употребявани при различни натоварвания масла, с което се проверява дали всичко е наред. И ако има нещо да се подобри, то се изпипва до съвършенство.

 

#pakelohero #autofixparts #autofix24 #pakelosofia #pakelolubricants #Pakelo

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

Може ли да дадеш анализ на съставките на някой от маслата,примерно Pakelo Helium FXT SAE 5W30.

Все пак да видим на какво се дължат тези добри отзиви,и от какво е направено това масло.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мо

On 8/14/2022 at 12:48 PM, CARPERA said:

Здравей колега.

Може ли да дадеш анализ на съставките на някой от маслата,примерно Pakelo Helium FXT SAE 5W30.

Все пак да видим на какво се дължат тези добри отзиви,и от какво е направено това масло.

 

 

Мога да дам всички възможни документи. Прилагам MSDS и FDS на Helium FXT 5W30 - масло по ILSAC-GF6.

 

 

Helium-FXT-SAE-5W30_MSDS.pdf Helium-FXT-SAE-5W30_TDS_1443.83_2021.07.22.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги! 

 

Надявам всички сте топ и ви е мега добре! 

 

Искам да уведомя, че премахвам Petro Canada от портфолиото си. 

 

Може би ще бъдете разочаровани от това, но искам да предлагам само най-доброто на вас феновете. 

 

Много биха казали, че са доволни от Петрото, защото не ви го гори, защото е по ILSAC, защото е по евтино, защото еди какво си друго... 

 

Но едно ще кажа, тествам съм вече на доста двигатели, и в работата на двигателя няма нищо общо когато колата е с Pakelo или която и да е друга марка. 

 

Може би звучи като да се фукам или че искам да набутвам някакъв продукт на своя глава... 

 

Опитайте и тогава ще видите, че не говоря празни приказки. 

 

Поздрави! ❤️

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/27/2022 at 4:30 PM, Rakeem said:

За първи път чувам за тези масла и нямам представа какво представляват, няма и никаква информация в нета, за разлика от множеството анализи на Петро, но.....

Гледайки дейта шийта на Петро 0w20(това слагам напоследък и това ме интересува) и на Пакело 0w20, по нищо Пакелото не превъзхожда Петрото, дори напротив.

Не виждам как това масло може да бъде ПАО бизирано. 

Според мен това масло е хидрокрек + малък процент ПАО(евентуално), с по-ниски нива на сулфатна пепел и ТБН от Петрото, което е признак за по-беден пакет добавки, като последното не кореспондира с нуждите на дъртите ни бензинови Хонди с верига.

В този ред на мисли, тезата ви за отпадането на Петро за мен е несъстоятелна.

Цената от 26лв. се доближава до цената на масла, които са доказани синтетики и не виждам как може да убедите някой в качеството на маслото, посредством личните ви възприятия и усещания.

Направете химичен анализ на маслото или си осигурете от производителя, за да бъде всичко правдоподобно.

 

 

Точно тебе не искам да те убеждавам в нищо. Опитай и ще разбереш, че маслата нямат нищо общо.

 

Това какво пише в data sheet-а и това което е в действителност няма нищо общо.

 

Но както казах, не искам да убеждавам никой в нищо - има два типа хора такива дето са дървени философи и само плямпат и другите дето са с отворено съзнание и решават да пробват.

Редактирано от tsonev.autofix
  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Днес премахнах цените на Pakelo от поста ми по-горе.

 

Идеята на това е, че от фирмата в Италия ми направиха забележка, че този продукт се разпространява единствено от уста на уста и от това, че клиентите са доволни от маслото.

 

В крайна сметка, хубавия продукт наистина се продава от самосебе си, когато хората разберат за него. До сега имаме над 170 обслужвания и няма човек с отрицателна обратна връзка!

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти приятели,

 

От няколко дни си пиша с Холандската фирма за усилени и тунинг окачвания Hardrace Europe. 

 


image.png


Договорихме да ми дадат права да ги представлявам в България и това е супер яко! :bg:

 

Знам, че е пълно със зарибени хора тук в България, които искат не само колите да са им направени от-до, но и търсят качествени неща. :punk:

 

Пишете ми за да проверяваме и даваме цени. :D

 

Поздрави! 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна и бърза комуникация - изключително точен. Засега само масло съм взел (за него ще пиша след няколко седмици), но ако се наложи някакъв чарк да вземам (дано не се налага де), знам към кой да се обърна. Ранния следобед поръчвам по Вайбър и на другия ден е при мен. ПРЕПОРЪЧВАМ.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пичове и пи*ки!! :D

 

Поради идването на черния петък решихме да пуснем 25% отстъпка от цените на Pakelo. 

 

Хайде сега, всички дето сте го пробвали и ви кефи, и тези, които се чудите поради по-високите му цени - това е вашия момент.

 

Поздрави!

 

Cheren Petak.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро to everybody! :worthy:

 

Вчера официално получихме първата си поръчка на японски части директно от Япония. 

 

И бързам да кажа, че това не е нито един от познатите ни канали за поръчка на части за японски коли, затова може да къртим още повече с добри цени.

 

Ако ви трябва нещо - пишете ми!

 

Поздрави! :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък от днес...

 

Сме официален представител на SpeedFactory.

 

Всички онези неща, които сте ги гледали в сайта им и сте точили лиги, можем да ги докарваме и да правим цени за тях.

 

За повече инфо - знете къде сме, знаете и телефоните!

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бях обещал на Стефан да напиша мнение за маслото. Мнението ми е чисто субективно и не съм правил замеравания с някакви пособия или апаратура. Преди месец и половина сложих Пакело 5W30 - двигателя стана по-тих и хапва по-малко масло (поне 2 пъти по-малко). До момента са изминати 1100км. почти само градско. Предното беше Бардал 5W40 - за такъв период и пробег "изчезваха" 250-300мл. (интересното е, че изчезваха когато се кара само градско - на дълъг път не мърдаше и с грам, като изобщо не припушваше при палене и в движение). В момента "липсва" не повече от 3мм. според щеката, като изчаках към 4 часа преди да проверя и е спряна на относително равно място.

С няколко думи - не очаквах чак толкова добро представяне откъм разход на масло - взех си 2л повече от необходимото и май за следващата смяна ще си имам половината от необходимото. Изключително доволен съм! :)

П.С. - другия път ще изчакам черния петък ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.11.2022 г. at 8:38, tsonev.autofix написа:

Добро утро to everybody! :worthy:

 

Вчера официално получихме първата си поръчка на японски части директно от Япония. 

 

И бързам да кажа, че това не е нито един от познатите ни канали за поръчка на части за японски коли, затова може да къртим още повече с добри цени.

 

Ако ви трябва нещо - пишете ми!

 

Поздрави! :plane:

Не ползвам фейсбук, може ли други контакти 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След една-две поръчки на консумативи от Стефан, включително OEM, съм доста доволен.

Бързо, лесно и точно! Препоръчвам!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 12/28/2022 at 10:21 PM, note said:

След една-две поръчки на консумативи от Стефан, включително OEM, съм доста доволен.

Бързо, лесно и точно! Препоръчвам!

Благодаря за обратната връзка! За много години и Божествени благословения!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам оригинален ключ за Honda - ненарязан. Става за всички модели. Бях го поръчал за клиент и не се появи да го вземе. Цена - 100 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...