Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги. Вчера надвечер претърпях лек инцидент и сега съм в дилема. При разминаване с един тир, се вдигна камък от асфалта и ми удари предното стъкло. Уви колата няма каско а по гражданска разбрах, че няма да ме угрее. Та чуденката ми е как да процедирам? Вариант първи е да го залепят, като човекът ми гарантира, че 25-30 лв ще го направи, но ще личи и няма да ми хареса. Вариант втори е да сменя прозореца с китайски за 250 лв. Притеснява ме качеството, отблясъците и пречупване на светлината. Вариант трети за 430 лв ми слагат стъкло Pilkington. Доколкото разбрах това е читав производител. Стикера на застраховката питах и ми казаха, че се преиздава за 1-2 лева. Стикера за преглед обаче, не го преиздават а не знам дали ще може да се свали. Та ако някой е сменял челно стъкло ще съм благодарен да сподели опита си. 

Благодаря.

20220203_165507.jpg

20220203_171019.jpg

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стикера за прегледа може да се премести, но се разлепя по краищата след новото залепяне. Не пада, седи си, но не е приятно. Ако процедурата по залепянето не е дълга и сложна, защо да не пробваш? Не виждам причина да не изглежда като ново, ако е добре направено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е дълбоко. Утре ще го пробваме с лепене, пък ако не стане ще му мисля. Ще се надявам някой да сподели мнение ако колегите са сменяли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако повредата не е пред очите на шофьора, опитай залепване... Питай и други майстори, виж направени поправки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето има 1 дзънка, но е доста по-малка. За половин година след лепенето не е мръднало. Идеята на тази процедура е не козметична, а за да не се цепи повече. Струва си да опиташ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма тръгнали "мустаци" встрани по 10 - 20 - 30 см това нещо се оправя, другото условие е да не е точно в зрителното поле на водача, не заради друго а заради изкривяванията в "картината" . Гледал съм и по-големи поразии да се оправят, запълват го със специално лепило което се втвърдява от ултравиолетови лъчи. Лично гледах това лято мой познат го правеше на челно стъкло на автобус, а там стъклото е доста големичко и скъпо, изобщо не личеше къде е ремонта. Дано да ти се получи с майстора и ремонта!

ПП - сега загледах по-детайлно снимката и се виждат мустачета които доста усложняват нещата, все пак този който ще го прави ще прецени най-добре.

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да се залепи добре и да не си личи, трябва да не се допуска замърсяване, т.е. веднага след инцидента да се запечата с нещо. Понеже при лепенето първо изтеглят въздуха с вакум и после се инжектира лепилото. Ако има прах/мръсотия, лепилото не може да изпълни оптимално пукнатината.

Правил съм два пъти такова лепене на предишнат ами кола, получава се доста добре, тук обаче е доста голяма люспата и може и да си личи.

Няма по-хубаво от оригиналното стъкло и ако не ти е в зрителното поле, опитай да го залепиш.

Ако пък решиш да сменяш стъклото - със сигурност аз бих избягнал евтино китайско стъкло, поради ред причини. Пилкингтон е една от марките за OEM вграждане, така че с тази марка със сигурност няма да сбъркаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето има подобен удар от камък. Рсзбира се гражданската не покри ново стъкло. Защо ли!?
Един човек го оправи за 40 лв. Гарантира че няма да се спука. 1см е цялото и е леко в дясно от водача, тоест не пречи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, че се коментира Гражданската отговорност... Тя е, ако някой, известно кой, ти причини щети по негова вина, неговият застраховател ти изплаща обезщетение. В случая само Каско покрива всякакви щети, независимо кой ги е причинил...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. След малко отивам да го лепя пък да видим. Гражданската я споменавам понеже е ясно кой, но не по негова вина е причинил щетата. Подал съм сигнал на 112 веднага и от видеорегистратора съм извадил номера на камиона, свързах се с фирмата и те ми дадоха контакт на шофьора. Той от своя страна не възрази да попълним двустранен протокол. Съдействие на 100% от всички, НО тук идва тънкия момент със застрахователната компания. Говорих с няколко познати и всички са на мнение, че по гражданска макар и с протокол нищо няма да ми изплатят. Това е пътен инцидент с известен причинител, въпреки всичко не се покрива от гражданската отговорност. Здраве да е. По-късно ще кача снимки преди и след. Иначе люспата е леко изместена от средата на стъклото и не ми е в полезрението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Ivan_Ch написа:

 Говорих с няколко познати и всички са на мнение, че по гражданска макар и с протокол нищо няма да ми изплатят. Това е пътен инцидент с известен причинител, въпреки всичко не се покрива от гражданската отговорност.

Мен ми платиха по гражданската лекият удара отзад. Аз и виновника, който ме натресе имаме двустранен протокол (при един и същ застраховател - случайност).

Оценка и завеждане и на щети + регресен иск към причинилия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре се консултирай с юрист - когато ми отказаха обещетение от БулИнс, говорих с тази кантора, която се занимава с обещетения по гражданска отговорност, и ми дадоха много аргументиран отговор, защо ми е било отказано обещетението. Консултацията по телефон е безплатна.

Тук ситуацията е доста особена - хем има ПТП, хем няма контакт между двете превозни средства...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и има причинител, но не и виновник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ceco_accord написа:

Мен ми платиха по гражданската 

 

И на мен са ми изплащали щети по гражданска с протоколи, но в случая няма ПТП и няма виновник.

@Terje Благодаря колега. Ще звънна за консултация и ще дам обратна връзка, за да трупаме опит, но аз щетата не съм я завел. Реших да залепя стъклото преди да е станало по-зле. За 30 лв ми го направиха, но остана матов участък. Не ми се харчат време и нерви за такива неща. Ето резултата.

20220205_112649.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, по-добре е.

Трябва на дзънката веднага да се лепне тиксо, за да не се цапа. Иначе трябва да се шлайфа и полира преди пълненето, но е трудно да е перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека ме предупреди, че ще личи понеже е много дълбоко и не може да го почисти, защото е пробит целия външен слой стъкло ако съм разбрал правилно. Не е шарлатанин понеже работи от 100 години тази работа. Пред мен върна един, като му обясни че неговото стъкло го държи само фолиото между двата пласта. Не пожела да му вземе парите напразно.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си бил при този след Екото на Пещерско, посока кортовете на Пиронкови, няма да имаш драма освен това, че личи.

Преди години бях при него с предната си кола, лепна го и нямах никакви драми, въобще не си личеше, но не беше толкоз дълбоко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Ивелин ми го прави. За сега остава така, пък ако тръгне да се пука ще го сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...