Jump to content
Djaksel

Предпазител за памет на седлаките

Recommended Posts

Здравейте,

 

Това което се получава е, че седалката запаметява или поне така показва позицията на седалката, но след като я помръднеш без значение накъде, след натискане на запаметената позиция, не иска да си я върне. Четох по форуми, единственото което намерих е да разкача минуса на клемата на акумулатора и пак да я закача, но ми се струва рисковано...Та питах се дали може, някой да ми намери точно кой предпазител е на въпросната памет. Аз не можах да открия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се малко вероятно седалката ти да е получила такава форма на амнезия.

 

Мисля, че седалката ще се премести на избраната с бутона позиция, само ако скоростния лост е на "Р". Мисля, че бях пробвал в движение и (предполагам от съображения за сигурност) не става.

 

Друго, което ми идва на ум как да се провери - запамети позиция и размести седалката от нея. Заключи колата и я  отвори с дръжката, докато в теб е ключа, за който си избрал тази позиция (Driver 1 / 2). Обърни внимание, дали седалката се мести, веднага щом я отвориш. Това ще е най-меродавния тест дали паметта работи, защото е и най-голямото предимство на паметта на седалките - че колата си знае кой шофьор я отваря, за да му премести седалката тя.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах почти всички варианти, но уви не става. Пробвах с позиция ''Р", с дръпната ръчна, с натиснат педал на спирачката. Пробвах и с отключването с Driver 1/2 нищо не се получава.

За жалост, в Бултрако, преди седмица като я обслужвах нямаха време, да проверят какво се случва и остана за следващ път...

Но ми беше интересно, да разбера кой е предпазителя все пак да го проверя.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...