Jump to content
leethax

Аларма/централно

Recommended Posts

Здравейте, случи ми се нещо странно одеве. Заключих колата и не знам как стана, но се включи алармата после. Аз до ден днешен не знаех, че имам аларма изобщо на колата, помъчих се пак да я заключа отключа нещо да направя да я задействам пак, но не успях. Някой знае ли как да си я активирам тая аларма за постоянно :D 

хонда акорд 7 2.0 2007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че този модел в БГ няма фабрична аларма, но в Англия има или поне дилърите я слагат преди продажба. Някъде по таблото като заключа мига светодиодче.

Английските имат собствена батерия и сирена в нея, намира се при  десния калник в багажника под кората. Веднъж беше изтощена и при отключване, но с ключа, се задейства и няма спиране... Свалях кората и измъкнах куплунга. Батерията специална, 7.4V, нестандартна, та наместих две бат. от стар телефон и така работи до сега...

При теб вероятно е монтирана допълнително. Може да е включена, а да не знаеш. Пробвай да заключиш при отворен прозорец и отключи вратата от бутона. При отваряне на вратата трябва да се задейства. Изключва се с дистанционното.

При мен имаше начин да се изключват само обемните датчици вътре, когато си оставил куче, но не помня как...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мига ми един червен диод като е заключена на таблото. Само не можах да разбера къде точно да търся тая батерия в багажника ли? Като надигна кората? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нещо не разбрах въпроса. Алармата се е задействала или нещо е индикирало, че алармата е в готовност?

При мен алармата влиза в режим готовност,  като заключа колата с бутон от дистанционното(не съм проверявал дали става само с ключа). На контролното таблото започва да мига червен диод, но няма звуков сигнал. Ако отворя врата през сваления прозорец, алармата се активира и има звуков сигнал, заедно със светлинния. Т.е. звук от моята аларма има само при нерегламентирано отваряне на някоя врата или предния капак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно това се е получило и при мен.. довечера ще го пробвам това което казваш и ще разбере със сигурност. Има ли възможност и при заключване/отключване да издава звуков сигнал? 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение. По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз бих искал да знам🙂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, leethax написа:

Има ли възможност и при заключване/отключване да издава звуков сигнал?

Не.

 

И трябва да дефинираме какво означава "аларма" и "звук". Вградената защита за модела издава звук чрез клаксона. Сигнализацията започва, когато се отвори врата или багажник, без колата (или багажника) да е била отключена с централното (било то с дистанционно или ключалката). Но това няма общо с "алармата", като понятие от 90-те. Нито има отделно дистанционно, нито отделна сирена или шок-датчик.

 

Това, за което говори @JapCar си е класическа афтърмаркет аларма. В Англия се крадне не по-малко от тука. Но не съм сигурен, дали подобни допълнителни аларми вече не са забранени в много части от света. Смущават кучетата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък все си мисля, че светещия диод на таблото е от имобилайзера 🤔 Имам мотор Хонда и като махна ключа, така започва да свети диод на таблото. Няма аларма. Що се отнася до алармата на колата - и моята е с фабрична - няма звуков сигнал при заключване и отключване. Има светлинен. Четох някъде, че ако датчика на предния капак се прецака, колата се заключва но няма светлинен сигнал и не се включва алармата. Съмнява ме да са пуснали звуков сигнал при спиране и пускане на алармата, понеже звука е от клаксона. Ако звука е бил от клаксона, най - вероятно алармата е фабрична както са писали по - горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, leethax написа:

 Само не можах да разбера къде точно да търся тая батерия в багажника ли? Като надигна кората? 

Казах, че моята е английска и е съвсем различна от българските. Батерийката си е вградена в алармата вътре, тя си има мощна свирка, така, че не се задейства клаксона. При заключване/отключване с дистанционното няма никакъв звук, само в единия случай мигат два пъти аварийните, в другия три пъти...

И аз и други ти казаха как да пробваш дали имаш/работи алармата- с отворен прозорец и отваряне на вратата с изваждане на бутона...

Тази на снимката е от предишния, дизеловия Акорд, на бензиновия е същата, но монтирана откъм калника, за това мисля, че е монтирана от дилърите, преди продажба.

20151030_141307.jpg

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Honda_Z написа:

В Англия се крадне не по-малко от тука. Но не съм сигурен, дали подобни  аларми вече не са забранени в много части от света. Смущават кучетата...

Хората дразни..., кучетата, кучета ги яли... :) 

Е, сигурно се краде и в Англия, но е по-малко... А за дъртите хонди..., едва ли.

Километражи също се връщат, но когато колата е по-нова и рядко... Дизеловия Акорд продадох, защото го купих на около 130х.км, но после разбрах от сайта за год. прегледи, че е била такси и е на около 400хил и вече ще ме вкарва в разходи. От тогава реших, че дизелова кола ще карам само ако е до 5 годишна, но и от това се отказах, защото и в Бристол миналото лято се канеха да въведат забрана за дизели в центъра/зелена зона, в широк часови диапазон, но се отказаха. Това лято май ще въвеждат за същите зони/център, плащане за всички коли, дневно около £9, за камиони/автобуси £100... Нещо подобно си го има в Лондон отдавна..., та и в БГ ще дойде някога... :)

 

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах, благодаря за бързите отговори! Ще върна когато тествам

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, имам Акорд 7 2.0i комби, докато чистех колата от снега се включи алармата със звуков сигнал от клаксона. (не знаех, че има аларма понеже я имам от скоро) колата си беше заключена даже ключа не беше в мен. Докато се кача да го взема минаха 5,6 мин алармата си свиреше и светеха мигачите.  По някакъв начин с натискане на бутоните за откл/закл спря колата остана отключване. Забелязах че не мога да я заключа с дистанционното (само отключва). Друго което забелязах е, че не отваря багажника от дистанционното. С ключа отключва и заключва.  Всичко си работеше не знам какво се случи. Ако някой може да помогне. Благодаря предварително

Редактирано от seihito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мини процедурата за обучение на дистанционното.

 

 

 

Редактирано от I_Yordanov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта се оказа, че дистанционното си работи само не отваряше багажника нито от ключа нито от таблото. Ходих при един майстор който се занимава с аларми той каза, че най-вероятно алармата се вкл. защото дава сигнал, че нещо е отворено.  Провери вратите - те са ок. Каза, че сигурно е от багажника.

 

Когато отвориш багажника се чува пискане 4 пъти, кратка пауза и пак пискане  4 пъти. Така докато е отворен багажника това пискане се повтаря. Майстора каза, че това не е нормално и това пискане 4 пъти значело нещо.

Въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с такъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не ти се доотваря вратата. Колега имаше подобен проблем и след смяна на амортисьорите, май всичко му е наред сега.

 

 

Има още теми разбира се, но вече търсачката трябва да свърши работа...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...