Jump to content
E.Avramov

Регистрация в КАТ - Евро категория

Recommended Posts

Здравейте колеги,сблъсках се със следният казус.Отскоро съм щастлив собственик на Хонда CR-V 3 2.2 150 к.с.-2011г. внесена от Испания и закупена от дилър от Русе.Проблема дойде при регистрацията в КАТ -Разград.Казаха ми,че в Испанският талон няма записана Евронорма,съответно и в големият талон при новата регистрация не пише Евростандарт,а би трябвало да е поне Евро 4.Съответно и данъка на джипа ще е голям.Трябвало официялен дилър или сервиз да ми издаде по Вин номера подпечатан документ за Евронорма и съответно да сменя наново талоните в КАТ.Ще бъда благодарен ако някой ме насочи какво трябва да направя.Ако има колеги с подобен проблем нека пишат.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако - сертификат. 

Потърсете във форума, ключова дума "данък". 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно Промяна в КАТ не е настъпила и вероятно никога няма да настъпи :dunno:. Действивително, освен да се свържеш с Бултрако и да ги питаш за удостоверение не виждам какво друго можеш да направиш. Струва си, защото ти си с Евро 5 и разликата в данъка ще е драстична.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, inspektora написа:

Очевидно Промяна в КАТ не е настъпила и вероятно никога няма да настъпи :dunno:. Действивително, освен да се свържеш с Бултрако и да ги питаш за удостоверение не виждам какво друго можеш да направиш. Струва си, защото ти си с Евро 5 и разликата в данъка ще е драстична.

Само да на се налага да пътувам до София или Пловдив,че доколкото знам във Варна са го закрили а в Русе няма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти го искат черно на бяло ще се озориш :( А нищо не им коства на толупите да проверят (сверят) ВИН-а и да чекнат където и да е. Обаче...нали затова са "институция" - да ти стъжнят живота.

Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. При мен беше същата сага с регистрацията в КАТ Бургас ( и моята беше от Испания) . Бултрако ще ти изпратят сертификат (искат номер на рама) - около 20-30 лв + доставка , и после пак на канал в КАТ за смяна на талон ( такси , висене по каналите и т.н) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Alex_ace написа:

Здравей колега. При мен беше същата сага с регистрацията в КАТ Бургас ( и моята беше от Испания) . Бултрако ще ти изпратят сертификат (искат номер на рама) - около 20-30 лв + доставка , и после пак на канал в КАТ за смяна на талон ( такси , висене по каналите и т.н) .

Колега някаква връзка с Бултрако/тел или имейл/ с който се свърза и ти отговориха?? Ще бъда благодарен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен около 50лв струваше документа от Бултрако , пращаш им на email сканиран талон и те после по Еконт или каквото желаеш ти изпращат документа.С него в КАТ , само за смяна на талони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...