Jump to content
emonai

Проблем с оригиналните мултимедии през 2022

Recommended Posts

Да това е мн важно да се знае! Къде се слага този конвертор? Да разбирам, че буксата на оригиналната камера не се преправя за китайчетата?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.01.2022 г. at 20:02, Julian Voinov написа:

Принципно съм доволен от оригиналната мултимедия, има нужда от шлифоване малко е квадратфайтър😎 но за годините си е 6.

На теория има си и екстри ,като bluetooth- който не работи естествено! ....

Сигурен ли си за bluetooth-а? Изпълни ли правилно процедурата за свързване на телефона? .... Аз моя го ползвам почти 8 години с различни телефони, даже с времето си създадох гласова телефонна книга за по-важните номера... Остава свързан с телефона дори да съм на 4-5 метра от колата... и се свързва автоматично с телефона щом врътна ключа..

 

https://www.youtube.com/watch?v=FnqgfcDPFn4&t=110s

Редактирано от FALKONETTI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, FALKONETTI написа:

... и се свързва автоматично с телефона щом врътна ключа..

И моя работеше без проблеми дълго време, в един момент започва да се свързва когато си иска и колата губеше ток няколко месеца, водих я по доктори, които нищо не откриха, докато се сетя да проверя тук във форума, изключих буксата, както бяха описали колегите и край с проблемите. Сигурно в някакъв момент ще си купя нов модул, стига да оправят проблема с часовника, иначе не си струва. Един нов модул е колкото китайска мултимедия. :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм,че нещо по bluetooth-а не работи! Пробвах няколко пъти но системата ми съобщава да повторя,говори на английски което е добре но уви оставам с впечатлението че микрофона не работи! В едно от менютата на системата видях тест на микрофона при който би трябвало да се направи запис и след това да го чуеш но и тук греда,отелно има някакъв индикатор за нивото на звуко улавяне в това меню но и той не помръдва! Не знам кое не работи но все нещо не работи!

271097629_632418524738827_1291016360466060660_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво намерих в американския форум:

Google Преводач>"Sticky вече е затворен за публикуване, но в полската FB група един от членовете намери решение за проблема с часовника 2022 в cr-v III.
Не мога да го тествам сам, тъй като вече бях заменил устройството си с android станция, но вече няколко членове съобщиха, че работи.

1. Запалване на ACC
2. Задръжте едновременно карта+меню+стрелка назад за няколко секунди, докато видите сервизно меню
3. Натиснете бутона 'open' и извадете навигационното DVD!!. С DVD диск вътре това решение няма да работи!!.
4. Натиснете „затвори“, за да затворите екрана.
5. В сервизното меню изберете „функционално меню“ и следващото „GPS изпращане време“
6. Задайте правилния час и дата със стрелките на екрана и щракнете върху SET . Ако натиснете връщане без SET, няма да работи
7. Връщане към главния екран

Това е всичко. Можете да върнете navi dvd, ако желаете, но се съмнявам, че през 2022 г. някой ще използва този navi"

 

...Не съм го тествал - не знам дали работи...

Редактирано от FALKONETTI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако горният метод работи, ако поръзсъждаваме - излиза, че този бъг го вкарва навигационното DVD, като са писали диска не са предвидили вероятно, че няма да има повече обновявания... от което следва, че има вероятност с нов диск да оправят проблема, разбира се срещу заплащане😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, FALKONETTI написа:

Вижте какво намерих в американския форум... 

Благодаря, ще опитам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно но ако правилно разбирам, ако оправим часовника губим навигацията така ли?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм тествал, но съдейки от метода излиза, че трябва да избираш между часовник и навигация - ако вкараш диска връщаш проблема с часовника, но пък имаш навигация. За мен възниква друг въпрос като извадиш диска - излиза екран на който пише No DVD, и който можеш да махнеш само ако превключиш на аудио или радио - тогава ще можеш да виждаш и часовника в умален формат...което е тъпо, обикновено докъто карам много трудно успявам да го видя без да разфокусирам вниманието си за дълго... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм същия. Но ако все пак този метод проработи това значи,че проблема е в диска и евентуално ще има решение без да се налага смяна на цялата навигация.

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от kvd74
Не цитирай предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.01.2022 г. at 10:49, FALKONETTI написа:

Вижте какво намерих в американския форум:

Google Преводач>"Sticky вече 


При мен не сработи. Интересното е, че като влязох в това меню часът беше актуален, но датата беше 2002 година. Сверих датата, натиснах “Set”, но след като се върнах на началната страница часът си беше занулен отново. Пробвах пак и часът отново се занули.

Редактирано от kvd74
Не цитирайте цял дълъг пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, dian_89 написа:

Сверих датата, натиснах “Set”... 

Опитай без да сверяваш датата, само часа да е верен. Можеш да използваш и 2005 година, тогава и дните от седмицата ще съвпадат с тази, ако е важно за теб. Важното е да не слагаш сегашната година, а вероятно ще трябва да се изключи автоматичната проверка за часова зона.

Редактирано от emollient

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви и при мен не сработи! След като влязох в менюто от 3 бутона видях наистина ,че времето годината и месеца  са грешни ! Извадих дискът и реших да пробвам с каквато и да е промяна но не приема даже и 2003 г. т.е никаква манипулация !

Друго нещо ми е чудно. Защо дата и годината са такива а именно 28.05.2002 година от къде тази дата ,имал съм др коли който като им резетнеш часовника показва дата от първата версия на софта но 2002 3 генерация е била още в молива?! Другото е че оригинална мултимедия на теория има възможност за ръчни корекции но дефакто не работят защо?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 10.01.2022 г. at 10:49, FALKONETTI написа:

Вижте какво намерих в американския форум:

Google Преводач>"Sticky 

Мани тоя гугъл преводач, дай линк към оригиналния пост.

Редактирано от kvd74
Не цитирайте цял дълъг пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Sticky is now closed for posting, but on Polish FB group one of members found a solution for 2022 clock problem in cr-v III.
I can't test it myself as I already had replaced my unit with android station, but already a few members reported that it works.

1. Ignition on ACC
2. Hold simultaneously map+menu+back arrow for a few seconds until you see service menu
3. Press 'open' button and remove navigation dvd!!. With dvd disc inside this solution will not work!!.
4. Press 'close' to close the screen
5. In service menu select 'functional menu' and next 'GPS send time'
6. Set correct time and date with screen arrows and click SET. If you hit return without SET it won't work 
7. Return to main screen

That's it. You can put back navi dvd if you like, but i doubt that in 2022 someone is using this navi "

 

https://www.crvownersclub.com/threads/clock-fault-merged-master-thread.224326/page-12

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/10/2022 at 10:49 AM, FALKONETTI said:

Вижте какво намерих в американския форум:

 

И при мен не сработи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един файл за скритите менюта. На Акорда от подписа ми работи, не знам как ще е при Вас. Трябва диска да е в навигацията и да е прочетен.

 

Honda_Navigation_System_-_Secret_Menus.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И аз пробвах какво ли не и няма оправяне. Супер дразнещо е!
Някой звъня ли в Хонда България да пита какво мислят за този проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.01.2022 г. at 19:00, johnie написа:

Кьорфишек! След снощната настройка сутринта показваше часа и минутите които съм сверил вечерта 😳 😆

И при мен е така, няма управия. Изгледах доста клипове на различни езици, макар, че разбирам и се оправям само с руски, но картинките са красноречиви - повтаряш онова от картинката и се получава нещо, ама не това което искам. При мен се получава обратно броене - натискам +, а часовника смъква с един час, вместо да качи един час. С голям зор докарах часа до показанията на ръчния ми часовник, с две, три минути разлика. Гася, паля и о чудо показва точно време, като на ръчния. Оставям колата за няколко часа паля и показва времето което съм настроил. Пробвах да върна годината назад, оставям на ръчно и пак нищо.

Това е трето ЦРВ което карам и винаги проблем с часовника. Досега съм карал единички, когато купувах втората единичка, имаше една на която часовника работеше и въпреки, че изглеждаше перфектно, я отказах, и си купих без работещ часовник. Тази я купих 2022 и въобще не ми направи впечетление часовника. Просто отидох в автокъщата, платих, те ми я обслужиха и докараха на входа на КАТ. Не слизам от нея и часовника дразни не мен а ЖЕНАТА и затова се зарових.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде август, а часовника не се сверява, дали математически на 3.3. 33 година ще пасне със софта на мултимедията ни? Шегичка!

Редактирано от emonai
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало след 17.08.2022. Ето малко по-подробна информация и вътрешно ръководство на Хонда, за тези които не им се чака. Не съм го тествал лично. 

https://didhondafixtheclocks.com/

 

Между другото скоро се обаждах в сервиза на Бултрако за друго, та попитах и за часовника ще стане ли август. Казали са им, че по-скоро сега имало нова дата - октомври 2022, но все пак и малка надежда за август. 

Редактирано от digunan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така, дойде 17.08.2022 и наистина при мен нещата с часовника се оправиха,  вече имам точен час на навигацията. Не се ресетва със всяко вкл. /изкл. Единствено трябва ръчно да се добавят 2 часа за лятно часово време. 

IMG_20220817_095624.jpg

Редактирано от digunan
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен се оправи часовника, трябваше само да го бутна ръчно един час напред.Помни си всичко е ок вече!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Часовника се оправи, интересно че така и не се завърна дата, която изчезна заедно с появата на неточния час. Изчезна и настройката в скритото меню на алпин навигацията, която си работи с оригинален диск и нищо не е променяно като цяло. Единствено дата се показва в менюто на GPS модула където си стои 2002.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За датата прочетете в линка,  който съм дал в пост 62. Общо взето за нея за момента няма никакъв шанс. В самия линк,  който съм дал има друг линк,  към пдф,  който е сервизен на Хонда. В него е написано за датата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера 19.07.2022 г. часовника на навигацията на CR V -  2011 г. се свери и тръгна нормално!

При вас как е?

Редактирано от docadoc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Работи си идеално!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май проблема с часовника се оправи през август месец. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не се е оправило. 
Трябва ли нещо специфично да се прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всяко стартиране на двигателя занулява ли се часовника?

Ако не - влез в настройките на часовника и го свери!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз имам същият проблем, но само с часовника... Явно ще взимам и аз някое китайче

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...