Jump to content
emonai

Проблем с оригиналните мултимедии през 2022

Recommended Posts

Здравейте, забелязахте ли, че има проблем с оригиналните мултимедии? При всяко палене часовника се рестартира и започва от 3 часа. Знаете ли кога ще се синхронизира сателита? Или договора е приключил? Не дай си Боже!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха сега видях, че във фейса темата се дискутира яко!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един Американски форум се предполага, че е софтуерен проблем, породен от факта, че числовата стойност на датата и часа след 2022 година (202201010001) не може да се побере в числовия тип използван във софтуера, който поддържа стойности до 2147483647. Същия проблем е ударил и Макрософт имейл сървърите.

 

https://www.crvownersclub.com/threads/clock-fault-year-2022.224326/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споменава се във фейса и за повишена консумация на ток при вкаран код на навигацията, и липса на консумация, ако си иска код. Т.е. да откачим акумулатора за кратко  или да включим зарядно за по- дълго време в гараж и не се кара често. И да чакаме решение на проблема.

Редактирано от majpetkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така...

Опитвах се да въведа точно време, но на другия ден след като я запалих показваше 3:00 ч.

Дано някои напише как да се реши проблема.

 

П.С. CRV 2008 N22A2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AAAA късно видях темата....от вчера забелязах този проблем...пробвах какво ли не, напоследък ми пада акумулатора, особено последната седмица и започнах да паля трудно...помислих, че при паленето съм шокирал мултимедията, тази вечер пак правих експерименти и забелязах, че навигацията не ме позиционира правилно...ядосах се - разкачих акумулатора и.....😬😲нов проблем- след въвеждане на кода - Сив екран с червени надписи - <Поради прекъсване на захранването - системата отново трябва да открие спътниците - процеса траел по-малко от 10мин. на запален двигател> ...да ама не...така си и остана тоя гаден екран след повече от 10мин. т.е. спътници не са открити..гадост.. !!!ВАЖНО - ако искате да си ползвате нормално мултимедията - без този екран, без часовник и навигация - т.е. Радио, CD или мемори карта - НЕ РАЗКАЧАЙТЕ АКУМУЛАТОРА И НЕ РЕСЕТВАЙТЕ МУЛТИМЕДИЯТА...изчакайте някакво решение на проблема, ако се намери такова ... аз вече се прецаках

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха, токущо прочетох в посочения от колегата по-горе форум, че колегите са пуснали жалби до Хонда за този проблем, а от Хонда им отговорили, че вече са запознати и че техните инженери вече работели по решаването му, ако не успеят - то всичко щяло да се оправи от самосебе си през Август 2022...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Явно ще чакаме решение на този проблем, че е доста неприятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...След ресетване на мултимедията(разкачане на акумулатора) ми се появи този екран и няма махане...

 

20220104_103328.thumb.jpg.690996a751d8a94a6b9e929e31acfd5e.jpg

Редактирано от FALKONETTI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа,забеляах.Вече си помислих ,че акумулатора си заминава и поръчах нов.Благодаря за предупрежденията и не разкачах / ресетвах нищо.

Работи ли ви навигацията нормално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера разкачих, но без телефон най-вече и без радио е гадничко. За това днес го закачих червеният надпис предупреждава, че колата не трябва да е близо до сгради и големи дървета. Подадох кода извън София и веднага се закачи и навигацията е вярна и блутута работи. Само часовника се рестартира при всяко палене. Не виждам логика да дърпа ток на st.by, но е възможно и така да е. Та повтарям, далече от сгради и високи дървета!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се присъединя към глобалния проблем!

От година и половина съм собственик на 3 генерация и тъкмо отвикнах от досадното сверяване на часовника и ето на проблем!

И в англоезичните форуми горещо се дискутира този пробмлем споменава се евентуално Август 2022 но дори и да е така ние в бг как ще разберем?

Автоматично ли ще се оправи или трябва да се сменя нещо?

Относно завишената консумация на ток не съм мерил но не ми звучи логично ако до сега не е имало проблем само заради часовника вс да се срине, защото навигацията си работи показва си всичко което и преди показваше само не се знае колко е часът!😭

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз нямам такъв проблем. Снощи бях разкачил акумулатора да се зарежда, днес сутринта го закачих и ми показа 3:00 ч., но си го сверих без проблем и медията си работи.

Прилагам линк с видео ако мога да съм полезен с това

https://m.youtube.com/watch?v=z4x9lAZ3lZQ

Усмихната и здрава да е новата година! За всички любители на марката специални адмирации!

:hondarulez:

20220104_185621.jpg

:honda:

Редактирано от johnie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли да изключиш от контакт и след това отново да включиш? При мен при всяко запалване часовника се ресетва на 03:00 часа, играх си настройвах го и то по много извратен метод, докъто уцеля точния час, тъй като в настройката показваше съвсем друг час и...при следващо запалване - отново 3часа. Относно навигацията - вчера въобще не ме позиционираше на картата - вижда се че се движа - картата се мести, само дето я карах през поля и гори тилилейски и непрестанно се опресняваше ако случайно пресека някакъв път...да не говорим за сивия екран с червените надписи, който ми се появи снощи след разкачане на акумулатора и не искаше да се махне до днес(всъщност екраните са два - този който съм качил по-горе е втория). Днес успях да излезя от сивия екран и отново имам нормално стартиране на мултимедията, тествах навигацията - позиционира ме сравнително добре - не съм и задавал адрес, но уцелваше пътищата, но часовника си остана на 3:00 часа. Днес правих разни експерименти и нещата се понаместиха - първо някъде прочетох че като задържиш бутона за включване - правиш хард ресет - при мен реално нищо не се случи, изключих от контакт, пак запалих - извадих DVD диска, угасих, изключих от контакт, запалих - поставих обратно  DVD диска - появи ми се сивия екран за 10-15 секунди и воала - екрана с часовника...

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега, това означава ли, че часовникът ти вече не се връща на 3 часа при всяко запалване?

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен сякаш проблем има само с часовника. Или поне друго не виждам. Позиционирането е ок. При всяко палене часа е 11:30. Интересно, че дори да му дам ръчно сверяване и го наглася на колкото трябва на следващото палене пак е така. 11:30. Каква е логиката на това ръчно сверяване изобщо?

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Off Topic
Off Topic

Включвах изключвах - часовника си е ОК. Утре, когато запаля ще видя! 

 

Колеги аз нямам такъв проблем. Снощи бях разкачил акумулатора да се зарежда, днес сутринта го закачих и ми показа 3:00 ч., но си го сверих без проблем и медията си работи.

Прилагам линк с видео ако мога да съм полезен с това

https://m.youtube.com/watch?v=z4x9lAZ3lZQ

Усмихната и здрава да е новата година! За всички любители на марката специални адмирации!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, emollient написа:

Привет, колега, това означава ли, че часовникът ти вече не се връща на 3 часа при всяко запалване?

Не часовника винаги показва 3.00 часа и работи докъто колата е на конакт, запалена, при следващо запалване отново показва 3.00

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, значи си чакаме да го оправят централно. :)

Хубав ден на всички!

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък винаги започва от 11:30. Изнервящо е, че няма ръчна настройка. Тоест има, но след всяко запалване пак си дърпа от сателита. Какъв му е смисъла не разбирам. Има там едни отметки за авто ала бала, спирам ги и пак същата работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, frizzante написа:

При мен пък винаги започва от 11:30.

Ако дадете ресет на настройките на часовника и включите автоматичното разпознаване на часовата зона, би трябвало и при Вас да започне да показва 3.00 часа при всяко стартиране на колата, докато не оправят проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
20 hours ago, Julian Voinov said:

Хайде и аз да се присъединя към глобалния проблем!

От година и половина съм собственик на 3 генерация и тъкмо отвикнах от досадното сверяване на часовника и ето на проблем!

И в англоезичните форуми горещо се дискутира този пробмлем споменава се евентуално Август 2022 но дори и да е така ние в бг как ще разберем?

Автоматично ли ще се оправи или трябва да се сменя нещо?

Относно завишената консумация на ток не съм мерил но не ми звучи логично ако до сега не е имало проблем само заради часовника вс да се срине, защото навигацията си работи показва си всичко което и преди показваше само не се знае колко е часът!😭

Зависи какво е естеството на софтуерния бъг. Ако софтуера е написа така, че да речем бъга се проявява само за дати преди Август 2022, то след тази дата проблема автоматически ще изчезне. Ако е необходим фикс обаче, демек поправка на софтуера, то тогава този фикс ще трябва да се инсналира по някакъв начин, дали с навигационен диск или по друг начин нямам представа, но предполагам от Бултрако ще могат да съдействат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали нещо в сервизното меню на навигацията няма да е от полза? Някой ровил ли е там? Преди го бях човъркал и има доста настройки, калибровки и тнт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някъде можеш да намериш настройка на системна дата и я върнеш на предишна година примерно 2015 може и да сработи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кьорфишек! След снощната настройка сутринта показваше часа и минутите които съм сверил вечерта 😳 😆

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

 

Днес и аз забелязах, че часовника в колата показва с един час напред. Опитах няколко пъти да го сверя от менюто на навигацията но на таблото не се случваше нищо . Сега разбирам че е софтуерен проблем !

 

 

Редактирано от Stefan A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 3.01.2022 г. at 13:47, emonai написа:

Здравейте, забелязахте ли, че има проблем с оригиналните мултимедии? При всяко палене часовника се рестартира и започва от 3 часа. Знаете ли кога ще се синхронизира сателита? Или договора е приключил? Не дай си Боже!

 Здравейте!

Не видях темата на emonai и ден по-късно пуснах тема с заглавие "Часовник навигация". Проблема е от производителя, а не от колите ни. Така, че не човъркайте навигациите! Зададеният ръчно час, остава същия при всяко стартиране на системата. Чакаме да решат проблема от Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В посочения от колегата по-горе форум прочетох коментар, че Acura са имали подобен проблем през 2017г. и така е останал неотстранен, а също и други коментари, които насочват какъв е вероятният проблем и че може да се окаже хардуерен, а не софтуерен: 

"It hasn't been in the news much but yesterday the date was written by many computers as 2201010001 (YYMMDDHHMM). Many older computers that store the date this way cannot handle any number bigger than 2147483647, so as soon as the year began with a 22, it fails and can no longer register the date/time correctly."

Извинявам се ако превода не е много точен> "Това не е било в новините, но от вчера много компютри изписват датата като 2201010001 (YYMMDDHHMM). Много от по-старите компютри, които съхраняват датата по този начин, не могат да обработват число, по-голямо от 2147483647, така че веднага щом годината започне с 22, тя се проваля и вече не може да се регистрира датата/часа правилно."

и

"The reason this is occurring is due to the failure to convert the Jan 1st, 2022 to a signed int as 2201010001 is larger than 2147483647 (the maximum number that an int32 can hold)."

> "Причината за това се дължи на неуспеха да се преобразува 1 януари 2022 г. в изписано цяло число като 2201010001, което е по-голямо от 2147483647 (максималният брой, който 32 бита може да съдържа)."

и

"Now I understand the so-called Y2K22 bug. Firmware uses 31-bit (integer) instead of 32-bit (unsinged integer) to store the day/time info. So 2 ^ 31 = 2,147,483,648 which is the maximum for storage. The day/time format is like YYMMDDxxxx. That xxxx is for some specific info I guess. So for 2021/12/31 = 2,112,31x,xxx is working fine. However, for 2022/01/01 = 2,201,01x,xxx which exceeds the maximum 2,147,483,648. I really don't know why the firmware engineer would choose integer instead of the unsinged one for storing day/time information."

> (Google Преводач) "Сега разбирам така наречения бъг Y2K22. Фърмуерът използва 31-битово (цяло число) вместо 32-битово (неподредено цяло число) за съхраняване на информацията за деня/часа. Така че 2 ^ 31 = 2,147,483,648, което е максимумът за съхранение. Форматът на ден/час е като YYMMDDxxxx. Това хххх е за някаква конкретна информация, предполагам. Така че за 2021/12/31 = 2,112,31x,xxx работи добре. Въпреки това, за 2022/01/01 = 2,201,01x,xxx, което надвишава максималните 2,147,483,648. Наистина не знам защо инженерът на фърмуера би избрал цяло число вместо неподреденото за съхраняване на информация за деня/часа."

От около 2 години спряха обновяванията на картите за нашите устройства, не искам да съм черноглед - дано не са спряли и поддръжката им...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз не искам да съм черноглед но си мисля, че така ще си остане. Поне за сега имаме навигация без часовник, можеше вс да се превърне в цветно радио, като на някои др. марки и модели! Все пак и алито трябва да прави оборот

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз взех да гледам в Алито 😁, лошото е че повечето модели, които се предлагат са несъвместими с нашата версия - оборудваните със заводска навигация, намерих, намерих ако не се лъжа само две изключения, които стават на всички модификации CR-V III генерация...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са лоши,аз от доста време съм с китайче и всичко си работи идеално.Пък и качваш,гледаш и слушаш каквото си решиш.Звука е по-добър от оригинала(моята беше от простите модели)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, zograffa написа:

... всичко си работи идеално.

Има ли Bluetooth за свързване на телефона, ако да, работят ли ти копчетата на волана за вдигане и затваряне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има,но не съм се занимавал с него,карам с хендсфри,така съм свикнал.Ползвам най-вече Waze,музика и анимационни филмчета за децата да мируват😀.Иначе се връзва идеално с интериора и инсталацията е елементарна,аз избрах варианта с механични копчета и врътки.

 

Копчетата за усилване и избор на папки от волана си работят,има опция да си настройваш кое за какво да е.

Редактирано от zograffa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, сърдечно благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм доволен от оригиналната мултимедия, има нужда от шлифоване малко е квадратфайтър😎 но за годините си е 6.

На теория има си и екстри ,като bluetooth- който не работи естествено! Часовник вече и той не работи! Но камерата е 6 надявам се китайчетата да са савместими с камерата!? И аз ги разглеждам и клоня към модел с физически бутони! Какви пари вървят в бг?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя китайската си идва с камера,твоята не съм сигурен дали ще се върже.Обаче камерата в комплекта е доста дървена и е добре да си вземеш отделно по-добра.Аз съм сложил такава на мястото на едната светлина на номера.Стои дискретно,на практика не се вижда и си има диоди за осветлението.Вече 4 години си работи държи на мръсотия и автомивки без проблем.По спомен ми излезе всичко към 370-80лв. от алито,от склад в Европа дойде за 3 дни до вратата с DHL без мито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията,явно ще трябва да се поразровя тук там за всеки случай дали оригиналната камера е съвместима!

 

Редактирано от Julian Voinov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се насочил към едно от тези, но за сега не бързам - ще поизчакам да видя какво ще стане с нашите...

https://www.aliexpress.com/item/1005003070365229.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.38b72e0eI8NQGj

 

или

https://www.aliexpress.com/item/4000540990125.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.38b72e0eI8NQGj

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги . Вече година съм с китайска мултимедия и оригиналната камера. Съвместима е но се слага DC/DC конвертор на за хранванването на оригиналната камера , понеже работи на 7 V  и ако се захрани директно от мултимедията (12 V) - изгаря .

 

Това ползвам аз : https://vikiwat.com/modul-dc-dc-konvertor-ponizhavasht-123-35vdc-3a-3-bg.html

Редактирано от Alex_ace
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, това е важно да се знае! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...