Jump to content
kvd74

Катализатор или друг проблем?

Recommended Posts

Привет на всички и весели празници.

От скоро забелязах изменение на шума от ауспуха и някакви вибрации на газовете. Когато я запаля студена работи с нормален звук, но щом загрее започва едно "пърдене", сякаш на интервали изкарва газовете.

Оборотите не мърдат, реглаж на клапани е правен скоро, ново масло. Средно гърне ново и крайно на наколко години. Скоро е правен и ремонт на главата, нови клапани, гумички и т.н. Мисля, че и разхода на гориво се увеличи, може би грубо с 20%. Развърта се до прекъсвач.

Та, освен проблем с проходимостта на катализатора, нещо друго?

 

Днес бях на тех. преглед и човека рече- Получаваш Еко 2. -И какво значи това?

-Че, можеш да ходиш където искаш с колата, но догодина Еко 1.

- А газовете как са?

- Добре, ама колата ти е стара.!

 

 

Загряла кола, по-долу студена.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро може да се е разместила някоя от ламаринените ламели в заднота гърне. Огледай го и външно. Подобен е звука ако има някъде малко отворче около снадките на 2-та края и цилиндричната част.

На студено и съответно по-високи обороти пулсиращия звук от дупчици в генерацията се "замазва".

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задното гърне е на 5г., Уолкър. Има две 4мм. дупчици за изтичане на конденза. Запуших ги и пак направих клип. Няма някаква разлика.

Разхода се увеличи изведнъж и даже я оглеждах за теч от резервоара и маг.тръби, чак до рейката. Забелязах също, че не "заспива", ( това е когото мине на много бедни смеси и леко забие муцуна ), при каране с постоянна скорост да дълъг път. Също и икономайзера светеше до 120км/ч., а сега още преди това угасва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей @kvd74,

При ремонта почисти ли пътищата на EGR-a?

Писах за това в другата ти тема:

Ако не си, направи го. Задръстените пътища на EGR-a оказват влияние върху работата на мотора, вкл. икономията му.

 

Поздрави и Весело посрещане на Новата 2022 г. :)

Редактирано от emod
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо, не съм. Ще го направя по твоята тема. 

Между другото, тупах задното гърне и дрънчи все едно има шепа ориз вътре. От отворите за конденза изпадат черни парчета метал. Толкова бързо да са се разпаднали преградите вътре!? Външно си е като ново. Ще го сваля да го изтупам хубаво. 

 

Весело посрещане на Новата година.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е изключено да са парчета от питата на катализатора?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сонда или проблем със запалването може би

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

И така, разхода се оправи в началото на пролетта. Първо свалях задното гърне и от него изпаднаха доста метални парчета, две шепи. От това, обаче разхода не се оправи. Успях да развия и ланда сондата, за да погледна питата на катализатора. Очаквах да е затапена и черна, в нея ми бяха съмненията, но се оказа, че е съвсем добре на вид. Бръкнах и с една тънка тел в наколко от проходите и, и стигна до тръбите отдолу. Межувременно скоро смених и въздушния филтър, че май съм го поизпуснал малко, и разхода си дойде на старото място и колата, макар и стара, пак е Икономик :) .

И, според мен, "проблема" беше комплекс от затапен въздушен филтър и застудяването на времето.  

IMG_20220106_125051.jpgIMG_20220412_183425.jpgIMG_20220412_183245.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е съвсем добре на вид. Има доста видима чернилка. Трябва му малко почистване.

Oxicat веднъж на всеки 3 месеца и ще светне като нов. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...