Jump to content
rangchev

Проблем с нивото на маслото

Recommended Posts

Здравейте колеги.Искам да попитам някой има ли този проблем.Меря маслото на пръчката в последните дни и колкото и пъти да меря,все ми показва над максимума.Изпълва цялата мерителна част,т.е. пластмасата оранжевата ,дори обхваща малко от металната част на щеката.А пък съм сипал колкото си е по спецификации,дори и по малко.На какво се дължи това според вас?Ако някой има наблюдения мола да сподели.Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой двигател е това бензин, дизел,колко масло си сипал.

Напиши го поне в профила си да не те питат в всяка тема.

Редактирано от CARPERA
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин. 1.5 турбо,автоматик.

Редактирано от rangchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата Ти тема, са ти отговорили. 

В общата, също има писно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Караш я на кратки разстояния, студена и на econ режим ? Не изгаря добре бензина и отива в Маслото. Писано е много за този проблем на 1.5 с директно впръскване. Варианта е да има софтуерен ъпдейт, който решава проблема. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, Drone написа:

Варианта е да има софтуерен ъпдейт, който решава проблема.

Някой знае ли дали има софтуерен ъпдейт който да оправя нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Honda says oil dilution in the Civic and CR-V 1.5-liter engine is rare and that the company is “acting to provide peace of mind for its customers.” Honda has also issued an update to these Civic/CR-V models and is notifying owners in cold-weather states to bring their vehicles to dealers for repairs"

Звънни в Бултрако,а до решаване на проблема най-елементраното което може да правиш е да слагаш висококачествено пълна синтетика масло и да го сменяш на по-къси интервали.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях чел за един от америка, правеше замерване на качеството маслото преди всяка смяна. Колата беше сивик с 1.5 мотора. При качествено масло, въпреки, че се наблюдава завишено количество бензин в него, то не променя качествата си :)  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.12.2021 г. at 12:01, AzSum написа:

да слагаш висококачествено пълна синтетика масло

Колега, незнам какво масло ми слагат в Бултрако, но мисля че е 0-20w. Ако това се счита за качествено масло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би само така си мислиш,следващия път се поинтересувай какво ти слагат.

Нямаш ли фактура ,или бележка от обслужването там трябва да пише.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.12.2021 г. at 13:39, CARPERA написа:

Нямаш ли фактура ,или бележка от обслужването там трябва да пише.

Погледнах във фактурата 0-20W е маслото, незнам това дали се счита за качествено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0W20 е вискозитета на маслото. Мисля,че точно такова трябва да е при теб освен ако не си хибрид. Качеството произлиза от това каква марка и модел ти сипват Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрано, попринцип на маслото пише Хонда, да се надявам че е ок. Сега м. Януари ще ходя пак на обслужване и ще съм по - наблюдателен какво масло слагат.

 

На 20.12.2021 г. at 10:08, AzSum написа:

Качеството произлиза от това каква марка и модел ти сипват Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.И при мен се получава същия проблем с нивото на маслото.

А самото масло мирише на бензин.

В кой сервиз могат да ъпдейтнат софтуера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, питал съм в Бултрако Пловдив не са и чували за ъпдейт на софтуера за този проблем. Като цяло се опитвай да караш без да е включен еко режима и колата да загрява при всяко каране за да не вкарва бензина в маслото. При мен след като се вдигна нивото с около 4-5мм над максимума бях си запазил час в Бултрако да ми източат малко масло, но вечерта се наложи да направя около 100км извънградско и на другия ден преди да отида в Бултрако реших да премеря маслото и се оказа че маслото е 1мм над максимума т.е. бензина най-верятно се е изпарил по мое разбиране :)

Успех с новите брички. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам нещо....как мога да променя да ми показва % живота на маслото.

В момента показва дни до сервиз

 

20220209_094406.jpg

Редактирано от krumtenev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, krumtenev написа:

Да питам нещо....как мога да променя да ми показва % живота на маслото.

В момента показва дни до сервиз

 

Колега доколкото разбирам, твоето ЦР-В е европейско, пробвай от настройките на мултимедията, там където ти показва обслужването или от някоя друга настройка. Дай повече инфо за колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2018 honda crv 1.5 petrol

Ще направя още снимки...

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честно да ти кажа май няма да мога да ти помогна, ако ходиш за обслужване в Бултрако може да попиташ, ако не ходиш в Бултрако, мога да попитам като ходя аз.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са ми далеко Бултрако.

Ако не те затруднявам...когато ходиш питай ...да видим и те дали знаят нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще питам. А ти откъде си я купи дай малко повече инфо, защото ще ме разпитват в Бултрако :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Германия е купена като нова.Ако трябва Vin JHMRW2880KX201622 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей, днес имах път около Бултрако и минах да ги попитам, казаха че трябва да показва и дни и километри, някъде от настройките се сменяло. Ако има някой друг колега с европейска хонда нека сподели, на него какво му изписва. Това което се сещам може би от менюто което може да си сменяш от км в мили или нещо подобно но трябва да се потърси в настройките.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подчертавам,че съм 4та генерация, но може пробемда е сходен. При мен въпреки,че съм най-високото ниво на оборудване ги нямаше.Ходих в естния дилър на Хонда,който до преди няколко години бе и официален.Закачиха я на компютъра и ги изкараха в менюто, обаче не са активни. Предположиха,че понеже е била тестова на Бултрако те са го изключили софтурено.Би могло да се активира, но софтуера им бе стар в този сервиз и не успяха.На мен не ми се занимава да търся кой да го активира,а към Бултрако път нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за информацията!

В меню система има конфигурация на иконите но там само ми дава да ги размествам и изтривам.

Явно софтуерно са ограничени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@krumtenev Вариант е да отскочиш до Русе да ти я закачи Бранко и да видите дали може да се активира.

 

 

Реших да погледна в сайта на хонда канада дали има нови TSB-та. Е нямаше, но пък пише, че е направен ъпдейта на софтуера за проблема с маслото. 

 

image.thumb.png.7df70455418cde5e86e4f594ac46f363.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drone ъпдейта го има но кой сервиз може да го инсталира ?

Повечето не им се занимава а и не са информирани за проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънкаш на Бранко(markony) от Русе и го питаш :) Той има hds, даже май има по-нов софтуер от Бултрако, защото ми спомена, че е прочел и ъпдейтнал една acura RDX. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  О8935177О9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, Drone написа:

Направен ъпдейта на софтуера за проблема с маслото.

 

Колега след като ти е направен ъпдейта на софтуера, ти сега като я караш колата имаш ли проблеми с нивото на маслото. Питам понеже и моята сега я чукнах в сайта на хонда в канада и за мойта пише, че е направен ъпдейта, но веднъж имах проблем с нивото макар и малко над максимума. Впрочем след като покарах извънградско около 100км и нивото на маслото се нормализира. Това което ме посъветваха от Бултрако да НЕ карам с включен Еко режим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колата не е моя, а на сестра ми. Но имам преки наблюдения над нея. Да те карат постоянно с еко режим и проблема с еко режим го има. Без него го няма. Казах й да спре да я кара на еко режим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли линк да проверя и моята дали има инсталиран ъпдейт.

 

 

 

20220212_112931.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научих една интересна информация от колега с японски автомобил ( нисан)

И при него разреждал бензина с маслото докато не сменил термостата да отваря при по високи градуси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето ЦР-В като го тестваха в Бултрако, тестваха именно термостата, казаха че е ОК. Отваря си нормално на 72(или 75 ми казаха не помня) градуса. 

Като четох по други форуми, има едни пластмасови клапи пред радиаторите отпред на решетката, които са активни и правели отвреме на време проблеми със затварянето, но моите си работят без проблем. Може да се видят след като се запали автомобила те се затварят и стоят затворени, докъто не загрее. Проблема със загряването главно идва от градското шофиране, понеже колата доста време е в престой по светофарите, тя си загрява, но като е включено парното и колата се охлажда, това е от моя личен опит.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако разбере кой сервиз в България прави ъпдейт на софтуера да пише.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега звънни на Бранко от Русе и го питай дали той може да ти го направи :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...