Jump to content
todor74ch

Проблем с климатроника...

Recommended Posts

Компресора на климатика не включва,за два дни обикаляне при майстори стигнахме до там че всичко работи но като се пусне принудително от диагностичен компютър,или връзване на късо при релетата,но от бутона за пуска не тръгва...Някой ако има идея да сподели,ще съм ви благодарен-а предното лято всичко си беше ок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като го пуснете, духа ли студено, като хората ? Ако няма фреон - няма да тръгне компресора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и ако вън температурата е под 0-та.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, ceco_accord написа:

Както и ако вън температурата е под 0-та.

Това беше лятото преди да тръгна от БГ,смених радиатора на климатика с нов,после го напълниха и не пожела да тръгне

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с гадаене трудно ще стане, но вероятно е някъде по ел. веригите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.12.2021 г. at 13:08, ceco_accord написа:

Както и ако вън температурата е под 0-та.

 

Верно ли не работи компресора тогава ? Днес сутрин пуснах климатроника, защото по-бързо изсушава стъклата, но компресора не тръгна. На таблото пишеше 0 градуса външна температура... ? :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не сработи, пак ги суши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, да ама с компресора е в пъти по-бързо. Къде видя, че на 0 градуса не тръгва ? В упътването нищо не намирам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв е принципа.

От опит, не съм ровил мануали по въпроса.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.12.2021 г. at 15:38, nunezz написа:

Е, да ама с компресора е в пъти по-бързо. Къде видя, че на 0 градуса не тръгва ? В упътването нищо не намирам...

И аз съм чувал това за 0гр, но не помня къде..., може и от мнение на Цецо да е било.

Отдавна се каня да изкарам светодиод от компресора на таблото, но не съм го направил. Мисля, че при сушене на стъклото, по дифолт компресорът се включва и може да го изключиш с бутона (май с AC, забравих, почти 2г не съм я карал). Като натиснеш на дисплея изписва  OFF или ON, иначе няма индикация...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип за да се избегне обледяването на вътрешния изпарител на климатичната система, компресорът се гаси когато температурата в/у питата спадне до 2-3 градуса. Компресорът отново се пуска, когато температурата се покачи над 5-6 градуса (при по-висока температура започва да мирише входящият въздух на влага). Има си специален датчик за това. Тази е причината компресорът на климатика да се пуска и спира постоянно в движение, ако температурата навън не е над 30 градуса примерно. Но пак зависи от оборотите, с които се кара автомобила, на каква скорост е вентилатора и т.н. Затова под определена външна температура, компресорът изобщо не се пуска. На предишната ми кола беше 5 градуса (по-горните стойности също са от нея, но като цяло проиводителите горе-долу се придържат към тях). Безмислено е да охлажда при положение, че вътрешния датчик ще го изключи почти веднага. Естествено това не се вижда от пътниците - системата си индикира непрекъснато, че климатикът е пуснат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко глупав въпрос, но това поведение дали е същото при китайска мултимедия? Моят опит показва, че китаеца май само пуска заявка по CAN при промяна от бутонуте, но решенията ги взима друго устройство, извън мултимедията. Дори AUTO ми се струва, че работи на такъв принцип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...