Jump to content
thefogg

Котки под капака.

Recommended Posts

Здравейте, пиша да обърна внимание, а не да задавам въпрос.
Искам да обърна внимание на темата за спящи котки под капака, след като открих с изненада, че целия двигател на колата е в стъпки от котки и косми. По черния пластмасов капак на клапаните на бензиновия двигател ясно се виждаха следите. Очевидно при ЦРВ-тата има достатъчно място под капака, за да могат да влизат там. Предполагам не при всички автомобили има място, но на фона на малкото бензиново моторче има достатъчно място да влизат.

Та моя извод е поне зимата да се замислям преди да потеглям особено ако съм спирал за кратък престой и двигателя все още е топъл. Тогава вероятноста е най-голяма. 
 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, котките освен това са много любопитни и веднага забелязват новите коли в квартала :D И ги привлича топлината. Аз винаги почуквам по ламарините преди тръгване ако съм оставил колата в парка, има цяло семейство много сладки бели пакостници, които я наобикалят цялата :D 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие пак сте съвестни и проверявате дали има или не......Има някой ако има , с кеф да завъртят ключ, а то милото е там защото му е студено ...Не може да ги обвиняваме, точната тема , за тези които стоят на открито и са спряли за кратък престой, 1 Мин да ритнем някоя гума или отовирм капака на мпсто :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Реши задачата -една или повече?

При мен са постоянни гости 😀

20220212_153040.jpg

20220205_154524.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и пикат във въздуховодите. Особено мъжкарите през пролетта. Смърди, та се не трае - 5-6 месеца никакво отмирисване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взел съм Ал.мрежа, ще огледам пролета, но се притеснявам да не се качват отстрани  и да ми изпокъсат маншоните. А приятел работил в сервиз в Австрия ми сподели,че там лекували проблема само с  машинки за вредители.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, pet71 написа:

 Реши задачата -една или повече?

При мен са постоянни гости 😀

20220212_153040.jpg

20220205_154524.jpg

 

Колега голям яд ще береш в един момент.

Една котка се криеше постоянно в двигателя на зафирата. Една сутрин излизам за работа и един комшия ми каза, че към 5 сутринта някакви кучета са гонили котката която се крие в двигателя и е било голямо лаене, една комшийка има малко дете и е излязала на терасата и от петия етаж е почнала да хвърля лук по кучетата но както виждах не е пропуснала колата с нито едно хвърляне, отделно кучетата бяха надрали предният калник със зъби така както и ти не можеш с пирон, бяха изкъртили предният номер с пластмасовата рамка и беше на земята добре, че не го бяха отнесли на някъде по предната броня поне на 7/8 места има следи от зъбите им и перфорацията е толкова брутална, че не може да се оправи. Котките ми пробиха едно вакум маркуче, така тънко го бяха срязали с нокти (между двигателя и купето), че ми трябваше сума ти време до като открия проблема което стана и случайно. Изобщо голям яд те чака ако не вземеш мерки. Не ги слушай псевдо пазителите на уличните котки и кучета защото ти отнасяш калая а те се правят на миряни. Познавам такива и знам що за стока са те и за това се препознават с уличните.

От мен толкова ти се сещай какви трябва да са твоите действия.

 

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имах проблем с котки спящи под капака,реших го със спрей който пръсках по кората на предния капак, първоначално всеки ден а в последствие през няколко дни.

https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/privlitshashti-i-otblyskvashti-preparati-82/versele-laga-oropharma-stop-outdoor-spira-kutsheto-i-koteto-ot-dostyp-do-nejelani-mesta-navyn-500-ml-8892

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...