Jump to content
BatePeni

Проблем със километража (скоростомер) Акорд 7 2,4 бензин.

Recommended Posts

Здравейте, имам един доста досаден проблем с километража. Колата е Акорд 7 2.4 бензин с ръчни скорости. Както отчита изведнъж спира и светва чека на таблото. Пробвах с смяна на датчика който е на скоростната кутия но проблема пак си остана. Понякога работи но в повечето случай не. Като грешка изписва P0720 Output shaft speed (OSS) sensor - circuit malfunction. Има ли вариант проблема да е в таблото или е някой кабел или проблем с компютъра. Също така като спре да работи колата не може да развие повече от 4500 оборота в движение. Набива прекъсвач все едно съм на място. Също така не отчита изминатите километри което предполагам също са свързани с този датчик. Ако някой е имал такъв проблем моля да бутне едно рамо. 

Редактирано от BatePeni
Пропусната информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дали успя да решиш проблема и разбра ли нещо повече понеже и аз съм с същия проблем :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, все още не съм и не знам кой може да ми помогне. Вие решихте ли проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Погледни датчика на ABS и буксите му който се намира на предно ляво колело. При европейските коли има и едно реле което отговаря също за това. Търси схема.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порових се в интернет и се повтарят почти едни и същи резултати:

1. Подмяна на датчика (нов оригинален ОЕМ или стар от автоморга е сложен?):

2. Проверка на буксите и кабелите:
3. Проверка на маслото и евентуално подмяната му:

4. и за съжаление проблем в Engine Control Module (ECM)

Предвид годините на които са ни автомобилите надявам се и предполагам, че проблема е в буксата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, темата е стара, но явно всеки рано или късно се сблъсква със същия проблем. Вие как успяхте да решите вашия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и добро утро. При мен проблемът е стрелката на скоростомера и, съответно, броячът на километрите. Днес ще сваляме датчика за скорост и ще чистим всички възможни кабеляци. Ще пиша, какво се е случило после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...