Jump to content
k_u_d_o_s

Honda Pilot 2016 EX-L

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

След дълго отсъствие (поне във семейният автомобил, с Prelude-a не съм се разделял) се завръщам към любимата марка. 

 

От няколко дена съм сертифициран Пилот :).

 

Имам обаче един належащ проблем, който трябва да реша в близките 30дена.

 

Въпреки че закупих автомобила със минат технотест, мигачите са му черверни. Това не се хареса на КАТ Варна и ми издадоха голям талон + зелен талон за временно разрешение за движение, със които мога да я карам 1 месец докато си оправя мигачите.

 

Та на въпроса - някой може ли да даде съвет как или къде във Върна могат да решат проблема?

 

п.п. Прилагам 2 не особено качествени снимки от първите часове и дни след като стана моя собственост.

viber_image_2021-11-27_09-02-14-526.jpg

viber_image_2021-11-26_09-52-20-578.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, aleksandur написа:

Благодаря!

 

Няма да дойдат тези за един месец, но ще потърся на местния пазар някакви по-силни LED крушки щом стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми излезе като линк и го пускам тук да го има. 

https://www.facebook.com/US-to-EU-Turnlights-104609674641390/

Дано да е полезен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Plamen-CRV написа:

Това ми излезе като линк и го пускам тук да го има. 

https://www.facebook.com/US-to-EU-Turnlights-104609674641390/

Дано да е полезен.

Благодаря!

 

Писах им, но ще трябва да е работен ден за да ми отговорят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно момче в Бургас, прави ги доста бързо. Аз му изпратих моите на Аудито и за 1 уикенд ми ги направи. Това му е страницата Мисля. https://www.facebook.com/LEDTailLightsRepair/

Редактирано от Drone
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

честито за колата, голям фен съм им!

 

Задните светлини на 3та ген. не знам как са, но аз имах първа и ги преправях при едно момче в Сф. Става за 1 час работа, ако знаеш какво правиш. Най-важното е стопа и мигача да със различни крушки, демек като спираш и даваш мигач да светят и двете. При мен беше така, предполагам и при теб е. Сложи ми Osram led w2.5x16q P27/7W и резистор за да не дава грешки (пресветване + грешка на таблото). Светеше по-към оранжево но много хубаво и силно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Благодаря за информацията. Какъв цвят си сложил за да свети мигача, така че КАТ да не прави проблеми? Виждам че тази крушка има няколко варианта.

 

Иначе аз говорих с едно от момчетата от предложените ФБ страници, и той каза че в общи линии това правят - слагат LED на Osram със резистор и взимат една солидна сума. Само че във Варна досега не намирам. Ако ми го направи и изпрати ще трябва сам да си монтирам и резистора и пак ще си платя сумата, което е и най-вероятно да се случи в крайна сметка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите излязоха 160лв тук в София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@k_u_d_o_s Жълта крушка! 150лв беше лятото крушки + работа. Може да пробваш и сам да или да потърсиш в Добрич, Бургас. Странно е, че няма във Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, k_u_d_o_s написа:

Здравей,

 

Благодаря за информацията. Какъв цвят си сложил за да свети мигача, така че КАТ да не прави проблеми? Виждам че тази крушка има няколко варианта.

 

Иначе аз говорих с едно от момчетата от предложените ФБ страници, и той каза че в общи линии това правят - слагат LED на Osram със резистор и взимат една солидна сума. Само че във Варна досега не намирам. Ако ми го направи и изпрати ще трябва сам да си монтирам и резистора и пак ще си платя сумата, което е и най-вероятно да се случи в крайна сметка :)

На мен ми взеха 280лв. като бях звънял и на човека при който @meneldor си беше правил неговите, но тогава точно човека беше в Болница и не се знаеше кога ще има възможност да ги направи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що взех от Еконт моите. Поръчах ги от страницата която сподели @Plamen-CRV - взе ми 130лв човека, но сега трябва да си ги слагам аз. Да видим уикенда дали ще се справя и какъв ще е резултата.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля - след операцията вчера по смяна на крушките и свързването на резисторите(или каквото е там) вече колата мига със оранжеви мигачи :).

 

Малко беше филм къде да свържа тези резистори и къде да ги закрепя, но намерих някакво решение, дано е било правилното. Един проблем по-малко.

 

Сега остава да си намеря зимни гуми. Оригиналният размер е 245/60/18 и се оказа доста рядък по нашите ширини. Та въпросът мие е - някой има ли мнение или наблюдение ако сменя размера със подобен (примерно 235/65/18 или 255/45/18) дали ще е проблем и дали ще има последици върху AWD системата?

 

Би трябвало да е проблем ако не съм със 4 еднакви, но ако съм със 4 по-малки или по-големи със 10мм не би трябвало да е проблем.....

viber_image_2021-12-13_07-55-40-676.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За системата няма проблем, ако са 4 еднакви.

Зимните на Ледженда ми са 235 50 17, а летните 245 45 18, а разликата в диаметъра е 9мм, като и двата са стандартни за модела.

Твоите 245 60 18 са най-малките заводски https://www.wheel-size.com/size/honda/pilot/2016/ , но не мисля че ще е проблем за зимни да сложиш 235 65 18 - разликата в +12мм е в зеленото и ще вдигнеш колата с 6мм. :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...