Jump to content
kkrasun

отново за петата врата tourer 2004

Recommended Posts

Здравейте отново,в друга теама писах че вратата на багажника се отвара от дистанионното но след 2,3 секунди се затваря сама

Днес свалих всички кори и ооо чудо тя си се отваря стои си в отворено положение докато не я затворя аз. разгледах за прекъснати,скъсани и тн кабели всичко изглежда добре , а и нали си заработи норално ,направих няколко теста ,всичко си работи коректно.

Върнах всичко по местата ,отваря я и ТЯ ОТНОВО СЕ ЗАТВОРИ СЛЕД 2-3 СЕКУНДИ 

ПАК СВАЛИХ ВСИЧКИ КОРИ -ОТВАРЯМ И ТЯ СИ СТОИ ДОКАТО НЕ Я ЗАТВОРЯ АЗ-

дали е възожно от самата тежест на корите да иска да се затвори или нещо се претиска след монтирането им

някакви идей ,БЛАГОДАРА,

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай леко да я побутваш, повтарям- леко, при отваряне с дистанционното, ако се отвори без проблеми виж си алортисьорите на багажника. При мен е същото свикнал съм леко да я побутвам, затваря се без пробеми сама, понякога спрямо наклона, под който съм спрял успява и сама да се отваря, просто и трябва адски малко усилие и успява.

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/26/2021 at 10:42 PM, sashua said:

Пробвай леко да я побутваш, повтарям- леко, при отваряне с дистанционното, ако се отвори без проблеми виж си алортисьорите на багажника. При мен е същото свикнал съм леко да я побутвам, затваря се без пробеми сама, понякога спрямо наклона, под който съм спрял успява и сама да се отваря, просто и трябва адски малко усилие и успява.

пробвах не става.

Направих този тест.

притеглих свалените кори на багажника ,който тежът 3.200 кг. напълних две бутилки с вода със същото тегло и ги напъхах в отворите на вратата на багажника отворих го но той отново се затвори сам,махнах бутилките и той си стои отворен...

МИСЛЯ ЧЕ АМОРТИСЬОРИТЕ НЕ УСПЯВАТ ДА ЗАДЪРЖАТ ТЕЖЕСТА.

ДА ГИ СМЕНЯМ ЛИ ИЛИ МОЖЕ ДА ИМА ДРУГ НАЧИН.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А провери ли, дали не записва някакви грешки? Мисля, така най-добре би се ориентирал какво точно се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако избипква като се самозатваря вратата, според мен няма да е от амортисьорите. Но ако се самозатваря без звук може да е от тях. Понеже, като я натиснеш да я затвориш без да ползваш бутон няма звук. Моята кола, като я купих се появи някакъв проблем с вратата. Отворих я с бутон. Вдигна се и след малко се самозатвори но издаде звук. После не се отваряше по никакъв начин освен отвътре през багажника, ръчно. Но имах и светещ чек на таблото. Закарах я на майстор и не си спомням какво беше - или прекъснат кабел или нещо с датчик но не се сещам. 

Редактирано от Г.Писаров
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
16 hours ago, Terje said:

А провери ли, дали не записва някакви грешки? Мисля, така най-добре би се ориентирал какво точно се случва.

пуснахме цялостен тест на колата .не дава грешка по вратите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сработването на вратата чрез електрониката е съпроводено със звуков и светлинен сигнал.

При ръчно затваряне такива липсват, а електрониката само придърпва вратата в бронята и фиксира ключалката.

В този случай системата няма как да разпознае дали вратата се самозатваря или я затваря човек.

Вероятно наистина амортесьора е изпуснал леко и от тежестта си вратата се самозатваря.

Когато тръгва надолу, можеш ли да я спреш с ръка (в средата на хода и) и задържа ли се там, или после като я пуснеш продължава да се свлича?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
18 hours ago, Г.Писаров said:

Ако избипква като се самозатваря вратата, според мен няма да е от амортисьорите. Но ако се самозатваря без звук може да е от тях. Понеже, като я натиснеш да я затвориш без да ползваш бутон няма звук. Моята кола, като я купих се появи някакъв проблем с вратата. Отворих я с бутон. Вдигна се и след малко се самозатвори но издаде звук. После не се отваряше по никакъв начин освен отвътре през багажника, ръчно. Но имах и светещ чек на таблото. Закарах я на майстор и не си спомням какво беше - или прекъснат кабел или нещо с датчик но не се сещам. 

бипка си ,все едно аз я затварям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А датчиците за отворено/затворено положение проверихте ли? Писах в другата тема, ама не разбрах дали е правено нещо по въпроса . Свързани са паралелно и действат само при автоматично отваряне/затваряне на вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, kkrasun написа:

бипка си ,все едно аз я затварям

Предполагам, че няма да е от амортисьорите тогава. Пробвай и това, което е написал ceco_accord. Да провериш и те как са. 

Обаче каква е връзката със свалянето на корите и защо работи нормално тогава, като ги няма не мога да си го обясня. 

Провери да не да повлияват по някакъв начин на бутона, който е за затварянето на вратата, на самата врата 🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/29/2021 at 8:28 PM, I_Yordanov said:

А датчиците за отворено/затворено положение проверихте ли? Писах в другата тема, ама не разбрах дали е правено нещо по въпроса . Свързани са паралелно и действат само при автоматично отваряне/затваряне на вратата.

датчиците би трябвало да работят ,щом вратата стои в отворено положение без наличието на кората.Аз така си мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде утре в БУЛТРАКО ,ще пиша какво е станало...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейтее,днес бях в БУЛТРАКО за диагностиса на петаТа врата...

ПИЧОВЕТЕ ТАМ КАКТО ВИНАГИ СТРАХОТНИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ И ОСВЕН ТОВА И ОТЗЕВЧИВИ ДО КРАЙНОСТ.

след пускане на тест колата не дава никъкви грешки по датчици и тн.  оказа се че АМОРТИСЬОРИТЕ не успяват да задържат тежеста и вратата се затваря от тежеста на кората,

,цената на аморт..... е разбира се беше непосилна за мен.

някакви идеи от къде мога да намеря такива  и дали двата са еднакви или има ляв и десен.

благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

04741-SED-900        04746-SED-900

Това са оригиналните номера на амортисьорите. С тях търсиш из нета най-изгодна цена и си пазаруваш. Не слагам линкове, за да не излезе като реклама. Те излизат само два сайта на български де, ама нейсе. Добре е и да пишеш в раздела - Обяви и пазар, тук във форума.  На този адрес можеш да търсиш из схемите номера за всякакви части.

Успех! 

 

Редактирано от I_Yordanov
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм и че има фирми които ремонтират такива.

Слага се щуцер и се пълни, пътем ако се налага сменят семерингите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, I_Yordanov said:

04741-SED-900        04746-SED-900

Това са оригиналните номера на амортисьорите. С тях търсиш из нета най-изгодна цена и си пазаруваш. Не слагам линкове, за да не излезе като реклама. Те излизат само два сайта на български де, ама нейсе. Добре е и да пишеш в раздела - Обяви и пазар, тук във форума.  На този адрес можеш да търсиш из схемите номера за всякакви части.

Успех! 

 

МНОГО БЛАГОДАРЯ,това ми беше полезно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не потърсиш от автоморга? Не са чак толкова често дефектиращи, че да те притеснява.

 

И би ли казал все пак каква цена ти обявиха от Бултрако?

 

On 11/30/2021 at 10:02 AM, Г.Писаров said:

Предполагам, че няма да е от амортисьорите тогава.

Ако е изпуснал амортисьорът, значи моторчето при отваряне в някакъв момент среща прекалено голямо съпротивление и електрониката (предполагам) решава, че вратата е срещнала препятствие и обръща ход. Логиката е, че това е еквивалентно на това при нормално работеща врата да я подпреш с ръка и да ѝ спреш хода на отваряне, при което тя избипква и започва да се затваря. Искам да кажа, че се очаква да има бипкане.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 12/11/2021 at 7:54 AM, Pavel_Pavlov said:

Защо не потърсиш от автоморга? Не са чак толкова често дефектиращи, че да те притеснява.

 

И би ли казал все пак каква цена ти обявиха от Бултрако?

 

Ако е изпуснал амортисьорът, значи моторчето при отваряне в някакъв момент среща прекалено голямо съпротивление и електрониката (предполагам) решава, че вратата е срещнала препятствие и обръща ход. Логиката е, че това е еквивалентно на това при нормално работеща врата да я подпреш с ръка и да ѝ спреш хода на отваряне, при което тя избипква и започва да се затваря. Искам да кажа, че се очаква да има бипкане.

цената беше нещо от рода на 245 лв. за един амортисьор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...