Jump to content
Nikikam

Разход в София на CR-V 2.2 I-DTEC Automat 2012 facelift

Recommended Posts

Здравейте колеги. От около  месец и половина вече съм горд собственик на въпросната Хонда и за момента нямам никакви проблеми от техническо и друго естество. Въпросът ми е може ли колеги от София или другите по големи градове в страната, които имат същия модел да споделят, какъв им е реалния разход в града и на дълги разстояния в страната, тъй като разхода по техническите спецификации ми се струва доста нереален. Разхода по борд компютъра, който моята Хонда показва е около 11.5 литра в София, като за момента не съм излизал извънградско и не мога да кажа какъв й е разхода на по дълги разстояния.

Предварително благодаря на всички за отговорите и се извинявам, ако вече има такава тема за тази модификация.    

Редактирано от Nikikam
объркана дума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 2009 със стария двигател ама пак ми гори 10-11 във Варна. Много зависи как караш, къде караш, час пик и т.н. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател 2,2 150 кс.  IVген., автомат

Разход Градско 11-12 л/100

Извънградско 6-7 л/100

Магистрала 8-8,5 л/100

Но, както е писал колегата зависи много и от стила на каране.

Средно за годината 40% градско - 9,2 л/100

Редактирано от Plamen_Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с разход 8.8 смесено 50/50 градско , извънградско

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много високи ми изглеждат тези цифри, но много зависи в какви условия и какво разстояние се изминава. На кратко разстояние до 3-5 км. при -7 , - 8 градуса може и да покаже такъв разход за градско. Но и аз съм с по стария двигател и ръчка. На магистрала не трябва да пада под 160 км/ч за разхода който сте посочили. 

По принцип първите месеци разхода на гориво е винаги по висок, поне докато свикнете един с друг. Поне при мен е така.

На колегата пожелавам много безаварийни километри само за нафта пари да дава и от време на време масло да сменя. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега @Nikikam не маловажни неща за разхода са.

1.Гориво откъде , на всички бензиностанции качеството не е еднакво и количеството което насипват,уж се контролира.

2.Обслужена ли е колата, двигателя с какво масло се кара,хубавите масла икономисват гориво.

3.Автомата опреснено ли е маслото,старо масло и недобре работещ автомат не може да се стигна до икономия.

4.Горивния филтър е  важен,често се задръства,неточния пък води до проблеми,описани в темите тук

 

Сега зимата не е сезона на икономията,двигателя бавно влиза в оптимално температура на работа.

Икономията зависи и от задкормилното устройство,няма два еднакви стила на каране и тн и тн.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход градско не се мери, а се получава ориентировъчно, с натрупване на статистика.

В "заводските" данни е ориентировъчен, а и там няма точно описание на маршрут, а просто мерене при градска скорост.

Отделно няма мотаене при тръгване и търсене на парко място при пристигане.

Друг фактор са зимните гуми, които са с по-меки смеси и имат по-високо съпротивление при търкаляне.

Няма в тестовете и киша / сняг и свързаните с тях загуби.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 12.02.2022 г. at 8:19, CARPERA написа:

Здравей колега @Nikikam не маловажни неща за разхода са.

3.Автомата опреснено ли е маслото,старо масло и недобре работещ автомат не може да се стигна до икономия.

Сега зимата не е сезона на икономията,двигателя бавно влиза в оптимално температура на работа.

Икономията зависи и от задкормилното устройство,няма два еднакви стила на каране и тн и тн.

 

С опресняването на маслото в Автоматика .....ме съмнява да падне разхода с 1 процент ..... :D и да напомня че се прави само с оригинално HONDA!

Обаче маслото в двигателя е ще даде поне 2-3  процента минимум :P. Разбира се трябва да е съобразено с катализатора!

 

Гумите/ модел, марка  - поне 5 -10 процента. Колко са напомпени също.

 

 

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...